TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #577339  by RomanValentin
 18-04-2016 19:23
Salutare!Am 16 ani fac sala de 3 luni , in primele 6 saptamani am facut un atrenament pe grupe si anume: luni piept marti spate miercuri umeri trapez joi brate vineri picioare.Acum m-am hotarat sa fac un antrenament full body m stiu ca trebuia sa-l fac la inceput dar nu aflasem inca de metoda asta cum ca incepatorilor le este recomandat sa mearga 3-4 zile la sala.Eu am inceput cu 5 zile...pot sa spun ca am ceva si rezultate.
Acum, vreau sa stiu daca e ok programul acesta al antrenamentului full body.
Deci fac luni,miercuri si vineri.Si fac asa: piept umeri spate picioare abdomen biceps o data si triceps de 2 ori pe sapt.
Fac cate un singur exercitiu compus pentru fiecare grupa.Si de exemplu daca luni incep cu piept , miercuri incep cu spate sau altceva si vineri la fel cu umeri de ex.Si de exemplu daca la picioare fac genuflexiuni , la al doilea antrenament fac alt exercitiu de ex presa.(nu fac acelasi exercitiu in 2 antrenamente consecutive , valabil la toate grupele)
E ok asa cum fac?Ma gandesc sa o tin asa vreo 6 saptamani dupa trec la un antrenament pe grupe de 4 zile.M-am inspirat de aici in legatura cu antrenamentul https://strenghtnutrition.wordpress.com ... y-workout/
Ce pareri/sfaturi/critici aveti?

#577341  by COSMIN SINTEJUDEAN
 19-04-2016 17:21
RomanValentin wrote:Cineva?
Baga mare,odihneste-te si mananca suficient.Nu astepta minuni ca nu or sa vina.Poate doar cu munca multa.Nu mai credeti in programe minune...si in articole de pe cine stie ce saituri.Continua cu programul pe grupe si vezi ce rezultate obtii..macar un an.Bafta