TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

Cine o sa castige trofeul ?

Phill Heath (campionul en-titre)
31
69%
Dexter Jackson
2
4%
Shawn Rhoden
No votes
0%
Mamdouh Elssbiay (Big Ramy)
3
7%
Roelly Winklaar
1
2%
Victori Martinez
No votes
0%
Kevin Levrone
8
18%

#578007  by arnie-termi
 19-09-2016 17:32
nu stiu ce ati vazut voi dar eu am fost impresionat placut de concurenti. Tinerelul de 25 de ani de pe 8 parca este extraordinar mai ales la varsta lui. Daca nu ii face surprize sanatatea, va face cariera lunga si va pune multe probleme in top 3 la Olympia. Ramy a venit mult mai calitativ decat obisnuise. Dexter a fost la maximul de capacitate si exemplele pot continua. Nu stiu ce asteptari aveti voi dar numai atat pot acesti superoameni. Eu am fost multumit.

#578011  by cristi neagu
 20-09-2016 08:24
arnie-termi wrote:M-am tot gandit. Ramy a fost furat din cauza ca locurile 2 si 3 sunt USA si el nu? Se face asa ceva la nivelul asta sau ma pricep eu prea putin la culturism?

DA se face, deci te pricepi!

Cedric a fost foarte nemultumit. Il vedeati mai sus? Unde?In locul lui Winklaar

Si Dexter era sigur ca il bate pe Rhoden. Avea cu ce? Mie mi s-a parut ca Dex a fost in forma maxima, tot ce ar fi putut el oferi, fara sa tin cont de varsta. A fost mai bine cand a castigat Mr. O?

Phil a castigat din cauza ca este el prea bun sau din cauza ca ceilalti sunt prea incompleti.
Phil e ingust si are distensie.La anul nu il mai vad pe 1, cel putin Ramy din spate a batut tot de anul asta!Rhoden dat in fata lui Dex ca sa acopere locul real al lui Ramy=2

Mie mi s-au parut foarte bine pregatiti majoritatea concurentilor. Nu prea au fost rateuri cu concurenti esuati pe acolo cum a fost in alti ani.

Rhoden mi s-a parut putin fortat in fata.

Lumina nu mi-a placut in anumite momente, prea multe umbre, poate live acolo a fost altceva.
Un mare nedreptatit Nathan D' Asha, trebuia sa fie in top 10.Rhoden acoperit pe spate si brate, nu era de 2, maxim 4.[/b]

#578012  by Audigy
 20-09-2016 18:09
WTF

Image

#578013  by Kabana
 20-09-2016 21:39
Filip e cel mai neinteresant Mister Olympia din istorie.Nu e motivant deloc . Grimase false, antrenamente de muiere ,se pune pe cate o masinuta deaia sta in cur si tipa si se stramba fals sa para si el hardcore :ha ...cu toate astea o sa adune cele mai multe Sandowuri din istorie. Inca nu are cine sa`l incalece 2-3 ani.
Dexter chiar daca va fii mai bine ca anul asta, nu are marimea necesara.
Rhoden, nu mai are cum sa imbunatateasca spatele ala never,are deja 40 de ani.
Mamdouh...e muslim, e condamnat pe viata, se stie.
..iar astia mai fragezi alde Deasha, Compton mai au de munca si de servit patria 2-3 ani
Dalas e condamant si el,a pus 140 kg pe el si spatele tot de adolescent e,nu mai are ce sa`i faca.

Dintre concurentii actuali, doar trei au sanse sa il incalece pe Filip pe viitor.
Cedric, Compton si Deasha

#578016  by arnie-termi
 21-09-2016 12:22
Kabana wrote:Filip e cel mai neinteresant Mister Olympia din istorie.Nu e motivant deloc . Grimase false, antrenamente de muiere ,se pune pe cate o masinuta deaia sta in cur si tipa si se stramba fals sa para si el hardcore :ha ...cu toate astea o sa adune cele mai multe Sandowuri din istorie. Inca nu are cine sa`l incalece 2-3 ani.

Dexter chiar daca va fii mai bine ca anul asta, nu are marimea necesara.
Rhoden, nu mai are cum sa imbunatateasca spatele ala never,are deja 40 de ani.
Mamdouh...e muslim, e condamnat pe viata, se stie.
..iar astia mai fragezi alde Deasha, Compton mai au de munca si de servit patria 2-3 ani
Dalas e condamant si el,a pus 140 kg pe el si spatele tot de adolescent e,nu mai are ce sa`i faca.

Dintre concurentii actuali, doar trei au sanse sa il incalece pe Filip pe viitor.
Cedric, Compton si Deasha
Despre Phil se spunea ca nu va castiga niciodata niciodata Mr.O din cauza claviculei inguste. Cu toate astea, muschii pusi pe el de super calitate si exact unde trebuie, l-au dus la 6 titluri, toate castigate corect. Faptul ca a prins o perioada din istorie in care nu a avut concurenta suficienta, nu ii anuleaza valoarea si meritele.

Rhoden mi se pare cel putin din fata, foarte inestetic. Pieptul se vede urat, mic si neseparat.

Cedric are fesierii parca turtiti cu lopata, mai mult ca sigur determinare genetica. Se vede ca sunt lucrati dar forma lor dreapta este oribila.

La Ramy am observat ca desi are coapsele mult mai mari decat Phil, are gambele mai mici decat acesta. Corect vorbind, cred ca si asta a atarnat la cantar. Coapsele desi sunt definite nu par suficient separate.
Talia ar merge un pic mai mica dar e determinata genetic, nu prea are ce sa-i faca, poate doar sa creasca putin umerii sa para mai mica.

Dallas la varsta si inaltimea lui este incredibil. Daca e sanatos si pune mana pe el un laborator bun, in 1-2 ani parerea mea e ca rade tot.

Compton are structura foarte buna, si forme frumoase. Anul asta pare ca a bagat inainte de a urca pe scena o schawerma cu de toate si cred ca a ratat reteta inainte de concurs :( Imi aminteste de Kutler dar cu talia mai mica si cu fundul mai plat.

#578021  by Mandrila Dan
 21-09-2016 16:09
Kabana:Cum sa zici bre' de Levrone ca i-a dat doar 50% din cat a mers,din moment ce a ajuns la forma asta in doar cateva luni!? Nu e cine stie ce forma,dar avand in vedere varsta,in fine,eu unul cred ca mai mult de atat nu poate,plus de asta,in tinerete,in afara de umerii si tricepsii imensi,nu s-a remarcat decat prin pozare exceptionala,fapt ce l-a dus,in opinia mea,in top la Mr Olimpia de cateva ori! Dar ca dezvoltare musculara generala,hmmmm...va las pe voi sa judecati!

Cristi Neagu:Big Ramy a fost mai bun ca Phil,dar la pozitiile cu fata,nu cu spatele! Da,are spatele mai lat,dar insuficient detaliat(comparat cu Phil),plus lipsa detalii pe femurali! Mi-a placut Ramy la extensia toracelui:monstru,imens,taiat pe coapse si fesieri ca mi-l inghitea pe Phil!

Una peste alta,mie imi place showul,inca e bataie mare acolo,unde mai pui ca au lipsit al de Wolf si Kai,doi pretendenti la titlu in ultimii ani! Nu stiu de ce Kai nu e lasat sa participe,imi e greu sa cred ca renunta el asa pur si simplu la acest titlu care si-l doreste,mai ales ca are si el in jur de 40 de ani!

Tot respectul pentru mosul Dexter Jackson,in forma incredibila la varsta lui,mi s-a parut putin mai mic in ultimii doi ani,dar si in forma foarte buna! Putina distensie si la el cand statea relax si parca nici abdomenul de altadata nu il are,dar e unul din putinii din top care ii face fata lui Phil la pozitiile din spate!

Bonac mi se pare foarte bun si dezvoltat,sunt curios ce face in urmatorii ani! Oricum,viitorul e Bonac,Compton,Cedric,poate Winklaar daca vine in forma!

#578022  by Mandrila Dan
 21-09-2016 16:10
Kabana:Cum sa zici bre' de Levrone ca i-a dat doar 50% din cat a mers,din moment ce a ajuns la forma asta in doar cateva luni!? Nu e cine stie ce forma,dar avand in vedere varsta,in fine,eu unul cred ca mai mult de atat nu poate,plus de asta,in tinerete,in afara de umerii si tricepsii imensi,nu s-a remarcat decat prin pozare exceptionala,fapt ce l-a dus,in opinia mea,in top la Mr Olimpia de cateva ori! Dar ca dezvoltare musculara generala,hmmmm...va las pe voi sa judecati!

Cristi Neagu:Big Ramy a fost mai bun ca Phil,dar la pozitiile cu fata,nu cu spatele! Da,are spatele mai lat,dar insuficient detaliat(comparat cu Phil),plus lipsa detalii pe femurali! Mi-a placut Ramy la extensia toracelui:monstru,imens,taiat pe coapse si fesieri ca mi-l inghitea pe Phil!

Una peste alta,mie imi place showul,inca e bataie mare acolo,unde mai pui ca au lipsit al de Wolf si Kai,doi pretendenti la titlu in ultimii ani! Nu stiu de ce Kai nu e lasat sa participe,imi e greu sa cred ca renunta el asa pur si simplu la acest titlu care si-l doreste,mai ales ca are si el in jur de 40 de ani!

Tot respectul pentru mosul Dexter Jackson,in forma incredibila la varsta lui,mi s-a parut putin mai mic in ultimii doi ani,dar si in forma foarte buna! Putina distensie si la el cand statea relax si parca nici abdomenul de altadata nu il are,dar e unul din putinii din top care ii face fata lui Phil la pozitiile din spate!

Bonac mi se pare foarte bun si dezvoltat,sunt curios ce face in urmatorii ani! Oricum,viitorul e Bonac,Compton,Cedric,poate Winklaar daca vine in forma!

#578023  by Kabana
 21-09-2016 21:07
:ha Deaia Bodybuildingu de scena n`o sa fie niciodata socotit ca ramura sportiva . Bodybuildingu de scena e echivalent cu exchibitionismul,show,spectacol.Nu exista nicio intrecere sportiva pe scena,exista doar exchibitionism, etalare, Miss .NU trece niciunul primul linia de sosire sa`l vada tot globul clar ca el e Number 1.
La bodybuilding e in felu urmator:cati oameni sunt in tribune atatea opinii despre cum ar trebui sa arate castigatorul. Esti suit pe scena in chiloti si esti judecat de 9-11 oameni care la randul lor au si ei viziunea lor despre cum ar trebui sa arate un trup, unii prefera talie mica, umeri lati. Altii prefera masivitatea excesiva, altii prefera esteticul in locul masivitatii, alti vor sa fie alb, altii negru.
Si nici matematic nu`i poti arbitra dupa fiecare pozitie ca iese o nenorocire 3 concurenti pe locul 1, 4 pe locul 2 .

Cel mai sanatos e sa urmaresti spectacolul,sa`ti dai cu pararea neinversunat si sa`i lasi pe ei in politica lor acolo, ca de anul asta se accentueaza treaba cu politica in Bodybuilding,grav.

In opinia mea ,castigatorul Mister Olimpia e Mamdoh.
E mare, iesit din comun, are muschi cei mai marii,are forma, simettrie,proportionalitate,are umeri lati, are talie, are coapse brici,procentul de bodi fet, e scazut.......mai e Doxter si Deasha care amandoi sunt proportionali, segmente oasoase si forma muschilor brici ,dar Mamdouh e dublu act ei.Marimea se puncteaza, ca doar nu e bodybuilding clasic. :ha

Re:

#578866  by mango
 16-09-2019 17:26
Mandrila Dan wrote:
21-09-2016 16:09

Bonac locul 2 in 2019 si Curry locul 1, curios ca nimeni nu a anticipat asa ceva acum cativa ani
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11