TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#573870  by Thunderbolt
 26-09-2014 13:17
Toți pliingareții sint niste pussy-boys ... Dar si Neagu trebuie prins si crucificat ... Iar daca este gasit un un plic cu bani , sa-i fie taiat capul ca la Daiesh ...

:lol :lol :lol

#573875  by Kabana
 26-09-2014 14:35
cristi neagu wrote: Oricum s-ar arbitra de la locul 1 in jos, TOTI VOR FI NEMULTUMITI.E
Se stie!
Nu exista leac,nu exista solutie de rezolvare.
Poate doar cativa sportivi rationali si care au capacitatea sa se priveasca in oglinda cu ochi critic, doar astia si`a accepta locul cuvenit........In rest, toti ne credem superbi,adonisi,number1,sta in firea culturistilor sa aiba o samanta de narcisism

#573877  by mono_cibol
 26-09-2014 14:47
Apropo de straini, oare sportivul din rep. moldova de la classic nu merita un loc mai bun? din filmare si poze cam asa pare...

#573879  by cristi neagu
 26-09-2014 15:15
Froyo iti apreciez decenta in exprimare insa nu pe sportivi ii invitam eu sa testeze, ci pe cei care injura arbitrii si familiile lor.Sportivii au orgoliu personal, insa majoritatea isi evalueaza realist corpul.Sunt amicii lor care nu se pricep dar le sufla in panze si le spun ca sunt cei mai buni si trebuiau sa ia locu 1, indiferent ca au probleme la structura, definire sau la proportii.

Mono_cibol sportivul in cauza Vitali Calestru are o structura foarte buna si e un excelent poseur, dar din pacate nu a fost in forma si la BB Classic definirea e un criteriu mai important ca la BB.Eu mi-am furat-o de atatea ori cu poze si filmare, asa ca ma feresc sa mai arbitrez dupa poze.

#573883  by efil4zaggin
 26-09-2014 23:46
Eu ce nu inteleg e de ce lumea il acuza pe C Neagu de arbitraj . adica.numai pe el . de parca ar fi fost doar el singur care a jurizat concursul . din ce stiu la tiger au fost 3 sau 5 arbitrii . de ce nu se leaga lumea de altcineva sau si de alta persoana din juriu. pentru toate "nenorocirile" Neagu e de vina .
rastigniti-l pe Neagu pt toate clasarile proaste . nu am nimic cu nimeni dar la care cum i se nazare ca nu a luat locul pe care il vroia ii sare la Cristi in cap .
sincer il inteleg ca nu vrea sa mai ocupe locul de arbitru .
Uite ca nu o sa mai arbitreze . sa vedem la anul pe cine o sa dea vina sportivii .
Ar trebui facut un concurs la care toti participantii sa fie premiati cu locul 1 nu de alta dar sa nu mai fie lume nemultumita . sau mai bine nici sa nu se tina competitia ci sa trimita diplomele , medaliile si premiile direct acasa la oameni . se mai scuteste lumea de efort , cheltuiala cu crema , regimul etc etc

#573884  by Kabana
 27-09-2014 01:30
efil4zaggin wrote:Eu ce nu inteleg e de ce lumea il acuza pe C Neagu de arbitraj . adica.numai pe el .

E singurul care vorbeste pe net cu lumea si deaia.Ceilalti stau la cotet.

...am sa va spun eu o treaba,celor care nu`l cunosc pe Neagu: E cel mai bun arbitru de culturism din Romania,ar putea arbitra un concurs de Mister Olimpia lejer. O zic pentru ca am vazut si cum arbitreaza alti cativa si majoritatea o dau in bara groaznic.

#573889  by bigguy
 27-09-2014 09:14
Greseala lui cristi a fost in momentul in care sa apropiat prea mult de oameni .... si din prietenie a disparut relatia sportiv arbitru care la alte sporturi este inca in picioare .Asta se intampla cand ii dai unui om un deget si iti ia toata mana !Pur si simplu nu trebuie discutat cu ei deloc si nu trebuie sa le oferi justificari ca uite asa , unii interpreteaza prost ajutorul dat si te trag de urechi daca nu le convine , si cum au spus mai sus baietii arbitrul Cristian Neagu este corect insa nu arbitreaza singur !

Faceti o diferenta totusi oameni buni ,si priviti diferit arbitrul si prietenul/omul
Cristian Neagu!

#573891  by Thunderbolt
 27-09-2014 09:18
bigguy wrote:Greseala lui cristi a fost in momentul in care sa apropiat prea mult de oameni .... si din prietenie a disparut relatia sportiv arbitru care la alte sporturi este inca in picioare .Asta se intampla cand ii dai unui om un deget si iti ia toata mana !Pur si simplu nu trebuie discutat cu ei deloc si nu trebuie sa le oferi justificari ca uite asa , unii interpreteaza prost ajutorul dat si te trag de urechi daca nu le convine , si cum au spus mai sus baietii arbitrul Cristian Neagu este corect insa nu arbitreaza singur !

Faceti o diferenta totusi oameni buni ,si priviti diferit arbitrul si prietenul/omul
Cristian Neagu!
:ok

Toți plingacioșii sint niste pussy-boys ... :lol

#573892  by tibimuscles
 27-09-2014 09:47
Thunderbolt wrote:
bigguy wrote:Greseala lui cristi a fost in momentul in care sa apropiat prea mult de oameni .... si din prietenie a disparut relatia sportiv arbitru care la alte sporturi este inca in picioare .Asta se intampla cand ii dai unui om un deget si iti ia toata mana !Pur si simplu nu trebuie discutat cu ei deloc si nu trebuie sa le oferi justificari ca uite asa , unii interpreteaza prost ajutorul dat si te trag de urechi daca nu le convine , si cum au spus mai sus baietii arbitrul Cristian Neagu este corect insa nu arbitreaza singur !

Cristian Neagu!

Corect si ft bine spus !
Asta cu apropierea de oameni este valabila si in alte cazuri , de exemplu si eu am patit la fel, la mine in sala, unde din dorinta, de a ma apropia de oameni, de a fi ca un coleg de sala cu ei si nu ca un ,,patron" , am trait experienta neplacuta de a fi ,,tras de urechi" pt orice li se parea lor ca nu e ok , sau eram privit ciudat cand ii faceam sa respecte niste reguli de baza ale salii pe care altii le respectau fara probleme , iar cei de-ai casei ..nu .
Am spus asta ca o paralela pt a arata cum e mentalitatea oamenilor atunci cand un om isi arata omenia fata de ei...li se urca in cap, si il.. ,,trag de urechi" ori de cate ori au ocazia..si de cele mai mult ori respectul..dispare .
Si Kabana a punctat ft bine mai sus.. oamenii se iau de C. Neagu..pt ca el a iesit in fata, si e privit ca o persoana de referita..mai alesi in ce priveste concursul din acest topic .
Eu nu am vazut niciodata niciunde un alt arbitru activ din RO sa vina cu argumente sau sa ia atitudine atunci cand era pus la indoiala modul de arbitraj de la un concurs sau altul ( mai ales la alea oficiale ale federatiei ).
Eu ce am scris mai sus , nu am scris adresandu-ma lui Neagu direct , am vorbit despre fenomenul in general..care nu e ok .
Il inteleg pe Cristi Neagu , de ce a optat sa se retraga din comisia de arbitraj ( tot respectul pentru el, pt ca atunci cand a vazut ca nu merge ,,treaba" nici in Frcf, a avut demnitatea sa puna punct si activitatii de acolo , si sa se retraga )..iar cei ce l-au fortat oarecum sa ia aceasta decizie poate pe viitor , vor fi constienti ca ..au dat in cine nu trebuie si cei care de fapt au gresit intentionat sau nu ..sunt tot acolo , si probabil vor ramane si pe viitor .

#573893  by bigguy
 27-09-2014 10:54
tibimuscles wrote:
Thunderbolt wrote:

Cristian Neagu!

Corect si ft bine spus !
Asta cu apropierea de oameni este valabila si in alte cazuri , de exemplu si eu am patit la fel, la mine in sala, unde din dorinta, de a ma apropia de oameni, de a fi ca un coleg de sala cu ei si nu ca un ,,patron" , am trait experienta neplacuta de a fi ,,tras de urechi" pt orice li se parea lor ca nu e ok , sau eram privit ciudat cand ii faceam sa respecte niste reguli de baza ale salii pe care altii le respectau fara probleme , iar cei de-ai casei ..nu .
Am spus asta ca o paralela pt a arata cum e mentalitatea oamenilor atunci cand un om isi arata omenia fata de ei...li se urca in cap, si il.. ,,trag de urechi" ori de cate ori au ocazia..si de cele mai mult ori respectul..dispare .
Si Kabana a punctat ft bine mai sus.. oamenii se iau de C. Neagu..pt ca el a iesit in fata, si e privit ca o persoana de referita..mai alesi in ce priveste concursul din acest topic .
Eu nu am vazut niciodata niciunde un alt arbitru activ din RO sa vina cu argumente sau sa ia atitudine atunci cand era pus la indoiala modul de arbitraj de la un concurs sau altul ( mai ales la alea oficiale ale federatiei ).
Eu ce am scris mai sus , nu am scris adresandu-ma lui Neagu direct , am vorbit despre fenomenul in general..care nu e ok .
Il inteleg pe Cristi Neagu , de ce a optat sa se retraga din comisia de arbitraj ( tot respectul pentru el, pt ca atunci cand a vazut ca nu merge ,,treaba" nici in Frcf, a avut demnitatea sa puna punct si activitatii de acolo , si sa se retraga )..iar cei ce l-au fortat oarecum sa ia aceasta decizie poate pe viitor , vor fi constienti ca ..au dat in cine nu trebuie si cei care de fapt au gresit intentionat sau nu ..sunt tot acolo , si probabil vor ramane si pe viitor .

Din pacate , in ritmul asta vor ajunge exact ca guta si ca altii pe scena totul se duce in jos nici nu mai tin minte de cand nu a mai fost o premiere la nationale in care sa se mai dea si un banut si ,iar categoriile ce aveau o gramada de sportivi abia aduna 2-3 ca sa faca premiere ....Se dau titluri de campion la categorie cu 2 insi dni anumite interese si ratiuni de ordin financiar plus ca na ce bine e sa ai nu stiu cti campioni....

Apropo de prietenie exact asa se intamola cand te apropii mult d e ei nu mai vad diferentele si imediat au reclamatii aberante si nu te respecta ! :bb

#573894  by Kabana
 27-09-2014 14:40
bigguy wrote:.Se dau titluri de campion la categorie cu 2 insi
Manevra asta e gresita.Trebuie sa se ia masuri.
Iti dai seama la anu` daca se prezinta la 90 kg doar Guta si Victor Ponta.
Ponta Campion national, Guta vice.......O sa avem o tara de campioni pisati la cur

#573905  by cristi neagu
 28-09-2014 06:51
Incep prin a multumi pentru aprecierile privind munca mea ca arbitru!
Cu totii stim ca , culturismul nu e o afacere, sportivii baga multi bani in pregatire, fac eforturi pe sanatatea lor, etc.Nici cu arbitrajul nu e vreo afacere, RAR se mai plateste vreun barem minuscul de arbitraj, care intre noi fie vorba nu acopera nici deplasarea nici macar cazarea la competitii, deci se face totul in primul rand din pasiune!
Eu sunt genul de om care fac orice daca imi face placere!Ani de zile am venit la concursurile FRCF pe banii mei, din dorinta de a arbitra si de a fi implicat in fenomen.Cand a fost vorba de Tiger, aproape ca nu puteam dormi de entuziasm , cu o noapte inainte de concurs....insa acum datorita atator certuri pe FB am simtit ca nu mai vreau sa continui sa arbitrez...pentru ca sunt suspectat ca tin cu sportivul X, Y sau Z!
Sunt printre putinii arbitrii din Ro care a platit din buzunar 400 de lei ca sa participe la seminarul de arbitraj international sustinut de presedintele comisiei internationale dl Pawel Fileborn!Nu am club, deci nu am sportivii mei, asa ca am obosit sa mi se puna in carca toate frustrarile gastilor de amici ale sportivilor, sa fiu atacat si barfit peste tot!
Cand unii s-au inflamat atat de tare incat au trecut la amenintari si mi-au insultat inclusiv familia, am consderat ca s-a depasit o bariera sportiva si ca a venit momentul sa fac ce ar face orice om inteligent: sa ma retrag!
Nu e o tragedie , nimeni nu e de neinlocuit, o sa il ajut pe Mihai Tigora la prezentarea competitiei, pastrandu-mi motivatia sa imi las familia in weekenduri ca sa particip la competitiile de culturism, in conditiile in care am o viata plina.

#573907  by Thunderbolt
 28-09-2014 08:44
Daca erai un om de kkt nu mai cistiga anul asta Dan Cristian categoria. Au fist destule frecușuri in trecut ... Sau poate l-ai dat de frica ... :lol

#573909  by cristi neagu
 28-09-2014 10:11
Eu pe scena arbitrez sportivi.Dan Carstea a fost extrem de aproape sa castige OPENUL.Si sper ca la anul sa o faca!restul e can-can ;)
Apropos il am blocat pe FB deci chiar nu stiu daca m-a injurat sau nu ca nu a castigat OPENUL! :lol ~

#574121  by Tiger Classic
 09-10-2014 22:48
cristi neagu wrote: Nu e o tragedie , nimeni nu e de neinlocuit, o sa il ajut pe Mihai Tigora la prezentarea competitiei, pastrandu-mi motivatia sa imi las familia in weekenduri ca sa particip la competitiile de culturism, in conditiile in care am o viata plina.
Mulţumesc Cristi încă odată că ai acceptat să rămâi alături de echipa organizatorică :ok
Să sperăm că în 2015 vom mai reuşi să organizăm câte ceva, deşi este teribil de greu!

MULŢUMIM încă odată tuturor acelora care ne-au ajutat (şi) în acest an :ok

#574151  by Tiger Classic
 13-10-2014 17:53
Poze marca Adrian Catu, facute in special in backstage, intr-un nou album de pe pagina de FB Tiger Classic:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 150&type=1
Attachments
Backstage Tiger Classic 2014.jpg
Backstage Tiger Classic 2014.jpg (91.82 KiB) Viewed 3579 times

#575169  by Tiger Classic
 22-12-2014 14:18
cristi neagu wrote:.GABI TONCEAN A MODIFICAT DATA NATIONALELOR CA SA NU SE MAI SUPRAPUNA CU TIGER CLASSIC MOTIV PT CARE IMI CER SCUZE CA L-AM CREZUT RAU INTENTIONAT.MA bucur enorm ca sportivii vor putea trage la ambele competitii!Si promit ca voi anunta personal Frcf data la care se va tine in 2015 ca sa nu mai apara discutii. :ok
Dupa cum s-a promis, azi dl. Gabriel Toncean a fost anuntat de calendarul competitional Tiger Classic aferent anului 2015:
- Tiger Classic Cluj: 8 august 2015
- Tiger Classic Constanta: 29 august 2015
- TIGER SPORTS FESTIVAL: Bucuresti, 10-11 octombrie 2015

Astfel, in luna septembrie FRCF poate organiza oricand campionatele nationale, competitii de traditie in Romania.

De acum incolo, la Bucuresti speram sa mentinem ca si data fixa de organizare al doilea weekend din luna octombrie :ok
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17