TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#538438  by Sumer
 23-10-2012 15:24
Panteristu wrote:
Sumer wrote: din pacate pt tine nu exista culturist sa fii murit de stero... diuretice poate are sanse sa moara .
Image
anytime... ca vad ca ai nevoie ;)

#538462  by Panteristu
 23-10-2012 20:16
clar, adevarul e ca e prima oara cand am auzit de ce ai zis, pana acum credeam ca e chiar invers, deh..
omul cat traieste invata! :ok

#540715  by emilian12
 17-11-2012 19:18
:D
Attachments
alex.JPG
alex.JPG (55.09 KiB) Viewed 2566 times

#540723  by SmallAdi
 17-11-2012 20:21
emilian12 wrote::D
lau dospit bine rusii , sunt tari rusii pe doping ..au antrenori calumea ...la noi numai mincinosi peste tot ...

#540727  by micuzzu_marius
 17-11-2012 21:49
SmallAdi wrote:
emilian12 wrote::D
lau dospit bine rusii , sunt tari rusii pe doping ..au antrenori calumea ...la noi numai mincinosi peste tot ...
:ok

#542693  by emilian12
 11-12-2012 15:56
cu mandra :D
Attachments
alexey.jpg
alexey.jpg (65.8 KiB) Viewed 2172 times

#542694  by emilian12
 11-12-2012 15:57
mititeii :lol
Attachments
mititeiiii.jpg
mititeiiii.jpg (59 KiB) Viewed 2169 times

#546957  by emilian12
 01-02-2013 23:42
:!:
Attachments
F6COJjzUUks.jpg
F6COJjzUUks.jpg (40.01 KiB) Viewed 1554 times

#556289  by Akhenaton
 06-06-2013 23:36
Image

#556297  by cristi neagu
 07-06-2013 04:04
Emil wrote:
Sumer wrote:
Panteristu wrote:
Delphi wrote:
Panteristu wrote:asta daca nu moare inainte de termen ajunge Mr Olympia garantat :ha
Care e termenul? :lol E pacat ca e mic de inaltime in rest e piatra
pana in 30-35 de ani cred..
e bine ca e mic, astia inalti se chinuie ca dracu sa puna masa si nu prea le iese manevra. uite la toney freeman, de exemplu. arata fantastic, dar nu prea reuseste sa se echilibreze cum trebuie mai niciodata :ha
din pacate pt tine nu exista culturist sa fii murit de stero... diuretice poate are sanse sa moara ..dar la cat de definit vine el si anume nu atat cat trebe mai ales la femural glutei nu are sanse..dar poate ai noroc cu alte afirmatii..si sunt pro, lee priest mi-a venit acu in minte de fac stero de la 14 15 ani si? si traieste bine mersi.. dar hai sa postam aiurea si sa fim rautaciosi si invidiosi
Si nu mai pot ei de ce gandeste restul lumii..si le dau dreptate ...50 ani cu viata de viata , fac ceea ce le place si ceea ce au visat ...dupa o duc lejer si frumos ...dupa 65 ani..ce mai conteaza si la un om normal vine o boala in el (si ala e de la tara de o mincat eco ) ..so what's to point then?

Priviti doctorii : fumatori , cafea la greu, uni mai baga si alcool ...de ce? poate ca aia cand vad ca la ei in cabinet intra unu beut si fumat si drogat si are nush ce cancer si apoi apar 3-4 tarani de la munte care numa eco o mincat , si or incercat o viata mai sanatoasa(hai or fi tras si ei ceva vin la masea da nu asa grav) ...ce se gandesc ...daca si aia care dupa calcule si teorie ar trebui sa fie mai sanatosi , si se imbolnavesc la fel de grav ...de ce sa mai incerce si ei ca doctori sa duca o viata demna de urmat ..nu e logic ..si asa e ..asa ca nu stiu de ce toroiti voi unii aicea ca Coleman o sa faca parkinson si nush ce abureli ... i se rupe lu Coleman de voi si altii ca voi , ca oricum o sa duca viata cum o vrea si logic ca la batrinete nici nu te astepti sa fii zdravan ..acolo stai linistit si astepti sa treaca timpul...pana atuncea daca ai dus viata ce ai vrut-o , restul nu mai conteaza .

Va speriati ca femeile :lol

(Una, femeie la 40 si de ani ...era buna sanatoasa ieri ..pana cand a doua zi i-o zis doctorul ca are nush ce inceput de cancer la ficat ...de atuncea zice : vai ca is bolnava de nu mai pot ...caz real) :a:
Toti gandesc asa la 20-30 de ani, sa fim mari zgamboi, zmardoi si mai incolo om vedea!Pe unii ii tine corpul, pe altii nu.Problema apare nu cand joci viata la loterie, ci knd pierzi.Emile mai vorbim pe la 40 de ani si mai ales dupa 40 knd te trezesti cu o tumora ici, cu un riniki obosit colo, mai un transplant a la Flex Wheeler, mai un by-pass in 5 stenturi, dupa un infarct mic! ;)
Iar faza cu traiesti bine merci la batranete dupa 65 de ani, knd in tinerete ai fost miez, spune-o si tu lui Benazziza, Munzer,recent Nasser, Matt Duvall dar si fratilor Mentzer.Il dai exemplu pe Ron, operat deja a 3-a oara la coloana, dupa pareza pe dreapta la 47 de ani...el e un caz fericit, ca l-a dus corpul mai deprate avand un genetic de exceptie, dar cati au pierdut pariul pana in 40 sau 50 de ani?
Ce vreau eu sa subliniez e ca poti sa tragi de fiare si sa ramai cu o sanatate peste medie, sa fii miez peste aia de varsta ta, daca faci totul cu cap, dar cum injectiile se invata si fara sa ai liceul, nu ma mir ca au crapat si crapa multi prosti pe aici pe la noi, unii "badigarzi" celebri, altii kiar si culturisti, dar majoritatea covarsitoare simpli idioti utilizatori inutili de substante.Si am de partea mea proba timpului!Nu te omoara substantele direct, ci stilul de viata nesanatos, abuzul alimentar, mai ales in ro unde alimentele sunt de proasta calitate si romanu nu stie ca e hipertensiv si ca un colesterol peste 200, te omoara in mai putin de 10 ani!Peste astea daca te grabesti sa asimilezi cu substante si nu stii sa ai grija de vasele de sange, mananci carne de proasta calitate si zahar mult, nu mai conteaza ca erai programat sa traiesti 80 de ani, crapi subit pana in 50, ca toti aia de acolo si inca o armata de care nu se stie.Faza cea mai trista e ca la noi au ajuns doar substantele, nu si solutiile medicale post administrare.Cati dintre cei care baga un ciclu mic inainte de litoral, isi permit o vizita la un centru medical decent in Austria, nu zic in state, macar asa de un check in, nu zic de un tratament decent la problemele care apar dupa?
As putea sa scriu aici o carte despre acidoza care imbatraneste si altereaza organele vitale, in anumite conditii, care provoaca infractul sau cancerul, insuficienta hepatica, etc, dar pariez ca nu ar avea nimeni rabare sa le citeasca, pentru ca toti se grabesc sa faca 55 la brand, cu orice pret, iar majoritatea baga degeaba in ei, pentru ca nu mai au bani si de mancare sau creier sa se uite in oglinda sa vada adevaru!Ma scuzati ca v-am intrerupt, continuati! :lol

#556299  by Thunderbolt
 07-06-2013 04:47
Ti pul le va rezolva pe toate... :lol

#556300  by cristi neagu
 07-06-2013 04:52
Acu am vazut pe Fb ca Emil are ...25 de ani! :lol Pff la 25 eram convins ca ajung pe scena la mrO.Emile scuza-ma taica, baga mare si lasa invidiosii sa vorbeasca. :lol :clap
PS-imi place ca dai exemple de culturisti celebri si BOGATI.Problema e ca aia au acces la medicina, iar la noi muri Ticusan cu zile la 37 de ani sau cati avea dupa ce s-a dus pe picioare la spital...
Dar repet, continuati, timpu trece si vorbim si peste 10 -15 ani, dea Domnul sa-i apucam impreuna! ;)

http://www.topculturism.ro/discutii/vie ... 20&start=0

#556304  by cristi neagu
 07-06-2013 10:37
Emile nu uita ca eu am concurat 7 ani si poate ca daca nu aveam accidentul de masina, continuam.M-am apucat de culturism prin 86 si am concurat de prin prin 88, pana in 1995 trecand de la cat 55kg juniori mici la +90kg seniori-asta era cea mai grea categorie pe vremea mea.In astia 25 de ani de fiare, am vazut multe stele aparand si apunand si multi mai mari sau mai mici de varsta ca mine au mierlit prematur.Eu incerc doar sa va previn, ca nu e totul sa te faci mare si puternic, trebuie sa mai si traiesti si sa fii sanatos sa te bucuri de viata si mai incolo dupa 40 de ani.Poate cand ai 20-25 te gandesti ca nu se va skimba nimic mult timp, mare greseala.Dupa 30 de ani, totul se skimba de la an la an...dar hai sa nu mai fiu sinistru sa va stric kefu! :lol

#556306  by Thunderbolt
 07-06-2013 10:49
Sper sa trec de 40 ... Daca da, atunci ne vedem la un McWrap in AFI

:lol :lol :lol

#556311  by Streza
 07-06-2013 11:41
Thunderbolt wrote:Sper sa trec de 40 ... Daca da, atunci ne vedem la un McWrap in AFI

:ok

#556314  by cristi neagu
 07-06-2013 11:59
Thunderbolt wrote:Sper sa trec de 40 ... Daca da, atunci ne vedem la un McWrap in AFI

In conditii normale, in care oamenii nu exagereaza grav, sigur va fi ok.Iar cu tine o sa ma vad si pe la 80 si nici atunci nu o sa imi dai bicicleta kitrosule! :lol

#556315  by Streza
 07-06-2013 12:02
deacord partial cu ceea ce scri!
insa nu te vad deloc sa incurajezi sportul de performanta, ba din contra....

#556316  by Streza
 07-06-2013 12:02
edit
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 41