TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#463803  by Kabana
 08-03-2011 14:02
h3x0r_1984 wrote:http://www.youtube.com/watch?v=QR3z7LGZqSw
Superb program.

Daca are mai multe gauri ca Vic, de ce nu a luat Vic locul 2 ?
Cine a zis ca are mai multe gauri ca Martinez?!

Gauri comune :
1.gambele ,dar ale lui Martinica sunt si mici si scurte la genunchi.
2. femurali stersi la amandoi

Gauri in plus Martinez:
1. masa musculara
2. cvadriceps
3 . clavicule lasate

#463857  by h3x0r_1984
 08-03-2011 20:57
Pai am zis asa, pentru ca ori de cate ori zice lumea ca Wolf e bine, e ok, Dl Neagu zice ca ...nu, are gauri. Martinez nu are, sau de ce nu vorbim asa de el?
Nu cred ca l-am vazut asa analizat pe Martinez ca pe Wolf.

#463867  by cristi neagu
 08-03-2011 22:07
h3x0r_1984 wrote:Pai am zis asa, pentru ca ori de cate ori zice lumea ca Wolf e bine, e ok, Dl Neagu zice ca ...nu, are gauri. Martinez nu are, sau de ce nu vorbim asa de el?
Te rog nu ma baga pe mine intre aceste aberatii!Sunteti mult prea departe de realitate si e inutil sa incerc o explicatie pe care nu aveti nici cunostinte si nici rabdare/obiectivitate sa o intelegeti.
Pana una alta eu fac parte din categoria aia"arbitri batrani si terminati" care e de acord cu clasamentul inexplicabil pt unii (culmea care nu au expertiza in culturism nici ca sportivi, nici ca antrenori , nici ca arbitri)- dar au gura mare si spurcata.
De ce vad eu asa si voi altfel; nu cauta sa ma cobori pe mine la nivelul discutiei, nu e problema mea!Eu raman consecvent si nu sunt dator cu explicatii nimanui, ba mai mult, m-am ferit sa ma bag intre tarate, asa ca nu vreau sa ma bagi nici tu! :ok
PS- eu am dat un clasament corect 100% la fel inca cativa "batrani terminati" de pe forum+arbitrii aia batrani si terminati de la AC.Ca unora nu le convine, sau nu-l inteleg..nu mai e problema mea!Intrebati-i pe aia de arunca cu jigniri aiurea despre niste arbitri PROFESIONISTI, doar pt ca a iesit altfel decat sperau ei in mintea lor confuza.Observa ca eu am scris doar cateva posturi la AC si nu am reactionat nici macar la jigniri, asa ca te rog sa nu mai incluzi numele meu in discutiile astea.Merci! :ok

#463871  by odin
 08-03-2011 22:29
cristi neagu wrote:
Te rog nu ma baga pe mine intre aceste aberatii!Sunteti mult prea departe de realitate si e inutil sa incerc o explicatie pe care nu aveti nici cunostinte si nici rabdare/obiectivitate sa o intelegeti.
Pana una alta eu fac parte din categoria aia"arbitri batrani si terminati" care e de acord cu clasamentul inexplicabil pt unii (culmea care nu au expertiza in culturism nici ca sportivi, nici ca antrenori , nici ca arbitri)- dar au gura mare si spurcata.
De ce vad eu asa si voi altfel; nu cauta sa ma cobori pe mine la nivelul discutiei, nu e problema mea!Eu raman consecvent si nu sunt dator cu explicatii nimanui, ba mai mult, m-am ferit sa ma bag intre tarate, asa ca nu vreau sa ma bagi nici tu! :ok
PS- eu am dat un clasament corect 100% la fel inca cativa "batrani terminati" de pe forum+arbitrii aia batrani si terminati de la AC.Ca unora nu le convine, sau nu-l inteleg..nu mai e problema mea!Intrebati-i pe aia de arunca cu jigniri aiurea despre niste arbitri PROFESIONISTI, doar pt ca a iesit altfel decat sperau ei in mintea lor confuza.Observa ca eu am scris doar cateva posturi la AC si nu am reactionat nici macar la jigniri, asa ca te rog sa nu mai incluzi numele meu in discutiile astea.Merci! :ok
:ok

#463901  by h3x0r_1984
 09-03-2011 08:29
Imi cer scuze DL Neagu pentru postare si pentru implicarea numelui Dvs. in discutie, dar problema de baza ramane, si anume tratarea pe picior de egalitate a profilor la nivel inalt. Tin si acum minte discutiile DOrian Yates vs Coleman, deci factorul subiectivitate nu iese din discutie atat timp cat toti suntem oameni, nu roboti.
Nu era cazul sa escalam situatia, pentru ca eu nu-mi amintesc sa fi intrat in vreo polemica cu dvs. vreodata. Ce-mi povestiti acum sunt amintirile meciurilor avute cu diversii pe aici, care nu ma privesc.

Din pacate a avea o anume pozitie, implica si faptul ca, atentia celor din jur la ceea ce scriem, s-ar putea sa fie mai mare si mai critica, eventual si cu topping de interpretari.

Multumesc lui Kabana pentru lamuriri.
e inutil sa incerc o explicatie pe care nu aveti nici cunostinte si nici rabdare/obiectivitate sa o intelegeti.
Cum doriti, inca odata, nu s-a dorit vreo lipsa de respect, singura greseala facuta cea de mai sus, pentru care mi-am si cerut scuze. Dupa parerea mea, nu este nevoie sa fiti asa de convingator, ci era suficient sa-mi atrageti atentia intr-o fraza sa nu va implic, si in alta sa-mi oferiti o explicatie scurta legat de subiect(ca nu-s circopitec sa nu inteleg).
Partea cu rabdarea din fraza de mai sus n-o recunosc, pentru ca a sta pe forumul asta 4 ani de zile desi nu sunt decat practicant intermitent al sportului dovedeste ca am respect pentru cine practica(datorita unor calitati pe care eu incerc sa mi le cultiv, tenacitate, determinare, mind set bun constant alimentat) . In fond nu am intrebat nimic sensibil, sunt doar pareri.
O vorba spune nu-ti pierde cumpatul decat daca e vorba de jigniri personale, si poate nici atunci, nu merita.

Silentio stampa nu ajuta la nimic, practic discutam ceva in van, pe mine ma interesa strict o parere pe subiect, daca se poate oferi.
spatele devine ok, dar ramane dezekilibrat rau!
De acord, dar fara adjectiv, altfel nu era de locul 2.

#463915  by Kabana
 09-03-2011 12:48
cristi neagu wrote:
h3x0r_1984 wrote:Pai am zis asa, pentru ca ori de cate ori zice lumea ca Wolf e bine, e ok, Dl Neagu zice ca ...nu, are gauri. Martinez nu are, sau de ce nu vorbim asa de el?
Bati apropouri la ce am scris eu la ArnoldC,dar lasa-ma sa-ti explic pe indelete....

Noi ,mai nepriceputi in ale arbitrajului nu facem decat sa spunem ca l-am prefera pe "ala" inaintea "celuilalt"..sau ca.." ala " e mai striat pe cur" decat "celalalt"..ne fura ochii cate o grupa musculara sau de obicei, un plus la fizicul celuilalt,pe care noi il avem in minus si uite asa devine acel sportiv ,favorit .
Dar astea nu sunt decat pareri,de la o parere pana la a arbitra corect si la rece ,e drum lung.

Eu sunt constient ca nu voi niciodata un bun arbitru ca nu pot sa clasez sportivii la o singura privire; si nici nu am pregatirea necesara sa fac asta.Pai eu ar trebui sa-i tin in pozitie 5 minute pana sa ma dumiresc care e mai bun. Deaia niciodata nu am zis "A fost incorect arbitrajul!"....am zis doar "Eu l-as fi dat pe Bula in fata lui Strula".

Si daca te-ai simtit jignit cand am zis despre arbitrii de la Arnold C. ca sunt batrani prosti,stai fara griji ca asa sunt ,dar au arbitrat corect .
Singurul punct comun pe care-l ai cu ei ,e arbitrajul corect. In rest....ei sunt acolo niste hodorogi .
Tu esti aici al nostru,tanar,vivace,aratos si cel mai bun arbitru de culturism pe care il avem.

#464012  by cristi neagu
 09-03-2011 20:24
h3x0r_1984 wrote:Imi cer scuze DL Neagu pentru postare si pentru implicarea numelui Dvs. in discutie, dar problema de baza ramane, si anume tratarea pe picior de egalitate a profilor la nivel inalt. Tin si acum minte discutiile DOrian Yates vs Coleman, deci factorul subiectivitate nu iese din discutie atat timp cat toti suntem oameni, nu roboti.
Nu era cazul sa escalam situatia, pentru ca eu nu-mi amintesc sa fi intrat in vreo polemica cu dvs. vreodata. Ce-mi povestiti acum sunt amintirile meciurilor avute cu diversii pe aici, care nu ma privesc.

Din pacate a avea o anume pozitie, implica si faptul ca, atentia celor din jur la ceea ce scriem, s-ar putea sa fie mai mare si mai critica, eventual si cu topping de interpretari.

Multumesc lui Kabana pentru lamuriri.
e inutil sa incerc o explicatie pe care nu aveti nici cunostinte si nici rabdare/obiectivitate sa o intelegeti.
Cum doriti, inca odata, nu s-a dorit vreo lipsa de respect, singura greseala facuta cea de mai sus, pentru care mi-am si cerut scuze. Dupa parerea mea, nu este nevoie sa fiti asa de convingator, ci era suficient sa-mi atrageti atentia intr-o fraza sa nu va implic, si in alta sa-mi oferiti o explicatie scurta legat de subiect(ca nu-s circopitec sa nu inteleg).
Partea cu rabdarea din fraza de mai sus n-o recunosc, pentru ca a sta pe forumul asta 4 ani de zile desi nu sunt decat practicant intermitent al sportului dovedeste ca am respect pentru cine practica(datorita unor calitati pe care eu incerc sa mi le cultiv, tenacitate, determinare, mind set bun constant alimentat) . In fond nu am intrebat nimic sensibil, sunt doar pareri.
O vorba spune nu-ti pierde cumpatul decat daca e vorba de jigniri personale, si poate nici atunci, nu merita.

Silentio stampa nu ajuta la nimic, practic discutam ceva in van, pe mine ma interesa strict o parere pe subiect, daca se poate oferi.
spatele devine ok, dar ramane dezekilibrat rau!
De acord, dar fara adjectiv, altfel nu era de locul 2.
Postul de mai sus era o trimitere la N alte posturi, care nu-ti apartin, corect, trebuie sa precizez asta!
Problema cu Wolf (pentru ca m-ai intrebta civilizat, nu pot sa nu-ti raspund!) sa o detaliez ca sa intelegi exact ce am vrut sa spun.Wolf are una dintre cele mai bune structuri pt culturism,inalt, lat in umeri/spate , mic in talie, brate si picioare proportionate cu bustul.Dar:
-e dezekilibru intre trunki si picioare, mai ales la masa si mai e un dezekilibru si mai mare intre coapse si gambe; deci e dezekilibrat din pacate.Ca si-a mai corectat dezekilibrele ,da e ok, dar vezi ca in forma buna nu-l poate bate pe piticul branch, cu structura mai slaba dar cu muski peste tot.
Un wolf cu masa peste tot ar putea sa devina mrO kiar in fata lui Jay, imi asum aceasta afirmatie!A luat locul doi pt ca era definit, si structura f buna.Centopani e ingust in spate si mare la talie , Martinez era acoperit de la brau in jos.Eu nu pot sa nu critic ce vad, iar Wolf e dezekilibrat!Are atuuri inaccesibile altora, insa si gauri.Daca Martinez venea taiat pe picioare lua el locul 2.Totusi vorbim de culturism, unde masa, definirea, structura sunt calitati primordiale, apoi vin detaliile.Asa se explica cum uimitoarele calitati musculare ale lui Heath nu l-au dus pe locul 1 la MrO, ci doar pe 2-3.Problema asta o vad si la Centopani si la Warren si la multi cu musculaturi incredibile ,dar care vor fi invinsi de cei cu structuri fara probleme, daca sunt egali la masa si definire.
Criteriile de arbitraj nu le inventez eu, sunt publice, eu doar le-am invatat si ca sportiv ma interesau si ca antrenor, apoi ca arbitru.Si da ca sa fiu sincer 100% Alina Popa era pe 3...de aia am scris intai "pacat"...apoi m-am abtinut sa scriu ce gandeam ca sa nu cobesc, sperand o parte din mine (aia sufleteasca) ca partea rationaala sa se insele si sa nu ia 3! :taz

#480444  by gugal
 12-07-2011 15:00
Wolfy & Iris Kyle Guest Posing Trinidad July 09 2011

Image
Image

#480445  by gugal
 12-07-2011 15:01
Image
Image
Image

#480446  by gugal
 12-07-2011 15:02
Image
Image
Image

#480447  by gugal
 12-07-2011 15:03
Image
Image
Image

#480448  by gugal
 12-07-2011 15:05
Image
Image
Image

#480449  by gugal
 12-07-2011 15:05
Image
Image
Image
Image

#483285  by zzzoli
 04-08-2011 14:52
new the bad wolf

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by zzzoli on 04-08-2011 14:54, edited 1 time in total.

#483286  by zzzoli
 04-08-2011 14:53
Image

Image
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 49