TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#567289  by Audigy
 24-01-2014 04:09
Ireala poza asta

Stiam ca Franco a avut tangente destul de mari cu boxul, e posibil ca asta sa-l ajute suficient de multe pentru dezvoltarea partii superioare a pieptului ? Ce zici Cristi ?

Image

#567290  by cristi neagu
 24-01-2014 05:26
Antrenamentele de box in mare parte sunt aerobe.Deci sincer nu cred ca e vreo legatura directa intre practicarea boxului si dezvoltarea incredibila a pectoralilor superiori ai lui Franco.
Mai degraba puterea lui uriasa, sa nu uitam ca e unul dintre cei mai puternici culturisti din istorie si desi era mai usor cu 40 de kg ca Arnold il batea la impins culcat.

#567291  by BRUTUSXXX
 24-01-2014 07:51
Spunea ca face exercitiul de baza pt piept "flotari la paralele" cu greutati f mari legate de centura , e posibil sa-l fi ajutat si asta ;)

#567309  by Panteristu
 24-01-2014 17:51
BRUTUSXXX wrote:Spunea ca face exercitiul de baza pt piept "flotari la paralele" cu greutati f mari legate de centura , e posibil sa-l fi ajutat si asta ;)
cel mai bun exercitiu pentru piept :ok

#567310  by kuvo
 24-01-2014 18:11
Nu cred ca tine de ce exercitii facea. E genetic.
Fiecare are un punct forte al musculaturii. Nu pentru ca facea ceva special ci pentru ca asta i-a fost dat sa aiba.
Plus ca era foarte muscular. Avea multa masa musculara pe un cadru mic. Toate astea adunate cu o definire ca la carte, si iese ceea ce se vede mai sus in poze.
 #577100  by cosmin4fit
 04-12-2015 19:34
Wow cum de nu a spus nimeni de accident pana acum :D

Franco Columbu a fost unul dintre cei mai talentati culturisti ai tuturor timpurilor. E si actor, si scriitor, si a paticipat si la World's Strongest Man.

In 1977 a avut la aceasta competitie un accident. In timp ce cara ceva, i s-a dislocat un picior de la genunchi. Suna si arata foarte dureros, desi el a spus ca nu-l durea asa de tare, si ca stia motivul pentru care s-a intamplat accidentul. I-a luat 3 ani sa isi revina.

Scrie aici tot ce trebuie pe scurt, si este si video.

http://www.theworldsstrongestman.com/th ... idge-race/
 #577273  by Kabana
 22-03-2016 00:27
cosmin4fit wrote:, i s-a dislocat un picior de la genunchi.
..ba`iesti nebun?!
asa am patit si eu la sala . Mi s`a dizlocat cu totul din umar
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9