TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#372988  by Sevastian
 11-10-2009 22:25
In MD spune ca la EXPO asta e business-ul lui. Vinzarea de poze cu autograf. El nu reprezinta vreo companie de suplimente, el isi reprezinta imaginea. Daca face o poza gratis, atunci trebuie sa faca la fel cu toti. Pentru ceilalti e o situatie diferita: ei lucreaza pentru companii de suplimente si pot face poze gratis cu fanii.
John Romano i-a luat interviul si l-a intrebat daca in alta parte a fost solicitat sa faca poze si a acceptat, iar Ferigno a zis ca a facut poze gratis cu fanii in holurile hotelurilor, aeroporturi...dar nu la expo. Acolo conduce o afacere: vinzarea pozelor sale cu autograf.
Intr-un fel are dreptate si el.

#372989  by nyno13ro
 11-10-2009 22:28
Sevastian wrote:In MD spune ca la EXPO asta e business-ul lui. Vinzarea de poze cu autograf. El nu reprezinta vreo companie de suplimente, el isi reprezinta imaginea. Daca face o poza gratis, atunci trebuie sa faca la fel cu toti. Pentru ceilalti e o situatie diferita: ei lucreaza pentru companii de suplimente si pot face poze gratis cu fanii.
John Romano i-a luat interviul si l-a intrebat daca in alta parte a fost solicitat sa faca poze si a acceptat, iar Ferigno a zis ca a facut poze gratis cu fanii in holurile hotelurilor, aeroporturi...dar nu la expo. Acolo conduce o afacere: vinzarea pozelor sale cu autograf.
Daca vinde poza pe hartie cu autograf pe ea tot respectul. Dar daca ii dai 20$ doar ca faci poza cu aparatul tau digital nu mi se mai pare ok. Asta e parerea mea proprie si personala.

#373020  by cristi neagu
 12-10-2009 06:49
NU va obliga nimeni sa va pozati cu Lou.Vreti poza, platiti, nu vreti , asta e!

#373025  by MNUDK
 12-10-2009 08:54
Sevastian wrote:In MD spune ca la EXPO asta e business-ul lui. Vinzarea de poze cu autograf. El nu reprezinta vreo companie de suplimente, el isi reprezinta imaginea. Daca face o poza gratis, atunci trebuie sa faca la fel cu toti. Pentru ceilalti e o situatie diferita: ei lucreaza pentru companii de suplimente si pot face poze gratis cu fanii.
in contextu asta are sens

#379034  by larry26
 09-11-2009 21:15
anii '80 :taz

Image

#379050  by lightning837
 09-11-2009 23:11
avea sigur macar un Olympia castigat daca nu se retragea cand s-a retras si Arnold...pacat

#379052  by andy90
 09-11-2009 23:15
lightning837 wrote:avea sigur macar un Olympia castigat daca nu se retragea cand s-a retras si Arnold...pacat
poate ca nu ar fi fost o satisfactie pentru el sa ia olympia 'pe gratis' cand adversarii sai, cei pe care a vrut intotdeauna sa i bata s'au retras, respectiv arnold si nubret

#379056  by lightning837
 09-11-2009 23:29
andy90 wrote:poate ca nu ar fi fost o satisfactie pentru el sa ia olympia 'pe gratis' cand adversarii sai, cei pe care a vrut intotdeauna sa i bata s'au retras, respectiv arnold si nubret
da, probabil...n-am sa uit faza din pumping iron cand era Arnold la masa cu Lou si taicasu, iar Arnold le-a spus ca si-a sunat deja mama si i-a spus ca a castigat Mr. Olympia (era inainte de concurs ), si ca mama lui l-a felicitat, si lucrurile astea le spunea cu zambetul pe buze :D l-a daramat psihic pe Lou atunci inainte de Olympia

cred ca multi stiu faza, dar n-am reusit sa ma abtin :D

#379057  by Cyur
 09-11-2009 23:34
Eu sunt tot pentru drama, dar mi s-a parut nemiloasa treaba :)

#379058  by Andrei Gogoase
 09-11-2009 23:34
lightning837 wrote:
andy90 wrote:poate ca nu ar fi fost o satisfactie pentru el sa ia olympia 'pe gratis' cand adversarii sai, cei pe care a vrut intotdeauna sa i bata s'au retras, respectiv arnold si nubret
da, probabil...n-am sa uit faza din pumping iron cand era Arnold la masa cu Lou si taicasu, iar Arnold le-a spus ca si-a sunat deja mama si i-a spus ca a castigat Mr. Olympia (era inainte de concurs ), si ca mama lui l-a felicitat, si lucrurile astea le spunea cu zambetul pe buze :D l-a daramat psihic pe Lou atunci inainte de Olympia

cred ca multi stiu faza, dar n-am reusit sa ma abtin :D
A fost totul regizat. Nu a fost o filmare ''fly on the wall''

#379064  by lightning837
 09-11-2009 23:45
^nu cred ca a fost regizat, daca vorbeam de alta persoana credeam, dar Arnold a stiut sa-si doboare adversarii psihic prin orice mijloace

Da la faza ca nu s-a dus la inmormantarea tatalui lui "ptr ca nu trebuia sa-l distraga nimic inainte de Olympia" , e tot regizata ?

#379070  by Cyur
 10-11-2009 00:03
Este un documentar destul de recent despre pumping iron in care Arnold spune cum a fost totul regizat. Eu cred ca a fost jumatate- jumatate, dar arnold a avut ceva regrerete si asta a fost o portita. Unele lucruri le-a dus in extrem, dar adevarul e la mijloc.Inmormantarea tatului este regizata , la fel si faptul ca tatalui lui Lou ar fi avut vreo contributie in succesul fiului sau.
Last edited by Cyur on 10-11-2009 00:05, edited 3 times in total.

#379071  by Andrei Gogoase
 10-11-2009 00:04
lightning837 wrote:^nu cred ca a fost regizat, daca vorbeam de alta persoana credeam, dar Arnold a stiut sa-si doboare adversarii psihic prin orice mijloace

Da la faza ca nu s-a dus la inmormantarea tatalui lui "ptr ca nu trebuia sa-l distraga nimic inainte de Olympia" , e tot regizata ?
Nu o zic eu o zice chiar el :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=vXQ2HELtIoY

http://www.youtube.com/watch?v=U0A1CZ2X ... re=related

#379072  by Cyur
 10-11-2009 00:07
Andrei Gogoase wrote:
lightning837 wrote:^nu cred ca a fost regizat, daca vorbeam de alta persoana credeam, dar Arnold a stiut sa-si doboare adversarii psihic prin orice mijloace

Mie nu mi-a placut niciodata de Arnold, nici fizic, nici ca om dar mi se pare foarte interesant cum s-a transformat dintr-un taran intr-un intelept diplomat :). " Land of Oportunity"

#379076  by giovani50cm
 10-11-2009 00:17
Cyur wrote:
Andrei Gogoase wrote:

Mie nu mi-a placut niciodata de Arnold, nici fizic, nici ca om dar mi se pare foarte interesant cum s-a transformat dintr-un taran intr-un intelept diplomat :). " Land of Oportunity"
... :lol lasaL bâh cyur ca e baiat bun svartzânegâr!!.. a facut si el destule fapte bune la viata lui.

#379080  by lightning837
 10-11-2009 00:27
thx Andrei Gogoase pentru reply, chiar nu vazusem ceea ce a relatat el acum, dupa ani si ani de la making of Pumping Iron, eu il credeam in stare, sincer :D

ms inca o data

#379172  by larry26
 10-11-2009 14:01
Cyur wrote:
Andrei Gogoase wrote:

asta pentru ca nu ii bate vantu' pe la mansarda :ok

revenind la Lou

1971
Attachments
lou1971.jpg
lou1971.jpg (52.12 KiB) Viewed 3801 times

#400592  by uncle_tom
 18-02-2010 01:17
Se tine bine.

Image

#400597  by ArildViking
 18-02-2010 02:08
Man, nu e Lou Ferigno asta. Poate duce putin la fata asa cu sapca pe cap, dar nici o treaba in rest.

#400608  by evil
 18-02-2010 09:17
e Aiman Faour
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12