TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #4353  by evil
 10-02-2004 13:24
...sa lasam intai pozele sa vorbeasca...
Attachments
sergio17.jpg
sergio17.jpg (11.45 KiB) Viewed 9305 times
 #4354  by evil
 10-02-2004 13:27
oliva
Attachments
sergio20.jpg
sergio20.jpg (17.29 KiB) Viewed 9303 times
 #4355  by evil
 10-02-2004 13:29
sa ne spuna si noua ce manca...
Attachments
sergio18.jpg
sergio18.jpg (12.94 KiB) Viewed 9301 times
 #4356  by evil
 10-02-2004 13:32
:confused :confused
Attachments
sergio19.jpg
sergio19.jpg (16.57 KiB) Viewed 9305 times
 #4357  by JohnnyBravo
 10-02-2004 13:33
Originally posted by evil
lapte si fasole in cantitati industriale :) daca nu fac o confuzie...

alte poze
 #4358  by evil
 10-02-2004 13:48
cine nu vrea???
Attachments
sergio21.jpg
sergio21.jpg (18.63 KiB) Viewed 9306 times
 #4401  by cristi neagu
 11-02-2004 07:45
Unul dintre regii culturismului!
In penultima poza era la ultima participare la mr.O si avea 44ani!
Intrebat de ziaristi cine ar putea sa il invinga(dupa ce castigase tot in culturism),Arnold a spus:Sergio Oliva in forma maxima!
Asta e un caz unic pt. Arnold,atitudinea lui de invingator a fost lasata la o parte pt putini oameni,iar Oliva a fost unul dintre ei!
Eu il consider cel mai dotat genetic dintre toti culturistii!
Oliva the Myth!:clap
 #4403  by odin
 11-02-2004 09:26
Am citit undeva ca avea segmentul biacromial de 70 cm.
Va mai mirati ca la poza cu dublul ala din profil,coatele dau unu'-n America si unu'-n Havana?
Pe site-ul lui oficial scrie:
HIS NAME IS LEGEND.
HIS PHYSIQUE IS STORIED.
TO THIS DAY HE IS RESPECTED AS HISTORY'S MOST GIFTED BODYBUILDER.

Acum are 43 ani,e poltist in Chicago si proaspat tata!
 #4411  by JohnnyBravo
 11-02-2004 10:43
43?

ieri m-am uitat in Culturism de performanta ca sa vad care baga in el fasole si lapte (nu l-am confundat) si printre altele Oliva a revenit la mrO in 84 unde a ocupat un loc modest 10 (asa scrie acolo) dar la varsta de 43 de ani...........

deci acum are ~63 de anisori :)

sursa

Now a Chicago police officer and new father, the 43-year-old Oliva could only manage an 8th place finish competing against men who grew up idolizing him. Despite the fact that the version of Sergio Oliva seen that November evening on the Madison Square Garden stage was not quite the mythical beast of yore, his presence alone was enough to electrify the sport of bodybuilding in a way not felt since his monumental confrontations with Arnold.
 #4430  by cristi neagu
 11-02-2004 13:44
L-am vazut la o filmare pt MrO,unde erau invitati majoritatea castigatorilor concursului.Oliva a venit intr-o camasa rosie cu bratele la vedere!
Cand a luat cuvantul Arnold a spus:,,Ma bucur ca nu mai concurez cu Oliva!",iar Oliva a ras si a dat mana cu el si Franco Columbu.
Arata ca in vremurile bune,poate nitel acoperit...si aniversa implinirea a 60 de...primaveri!:clap

#8345  by parintele
 19-04-2004 18:20
Ca arata acum cum arata... ma rog...
DAr cum a putut sa arata omul asta...... ma inclin in fata lui. E unul care chiar merita... daca avea si sustinerea necesara pt a castiga olympia era nu rege ci adevaratul imparat al culturismului .... ramai fara cuvinte cand vezi ce poate crea natura si munca omului.....fantastic....

#8346  by parintele
 19-04-2004 18:22
cand il vad pe asta ronnie mi se pare o caricatura .... urias sportiv...

#10757  by zivago
 04-06-2004 00:32
Din cate se spune in cartile de culturism se spune ca in 1972 la mr. olympia Oliva trebuia sa-l bata pe Arnold si se spune ca in acel an Arnold nu era cel mai bun culturist al Concursului cum se spune ca si in 1980 Arnold nu era cel mai bun culturist din concursul mr.olympia de la Sydnei,voi ce parerea aveti?

#10833  by cristi neagu
 05-06-2004 08:25
zivago wrote: Din cate se spune in cartile de culturism se spune ca in 1972 la mr. olympia Oliva trebuia sa-l bata pe Arnold si se spune ca in acel an Arnold nu era cel mai bun culturist al Concursului cum se spune ca si in 1980 Arnold nu era cel mai bun culturist din concursul mr.olympia de la Sydnei,voi ce parerea aveti?
Posibil,iar daca e adevarat,Arnold s-a impus cu personalitate si charisma,in viata totul e sa cistigi,iar Arnold a platit pretul insa a luat si premiul.Arnold Rulzz!:clap

#10871  by zivago
 05-06-2004 18:36
ce pot sa spun parerea mea arnold nu trebuia sa mai vina in 1980 la concurs,sau facut multe discuti pe seama acestui concurs din cauza lui arnold,sa inscris cu 2 zile inaintea concursului si asta nu avea voie,si am vazut si eu caseta cu acel film si eram cu un prieten si el al are ca idol pe arnold si imi spunea ca Arnold era cel mai mare de pe scena si poate o zic si alti dar arnold era cel mai mare pt. ca era si inalt si parea mai ..............mare,dar nici pe departe nu era cel mai bun culturist al concursului,asta o spun din cartile citite,dar cum spune si domnul Cristi si ai dau dreptate in viata da el a fost un adevarat castigator .

#10875  by parintele
 05-06-2004 21:16
zivago, ce vorbesti tu din cartile citite????????????
DAca nu ai vazut concursul nu are rost sa te pronunti.
Asa si la olympia de anul trecut s-a spus ca ronnie trebuia sa ia bataie de la cutler si chiar din poze parea ca e aproape de ronnie ca valoare. cand amvaszut clipurile puse de bolbo..... nu avea nici o treaba. era chiar mai slab decat unii clasati sub el.

deci e bine sa vb doar cand vezi cu ochii tai.

eu nu stiu daca oliva merita sa castige acolo sau nu, nici nu mai conteaza acum. Ramane ca oliva are unul din cele mai bune corpuri care au existat vreodata, putea sa nu castige nimic niciodata, noi acum nu apreciem titluri ci valoarea. Iar el ramane unul din cei mai iubiti si respectati sportivi.
ARnold la randul sau poate ca nu a fost cel mai bun intotdeauna, mie personal chiar nu imi place, nici ca sportiv nici ca actor. DAr ce ramane in urma sa este o viata dedicata si sportului, in care a facut poate cel mai mult in popularizarea acestui sport. SI pe langa aceasta popularizare mai e ceva. ceea ce a propavaduit, anume munca nebuneasca, disciplina, etc..... care au ajutat pe multi care i-au urmat sa fie mai buni..... asta chiar in conditiile in care poate el mai tragea si chiulul, poate mai si fuma una alta, poate mai facea si altele neortodoxe.....
DEci sunt doi oamneni care prin ceea ce reprezinta ca modele, ca idealuri, fac sa nu mai conteze cate titluri au sau nu, cati bani au sau nu, etc....... valoarea lor imensa in asta consta, in ce reprezinta pt ceilalti si nu pt ce rezultate au ca sportivi. Sunt oameni fara de care sportul asta ar fi fost infinit mai sarac.

asta e, de aceea cred ca astfel de discutii nu prea isi au rostul, cel mult ca fapt divers, dar si asa daca comentam ceva hai sa facem rost de casete si sa comentam ce vedem nu ce a scris nu stiu care ziarist ....eu asa cred ca e corect. in concluzie ceva filme cu arnold si oliva are cineva...DC++.....:)

#10899  by zivago
 06-06-2004 00:34
eu am vazut filmul Total Rebuild care arata concursul si secvente din culise concursul mr. olympia 1980 de la sydnei si erau acolo culturisti buni nume ca Smir Bonout,Cris Dikeson,Boer Coe,Roger Walker ,Roy Callender,Roy Duval,Mike mentzer ,bine acum i-am enumerat si eu pe cei mai buni sa nu crezi ca erau numai cei mentionati de mine mai sus,mie unul nu prea mi-a placut Arnold ca sportiv dar mi-a placut ca actor,Arnold este cunoscut si foarte cunoscut pt. ca in afara de culturism a mai facut si alte lucruri si este cunoscut si de lumea care nu are legatura cu culturismul ,de exemplu intreaba un incepator care vine in sala de culturism cine la impresionat ca fizic cel mai mult binenteles si cu siguranta va spune Arnold,intreaba pe un om care nu are legatura cu culturismul daca sar apuca de culturism ca cine ar vrea sa devina cu siguranta va spune Arnold pentru ca acea pesoana al stie din filme ,e si de acea foarte multa lume al prefera pe Arnold pentru ca are cea mai mare popularitate,in nici un caz un nestiutor nu va spune ''vreau sa devin ca Ronni Coleman'' ,Dorian Yates,Lee Hanney,sau................Oliva,e asta este acum fiecare are gustul lui si fiecare prefera pe cineva,salut.

#46562  by muscleman
 10-07-2005 22:13
THE MYTH

Attachments
so159a.jpg
so159a.jpg (46.13 KiB) Viewed 9075 times

#104726  by liviutu
 16-05-2006 07:09
look at this big dude
Attachments
so151.jpg
so151.jpg (16.4 KiB) Viewed 8704 times
so174.jpg
so174.jpg (41.06 KiB) Viewed 8704 times
 #104740  by Hate
 16-05-2006 09:00
JohnnyBravo wrote:
Originally posted by evil
lapte si fasole in cantitati industriale :) daca nu fac o confuzie...

alte poze
dimineata oua , carne
la servici o gramada de fructe si legume bogate in fibre
dupa ce pleca de la servici in drum spre sala un dublu cheeseburger de la care nu manca chifla
si seara carne

e adevarat ca manca foarte multa fasole , dar marturisea ca in zilele in care nu avea carne era topit de tot si o inlocuia cu foarte multa fasole
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 40