TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#101288  by vick
 05-05-2006 15:27
Shawn Ray rules :clap .....nici mutant si nici concurent de fitness.......intr-un cuvant.....frumos :clap .....

p.s. vedeti filmele lui daca aveti ocazia.....merita din plin :clap :ok

#101906  by FlexDani
 07-05-2006 16:56
Am vazut si eu ceva filme cu el.E un tip care stie sa vorbeasca,prezentabil
zambaret,stie sa faca imagine culturismului.

#101965  by cristi neagu
 07-05-2006 20:53
Mr Perfect!
Attachments
shawn_ray.Mr.Perfect.jpg
shawn_ray.Mr.Perfect.jpg (50.71 KiB) Viewed 2276 times

#101971  by vick
 07-05-2006 21:14
FlexDani wrote:Am vazut si eu ceva filme cu el.E un tip care stie sa vorbeasca,prezentabil
zambaret,stie sa faca imagine culturismului.

exact :ok ...... :ok

#105120  by cristi neagu
 17-05-2006 15:23
SR best of...
Attachments
king of proportion.jpg
king of proportion.jpg (38.83 KiB) Viewed 2205 times

#105123  by eurro
 17-05-2006 15:29
seamana cu o statuie in ultima poza, foarte bine facuta.

#105134  by danichivu
 17-05-2006 16:15
dupa parerea mea
este idealul in culturism
cam asta inseamna culturism cu adevarat

#105135  by danichivu
 17-05-2006 16:16
aici mi-ar placea sa ajung :im:

#105306  by cristi neagu
 18-05-2006 09:34
Nu ai gusturi rele! :D
Attachments
Shawn,evolutie.jpg
Shawn,evolutie.jpg (56.08 KiB) Viewed 2154 times

RAY

#105331  by george
 18-05-2006 11:48
E f.frumos si mie imi place mult, dar asa ceva fara stero niciodata nu se va putea ajunge indiferent de alimentatie, suplimente ori structura, super tipul.

#105343  by cristi neagu
 18-05-2006 12:06
Si ce rost are sa spui la profilul lui ce stim cu totii?Este un lucru arhicunoscut , concluzia ar fi sa ne lasam de sport ca nu vom arata nicodata decent sau bine?Mesajul subliminal este nesanatos si nu sunt de acord cu el!
Nu sunt psiholog dar undeva vad frustrarea neputintei.De ce nu te lupti cu tine sa fii mai bun ,ce treaba ai cu SR?Ti-a luat medalia tie la concurs?
Eu ma zbat sa progresez de la an la an , macar putin , asta este ceea ce conteaza!
SR si toti profii ramin un model de daruire ,ei au ales sa faca asta ,tu vii sa-i judeci?Judeca-te pe tine si lasa-i pe altii ,oricum si cu "judecata" ta SR tot SR ramine ,deci care este rostul cuvintelor tale?Sa fie frustrarea propriei neputinte?
Attachments
SR.colaj.jpg
SR.colaj.jpg (58.84 KiB) Viewed 2122 times
 #105372  by danichivu
 18-05-2006 12:46
george wrote:E f.frumos si mie imi place mult, dar asa ceva fara stero niciodata nu se va putea ajunge indiferent de alimentatie, suplimente ori structura, super tipul.
esti slab....
si cei cu asta, daca foloseste stero stero, nu ma intereseaza, problema lui, cu toate ca nu cred ca a abuzat nicodata, drept dovada timpul lung de participare in concursuri, iar cand s-a vazut nevoit sa faca mai mult ca sa faca fata uriasilor, s-a retras in glorie.tot respectul.
nu incerca sa gasesti scuze, incearca ca tu sa fii din ce in ca mai bun, luptate cu tine. :im: :im:

#105420  by george
 18-05-2006 14:50
cristi neagu wrote:Si ce rost are sa spui la profilul lui ce stim cu totii?Este un lucru arhicunoscut , concluzia ar fi sa ne lasam de sport ca nu vom arata nicodata decent sau bine?Mesajul subliminal este nesanatos si nu sunt de acord cu el!
Nu sunt psiholog dar undeva vad frustrarea neputintei.De ce nu te lupti cu tine sa fii mai bun ,ce treaba ai cu SR?Ti-a luat medalia tie la concurs?
Eu ma zbat sa progresez de la an la an , macar putin , asta este ceea ce conteaza!
SR si toti profii ramin un model de daruire ,ei au ales sa faca asta ,tu vii sa-i judeci?Judeca-te pe tine si lasa-i pe altii ,oricum si cu "judecata" ta SR tot SR ramine ,deci care este rostul cuvintelor tale?Sa fie frustrarea propriei neputinte?

Cristi, mai inteles gresit, si eu il apreciez si-mi place foarte mult, nu asa am vrut sa se inteleaga, doar ca tot vad ca aici pe forum esti impotriva dopingului(nu doar tu), vrei sa se faca controale dar pe de alta parte iti place cum arata un profesionis si il ain si model, pai cum poti avea un model pe unul care baga cand tu esti impotriva acestor substante?
E exact cum fac cei care scot reviste de specialitate pe piata, scriu peste tot in reviste ca opteaza pt. un culturism natural dar la ei pe coperta sau in interiorul revistelor e plin de culturisti profesionisti, de monstri, iar la reclamele de suplimente mai adauga un monstru.
Deci nu ma intelege gresit si nu te supara dar eu nu sant deacord cu asta, sau esti impotriva si nu mai bagi decat "naturali"in revista ta sau accepti si o umpli cu monstrii.
Pt. Dani Chivu nici eu nu sant nici pro nici contra dopingului.

#105428  by george
 18-05-2006 15:12
Sa fiu mai explicit, uite de ex. anul trecut cand a venit Coleman toti astea care sant impotriva sau pozat cu el si l-au pus pe coperta revistelor lor, da, ok, acum vine unu care e incepator sau care nu stie prea multe despre acest sport cumpara revista o deschide si il vede pe Ron, sau alt profesionis, mai incolo vede ca scrie "noi optam pt. un culturism natural", at. la ce naiba il baga pe Ronnie in acea revista :bb , sper sa nu fiu inteles gesit si sa intelegi la ce ma refer Cristi(asta e doar parerea mea, eu asa vad lucrurile se poate sa le vad gesit, dar asta e) :ok

#105445  by cristi neagu
 18-05-2006 15:49
Eu consider ca atita timp cit la profesionisti nu exista un regulament care interzice folosirea dopingului , nu triseaza nimeni!
E optiunea fiecaruia sa ajunga la ce nivel doreste.
Eu sunt pt culturismul natural ,MAI ALES LA AMATORI SI IN SPECIAL LA JUNIORI unde regulamentul interzice folosirea sa.
Daca un profi face asta (si o fac toti din toate sporturile ,nu doar din bodybuilding) este optiunea lui ,motivata de sumele mari de bani & tot ce implica sa fii in top 6 , sau in top 10.
Eu cred ca dopajul in sportul de masa este mult mai periculos , pt ca nu este facut sub supraveghere medicala si nici macar cit de cit stiintific!
Ti-am inteles pct de vedere! :ok

P.S-asa cum ai formulat initial ,suna aiurea....ceva de genul SR a luat decizia incorecta si e oricum un trisor!
Eu il vad ca pe un mare culturist , ba kiar unul suficient de inteligent sa traisca dupa ce a iesit de pe scena , alaturi de un Robby Robinson , Arnold sau Lee Labrada.

#105449  by danichivu
 18-05-2006 16:01
de unde pana unde site-ul asta e impotriva dopingului?
sunt doar cateva persoane, unele le cunosc si eu, respect,
dar unii sunt doar cu gura.
inca ceva:
cred ca profesionisti nu se dopeaza ei asa dupa capul lor, cred ca totul este supravegheat de o ochipa.sunt impotrivva dopingului "in masa cum zice si Cristi" asa dupa cum aude la sala, la unu la altu, aiurea care distruge sanatatea .si nici bani nu castigi, ca la urma urmei asat e important.
aaa inca ceva:
deasemenea eu nu cred ca la profesionisti castiga cei care se dopeaza mai mult, asta nu inseamna ca ronnie baga cel mai mult, cred ca aici intervine altceva,....o alta poveste

#105470  by george
 18-05-2006 16:40
Da asa e, ma bucur Cristi ca ai inteles ceam vrut sa zic :ok
 #105645  by lucnebb
 19-05-2006 00:34
Evident ca Shawn este un tip descurcaret si carismatic. Il vad ajungand si in afaceri la fel de departe ca si in competitii. :clap
 #106211  by FlexDani
 20-05-2006 08:48
lucnebb wrote:Evident ca Shawn este un tip descurcaret si carismatic. Il vad ajungand si in afaceri la fel de departe ca si in competitii. :clap
A ajuns deja.

#108907  by vick
 28-05-2006 11:28
Shawn
Attachments
Untitled-3.jpg
Untitled-3.jpg (24.17 KiB) Viewed 1931 times
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5