TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#574546  by cristi neagu
 10-11-2014 02:55
Parerea mea
Attachments
10641084_886719618012954_5838273271335648819_n.jpg
10641084_886719618012954_5838273271335648819_n.jpg (42.57 KiB) Viewed 2913 times

#574547  by Kabana
 10-11-2014 03:13
Lucian. wrote:
Kabana wrote:Democratia e pentru oamenii inteligenti nu pentru toti prostii.
Cum a sunat asta.... :lol :lol :lol
Suna urat dar asta e adevaru :ha

Poporu trebuie intai disciplinat,civilizat,educat si pe urma lasat in democratie.
La noi a fost invers.

China spre exemplu,mai are putin si devine cea mai mare putere din lume,economic vorbind.La ei nu exista democratie,au 3 miliarde de restrictii,China inca e o mare puscarie comunista,pana si Youtube`u e banat in China,n`ai acces la Youtube din China.....si asa le trebuie, China e o mare tara plina de furnici proaste muncitoare....n`ai voie sa le scapi din frau ca se alege prafu`.

In Romania e democratie,dar nu mai avem nimic al nostru,ne diluam ca popor incet incet,vorbim mai mult engleza decat Romana "Plec in weekend" .." Ma duc la Job"....manevre deastea....salile nu se mai numesc "Sala de Culturism" sau "Sala de forta" ..se numesc Fitness Planet , GoldGym, SuperGym,parintii nu`si mai boteaz copii Ion,Vasile,Radu,Traian,Decebal ...i boteaza Antonio, Patrick,Leonard,Alice,caca maca,nu se mai mandreste nimeni ca e Roman,stam si ii admiram si sa`i copiem pe ceilati ca niste labagii ce suntem si ne miram de ce se pishe toti peste noi.......deaia ca nu mai avem deminitate,am devenit saraci fricosi si fara pesronalitate .

Udrea daca ar iesi presedinte ar fii tacamu complet :ha

#574555  by Akhenaton
 10-11-2014 15:01
Lucian. wrote:
Kabana wrote:Democratia e pentru oamenii inteligenti nu pentru toti prostii.
Cum a sunat asta.... :lol :lol :lol
Foarte bine si foarte corect.
Lasa sa aiba democratie,germania,franta,anglia...aia macar stiu ce sa faca cu ea.

#574558  by mango
 10-11-2014 18:44
Kabana wrote:
paulblack90 wrote: ratingul se poate face in orice instanta ! nu doar promovand tarfe si interlopi ..
Adevarat!..dar..
Toate televiziunile,massmedia noastra sunt ,toate sunt comerciale,asta inseamna ca se urmareste castigul de lovele.E valabil si pentru clasa politica Romaneasca.

Acum iti dau un exemplu cam cum sta treaba cu politica in Romania
.:
Tu esti profesorul ( presedintele sau partidul de guvernamant) si ai o clasa de scoala ,plina cu 30 de scolari prosti ( tara Romaneasca).....daca te apuci sa le predai istorie si cultura, fug toti si raman doar 2 scolari in clasa,....Deci ca sa ii tii de buna voie in clasa trebuie sa le dai ce cer ei, le pui manele la maxim la casetofon, ii lasi sa mazgaleasca tabla sa faca avioane de hartie,ei sunt fericiti ,parintii lor sunt fericiti,vin si dau bani la fondul scolii,treaba e buna dar scolarii raman tot prosti si la sfasit de an repetenti.
Dar daca vrei sa ii faci sa asculte ce le predai tu ,trebuie folosita forta: Incui sala de clasa si incepi as le predai cu japca. Care a carait, BATAIE direct. Daca lipseste si nu vine la ora data viitoare, ii dai amenda,sa spele toate WC`urile din scoala.

Toate lumea lauda,Austria,Germania,Elvetia,ca ce bine si ce civilizatie e acolo si treaba merge brici. Apai treaba merge brici acolo ca aia au avut legi aspre de tot,amenzi aspre,s`a folosit forta sa`i civilizeze.Asta e singura solutie pentru Romania,ce democratie si caca maca, Forta si LEGI aspre,prostimea o educi cu frica nu cu democratia . Democratia e pentru oamenii inteligenti nu pentru toti prostii.

Du`te in Austria,Germania si incerca sa dai spaga gaborilor care te opresc pentru ca ai incalcat legea rutiera,Iti vei lua bataie direct acolo in strada si te baga cu japca in masina si te aresteaza.Gaborii deacolo n`au salarii exorbitante dar au demnitate si stiu sa resepcte legea de frica, ei stiu ca daca ii prinde luand spaga infunda si ei puscaria, pe cand la noi.......la noi si la bulgari cei mai nenorociti gabori,tai banda continua, intorci pe trecerea de pietoni, te opreste, le dai spaga 100-200 Lei si pleci mai departe,asa si la bulgari, faci toate raliu pe strada 30 euro spaga, le dai 50 si iti da si restul 20 acolo in strada.
Si eu unul ca cetatean roman sofer, stiind ca toti gaborii iau spaga, fac toate nebuniile pe sosea, legea rutiera pentru mine e caca maca, cu 100 lei se rezolva orice.................Dar daca s`ar schimba de maine si gaborii ar devenii exigenti si ma arde direct cand am gresit cu amenzi de 1,000 de lei si sa ma duca si la celula daca le vorbesc urat, sa vezi cum ma schimb instant,devin sofer model.LEGI ASPRE, AMENZI MARI,PEDEPSE, asta trebuie pentru Romania........vad ca ceva ceva a inceput sa miste de s`au apucat astia sa mi arda pe toti marii nenorociti ai Romaniei,au inceput de la Fratii Becalii care se credeau nemuritori de cumparau procurori si se cacaau pe ea de lege,saptamanal vad ca se mai duce cate un deputat pe la puscarie sau vreun corupt nenorocit. Asa imi place.
Ai dreptate, romanii au fost indobitociti si denaturati in acesti 25 de ani. Ma uitam la supermarket cum dau prostii (dupa parerea mea) sute de lei pe toate kkt-urile, ajungi acasa si practic nu ai ce pune pe o masea. Sunt destui care au ceva bani(adica au peste 15-20milioane lunar plus cat mai castiga sotia/prietena) si au impresia ca se respecta daca isi cumpara iaurt cu pulpa de portocale de Madagascar, cremvusti la 20lei /100g sau icre de peste tropical :lol la 50lei 15grame. Ajungi acasa si in loc sa bagi o halca de carne la cuptor care e 20lei/kg mananci toate prostiile. Vorba lui Bogdan, daca incepe un razboi 50% mor de foame in primele zile. Ca s-au boierit cu totii, nu mai merge lumea pe jos deloc(decat saracii) nici mamaliga nu mai mananca nimeni. Eu daca tai lemne sa le pun pe foc se uita astia ca la filmele romanesti din anii 80 si nu inteleg ce fac. Sau daca fac focul si imi pun un butoi sa afum carne suna la 112 ca nu stiu ce vreau sa fac. Cand tai cate o gaina sau curca dau repede search pe youtube sa vada daca a mai facut careva asa ceva in ultimii 20 de ani. S-au prostit cu totii. Desi nu-i corect da' ma gandesc uneori cum ar fi sa inceapa un razboi sa vad care si cum s-ar descurca. Eu is in stare sa mananc si carne de caine, ca-s mai diliu de fel.

#574562  by paulblack90
 10-11-2014 21:57
Fratilor ... voi nu faceti decat sa enumerati parvenitii si meltenii ! peste tot in lume gasim asa ceva ! Asta face lipsa de educatie ! totul pleaca de la educatie ! Si tine de noi sa facem diferenta - sa educam la randul nostru ori de cate ori avem posibilitatea . Cat de mult poate fiecare ! si lucrurile se vor schimba :ok

#574563  by Panteristu
 10-11-2014 21:58
mango wrote:Eu daca tai lemne sa le pun pe foc se uita astia ca la filmele romanesti din anii 80 si nu inteleg ce fac. Sau daca fac focul si imi pun un butoi sa afum carne suna la 112 ca nu stiu ce vreau sa fac. Cand tai cate o gaina sau curca dau repede search pe youtube sa vada daca a mai facut careva asa ceva in ultimii 20 de ani
stai in strainatate?

#574579  by parintele
 12-11-2014 09:13
Si eu unul ca cetatean roman sofer, stiind ca toti gaborii iau spaga, fac toate nebuniile pe sosea, legea rutiera pentru mine e caca maca, cu 100 lei se rezolva orice.................Dar daca s`ar schimba de maine si gaborii ar devenii exigenti si ma arde direct cand am gresit cu amenzi de 1,000 de lei si sa ma duca si la celula daca le vorbesc urat, sa vezi cum ma schimb instant,devin sofer model.LEGI ASPRE, AMENZI MARI,PEDEPSE, asta trebuie pentru Romania........vad ca ceva ceva a inceput sa miste de s`au apucat astia sa mi arda pe toti marii nenorociti ai Romaniei,au inceput de la Fratii Becalii care se credeau nemuritori de cumparau procurori si se cacaau pe ea de lege,saptamanal vad ca se mai duce cate un deputat pe la puscarie sau vreun corupt nenorocit. Asa imi plac
SI asa demonstrezi ca de fapt esti cel mai roman dintre romanii aia pe care ii faci prosti...
Pe de o parte ai dreptate dar tu ar trebui sa nu faci tampenii pe strada nu pt ca iei amenda ci pentru ca poti sa mori ca prostu sau sa omori pe unu nevinovat...la aia ar trebui sa te gandesti, nu la 1000 de lei amenda..Asta daca ai fi putin mai mult decat un roman prost...pt prosti e intr-adevar amenda ca unica solutie, ca aia nu gandesc, sunt ocupati sa mearga pe drum.

apoi aia cu aspriprea pedepselor... iarasi o tampenie... de acord, asa e, cu forta se face educatia INSA trebuie sa aiba si cine sa APLICE CORECT sanctiunea aia...
Daca aduci militieni din germania si dai afara toti romanii, daca aia nu vor lua spaga devenind romani, ai o sansa de a schimba ceva peste noapte...
Altfel, daca ii dai prostului putere, o sa te bata cu ea la cur.
s-au scumpit amenzile de circulatie, s-au inasprit legile, s-a schimbat ceva? NU
pentru ca militianul tot in boschet sta sa te prinda cu 62 in loc sa il prinda pe ala care face prostii in trafic...amenda e SCOPUL pentru care el iese pe strada, nu un mijloc cu ajutorul caruia ...

Iti place cu puscariile pline? Tuturor ne place, problema e daca ai avut de-a face cu justitia asta din .ro... Daca ai fi avut contact ai sti ca asa cum inainte toti scapau desi meritau sa intre, acum intra cine trebuie in ciuda faptului ca, pe probe, unii poate nu ar trebui sa fie condamnati (moral cred ca ar trebui sa fie toti la parnaie, dar justitia e pe probe nu pe "merite")
faptul ca inainte nu intrau si azi e plin de astia nu inseamna ca justitia e dreapta sau ca "merge"... Mai avem pana acolo, poate e si asta un pas necesar insa....

E misto asa cu analizele astea radicale insa cred ca lucrurile sunt mai nuantate si schimbarile se fac in timp...si mai cred ca daca tu vrei ca la nemti, sa gandesti putin ca neamtul, daca tot ti-ai dat seama de niste lucruri, nu sa faci "prostii" stiind ca scapi cu 100 spaga...asa esti doar un parlit de roman care cere "pumni" ca sa evolueze , el facand in tot acest timp apologia evolutiei ca si cum ar fi un mare evoluat... paradoxal.

#574585  by Kabana
 12-11-2014 14:50
parintele wrote:
Si eu unul ca cetatean roman sofer, stiind ca toti gaborii iau spaga, fac toate nebuniile pe sosea, legea rutiera pentru mine e caca maca, cu 100 lei se rezolva orice.................Dar daca s`ar schimba de maine si gaborii ar devenii exigenti si ma arde direct cand am gresit cu amenzi de 1,000 de lei si sa ma duca si la celula daca le vorbesc urat, sa vezi cum ma schimb instant,devin sofer model.LEGI ASPRE, AMENZI MARI,PEDEPSE, asta trebuie pentru Romania........vad ca ceva ceva a inceput sa miste de s`au apucat astia sa mi arda pe toti marii nenorociti ai Romaniei,au inceput de la Fratii Becalii care se credeau nemuritori de cumparau procurori si se cacaau pe ea de lege,saptamanal vad ca se mai duce cate un deputat pe la puscarie sau vreun corupt nenorocit. Asa imi plac
SI asa demonstrezi ca de fapt esti cel mai roman dintre romanii aia pe care ii faci prosti...
Adevarat!

Dar E vorba inteleapta " Cand esti la Roma,poarta`te ca Romanii"

Asta inseamna sa te adaptezi locului in care traiesti. Eu nu pot fii cel mai corect cetatean cand sunt inconjurat numai de lepre,nu pot sa fiu corectitudinea intruchipata cand toti fura de jur imprejur ,daca as fii asa asa fii trist sarac si otravit ,as duce o viata trista plina de frustrari ca traiesc intr`o tara gresita.

Toata lumea da spaga si ia spaga ,de la cei mai gainari pana la cei mai bogati,Nu vreau eu sa fiu singurul prost care e corect si plateste amenda si puncte de penalizare,as putea fii asa dar nu vreau.Trebuie sa mergem inainte cu sistem sa fie armonie,mergem cu turma ,nu ne abatem de la sistem . ADAPTARE, asta e cuvantul.ADAPTARE cheia supravietuirii si evolutiei.......,traiesti su shatra,poarta`te ca tiganii....traiesti in Elvetia , bagi chistocu in buzunar,nu`l mai arunci pe strada :ha

In legatura respectat legea soselelor si cu accidentele rutiere,am sa`ti zic eu pe ce principiu ma ghidez : Poti sa faci toate nebuniile pe strada atata timp cat nu pui in pericol viata celorlalti participanti la trafic.

1-Tai banda continua cand nu ai masini in trafic.
2- Intorci pe trecerea de pietoni cand nu ai masini sau pietoni pe strada sau pe trotuar
3- Faci raliu si lniutze in zonele necirculate,( strazi largi cu sens unic,fara masini parcate lateral,fara treceri de pietoni,sau blocuri de locuinte lateral.
4- Blana la masina 250 km/h- 300km/h numai pe Autostrada ,niciodata pe soselele Nationale cu doua sensuri.
5 - Spaga, 100 Lei per cap de gabor...daca sunt 2 bucati gabor in masina, intre 150-200 Lei spaga ,depinde de gravitatea nasuliei ,bagati in talonul de conducere sau asigurarea masinii,elegant si cu scuzele de rigoare.

....treburile astea trebuie adaugate in noul Cod Rutier,sutn very valoroase :ha

#574587  by zen69
 12-11-2014 15:22
KABANA
eu sunt unul dintre cei "trist, saraci , otraviti", care considera ca s-a nascut intr-o "tara gresita"
sunt un "prost", dupa tine

dar.....

problema mea e ca nu vreau sa ma "adaptez"
pentru mine asta inseamna sa ma murdaresc din cauza mocirlei
a te adapta si a evolua, in orice sens ai vorbi, chiar si civic, nu inseamna totuna
daca vrei sa traiesti ca in germania, trebuie sa te faci pe tine, inainte de toate, neamt
daca vrei sa astepti pana cand toti ceilalti vor deveni nemti si apoi sa te faci pe tine insuti neamt, asta e o utopie
de-asta nu se schimba nimic in bine ci numai in rau,pentru ca toti vor sa se adapteze si niciunul sa evolueze
si uite asa ne scufundam
iar explicatia ca toti fac la fel, nu e decat o scuza penibila

nu inseamna ca eu sunt vreun sfant care nu greseste niciodata
eu, spre deosebire de "adaptati", recunosc ca am gresit
si imi pare rau

#574589  by Kabana
 12-11-2014 16:17
zen69 wrote:KABANA
eu sunt unul dintre cei "trist, saraci , otraviti", care considera ca s-a nascut intr-o "tara gresita"
sunt un "prost", dupa tine

problema mea e ca nu vreau sa ma "adaptez"
pentru mine asta inseamna sa ma murdaresc din cauza mocirlei
Bravo Zen! Asta inseamna sa ai principiii,Ramai asa ca e bine.

Si eu am in viata niste limite,nu ma pot adapta la orice.Dar nu pot sa mint...eu mai repede ma adaptez in Romania deacat in Elvetia sau Suedia,si am tot umblat cam peste tot Anglia,Franta,Italy,Suedia,Spain,Portugalia,Germania,Austria,Hungary si tot aici ma trage ata...in peisajul asta gri si prafuit cu baietii cu Audi S8 care stau in garsoniera la periferie comfort 2......cu hotii de casetofoane si oglinzi de BMW....cu fetitele de la masaj erotic si videochat......cu gaborii spagangii care o ard pe doua fronturi.....m-am adaptat la toata nasulia asta, ca daac nu ma adaptam ,plecam in phula mea demult, nu stateam sa plang in prosop cu speranta ca intr`o zi va rasare soarele si in Romania cea iubita.

Ce numai imi place la tara asta e ca toti flacaii au devenit niste fatalai,niste mici pisde fara curaj, vorbitori de engleza si homosexuali din frageda pruncie.Nu mai au notiunea de Romania ,de patriotism,sa fii roman,sarac prost cum o fii dar sa fii Roman

#574591  by HE-MAN
 12-11-2014 19:45
Kabana wrote: Si eu am in viata niste limite,nu ma pot adapta la orice.Dar nu pot sa mint...eu mai repede ma adaptez in Romania deacat in Elvetia sau Suedia,si am tot umblat cam peste tot Anglia,Franta,Italy,Suedia,Spain,Portugalia,Germania,Austria,Hungary si tot aici ma trage ata...in peisajul asta gri si prafuit cu baietii cu Audi S8 care stau in garsoniera la periferie comfort 2......cu hotii de casetofoane si oglinzi de BMW....cu fetitele de la masaj erotic si videochat......cu gaborii spagangii care o ard pe doua fronturi.....m-am adaptat la toata nasulia asta, ca daac nu ma adaptam ,plecam in phula mea demult, nu stateam sa plang in prosop cu speranta ca intr`o zi va rasare soarele si in Romania cea iubita.

Ce numai imi place la tara asta e ca toti flacaii au devenit niste fatalai,niste mici pisde fara curaj, vorbitori de engleza si homosexuali din frageda pruncie.Nu mai au notiunea de Romania ,de patriotism,sa fii roman,sarac prost cum o fii dar sa fii Roman
:ok :ok :ok

#574599  by Lucian.
 14-11-2014 00:49
Kabana wrote: Ce numai imi place la tara asta e ca toti flacaii au devenit niste fatalai,niste mici pisde fara curaj, vorbitori de engleza si homosexuali din frageda pruncie.Nu mai au notiunea de Romania ,de patriotism,sa fii roman,sarac prost cum o fii dar sa fii Roman
E o epidemie globala asta, nu doar in Ro. Ce sa-i faci, globalizarea asta. Everybody wants to go to Hollywood, wants to...
Hmm, se pare ca am ars-o si eu in Engleza pe final. Al naibii viata...

#574600  by Kabana
 14-11-2014 03:54
Lucian. wrote: E o epidemie globala asta, nu doar in Ro. Ce sa-i faci, globalizarea asta. Everybody wants to go to Hollywood, wants to...
...
Yes,I`ve noticed........ Ne adaptam si noi, o ardem pe english ce boasele mele :ha

Eu am impresia ca peste 40 de ani,omenirea o sa ajunga unisex ca extraterestrii,fara cuc si fara pisda ca n`o sa ne mai trebuiasca organe genitale,sexu il executam pe FaceBook,online,o sa fim cu manutze subtiri ,un trup atrofiat si fara par ,cu ochii mari si cabina gigantica sa putem sa asimilam cat mai mult einformtii de pe internet.............vad ca deja fettitele seamana a baietei si baieteii a fetite.La Zara numai hainutze si pantofiori unisex,parfumuri unisex,pantalonasi cu circumferinta cracului de 45 cm.

Flacaii se penseaza ,se lacuiesc pe unghiute si tuguie buzele la selfie...la copii astia de 18-20 de ani n`ai ce sa le ceri ,sunt bisexuali toti dar nu realizeaza inca..................Problema e la astia mai maturi de 30 si ceva care mai au 3 floace in cap si ii vad ca isi ridica creasta in cap , cu mainile paroase dar cu gel pe unghii.

...bai fratilor astia care va gelati pe unghii,ca sigur sunteti o groaza si pe aici de cititi, Va spun eu, un barbat trebuie sa fie ingrijit, tuns,unghii taiate,curat sa nu miroasa ca coaie nespalate.......dar nu efeminizat cu sprancene smulse si lac pe unghii,mancavash cucu vostru de fetite . Sa moara Ponta de va inteleg :ha ...ca sa patram tema topicului

#574605  by Kabana
 14-11-2014 14:54
Tiger Classic wrote:https://www.youtube.com/watch?v=19n0GZP_2Yo

Nu stiu daca dupa '89 au mai iesit atat de multe bancuri ca in campania asta electorala ...
Are dreptate omu asta!

Numai uitandu`te deafara poti vedea clar situatia Romaniei.
Eu unul traind in Romania nici nu am bagat de seama ca ,carburantul s`a dublat la pret din 2009 incoace,trebuia sa`mi arate la TV informatia cu cifre ca altfel dormeam pe mine.
Asta fac jogodiile astea,ne arde incet si elegant pe nesimtite, taxe marite cate putin sa nu se simta .
Problema e ca taxele astea ar trebui sa ajunga la Stat,si deacolo investiti ,redirectionati tot in Romania pentru o viata mai buna. E ca si cum cotizezi bani intr`o familie,de banii aia pusi deoparte,mai cumperi un covor, faci o zugraveala in baie, pui aer conditionat sa fie bine in familie.......dar la noi banii astia se duc la cateva capuse ale Statului care sug banii si ii transfera in conturile lor din strainatate.....sunt persoane fizice,capuse sugatoare de banii Romaniei care au miliarde de euro in conturi.MILIARDE........... banii nostri,ai mei ,ai tai,luati de pe taxe,bani care niciodata n`au ajuns in sertarul statului.

Platesc 5 milarde de taxe si Statul nu`mi ofera decat phula in brate,imi zice " Nu`s bani"...pai normal ca nu`s bani daca i`a tirat X si Y in conturile din Papua Noua Guineee.Mortii mamii lor de zdrente libidinoase bortoase conducatoare de MItsubishi Pajero.

Eu am votat cu Johanis.

Toti cei care ati votat cu Ponta sunteti toti niste prosti :ha

#574606  by HE-MAN
 14-11-2014 15:47
Tiger Classic wrote:https://www.youtube.com/watch?v=19n0GZP_2Yo

Nu stiu daca dupa '89 au mai iesit atat de multe bancuri ca in campania asta electorala ...
Mda...rahat polisat.
Ce-mi plac mie americanii astia care nu-s in stare sa-si vada mizeria din propria ograda (Nestle, Monsanto samd), dar sunt foarte buni "gospodari" la altii acasa.

Politicienii sunt acelasi cacat, indiferent de natie.
Cat despre Romanica...nu m-astept nici la autostrazi ca-n Germania, nici salarii ca-n Elvetia si nici sistem feroviar ca-n Japonia.

Asa viata, asa trai...sa traiasca 1 Mai!

#574616  by Lucian.
 15-11-2014 02:02
Mda, inca o zi si pleaca circul din oras.

Macar am castigat la fotbal. Nea Puiu' presedinte! :ha :ha

#574618  by cristi neagu
 15-11-2014 05:22
Pentru mine diferenta intre psd si orice alta alianta o fac coruptii.Da stiu ei sunt impartiti in toate partidele, dar specialistii in furturi uriase alde nastase, hrebenciuc, voiculescu, etc sunt la psd.Si da cred sincer ca DNA face treaba buna, iar daca ponta va iesi presedinte i se va stopa activitatea, iar puscariabilii vor fi gratiati.
Nu sunt pro base, insa daca stau si judec la rece , cel mai rau tarii au facut psd si ion iliescu inca din 90!In afara ca au furat si au distrus economia, au facut mineriadele si practic au dat tara inapoi cu zeci de ani, ceea ce vor face si acum blocand DNA.
Un presedinte de tara nu trebuie sa fie smekeras cu caterinca in bot si cu priza la golanii cu 8 clase, ci sa garanteze independenta puterilor in stat.Ori pt asta johanis mi se pare mult mai potrivit.Nu intentionez sa conving pe nimeni de nimic, dar in opinia mea ponta are doua feluri de sustinatori: cei interesati direct material (care au beneficii directe sau functii date de psd) si redusii cu 8 clase care pun botu la o punga cu orice!Lozinci de kkt exista de ambele parti, insa adevarata diferenta este DNA.Noi ne dam cu caramida in piept pe fb pentru dreptul la vot etc, dar multi intelectuali stau acasa si nu voteaza ca e trendy sa fii scarbit de politica, in timp ce la tara se voteaza masiv pro psd.Nu intamplator cele mai sarace zone ale tarii voteaza masiv cu psd, intrebati-va de ce!Asta ca sa stim exact de ce o sa iasa ponta presedinte! :ok Exemplu!

https://www.youtube.com/watch?v=Q21InHm8YUQ