TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#574682  by MadStely
 19-11-2014 11:35
mango wrote: CUM e posibil asa ceva???
Simplu : incultura, manipulare TV.

#574691  by Kabana
 19-11-2014 14:58
mango wrote: Pai cand ma uit in jurul meu cata populatie a votat cu Ponta si in general cu PSD......
Stii cate smenuri a facut aparatul PSD la votarile astea?! Nu`ti vine sa crezi,cati bani si cate voturi smenuite.Tot PSD`u era ferm convins ca nu aveam cum sa piarda alegerile astea, pana si bulangii PSDisti din puscarie sarbatoreau gratierea inainte sa se dea rezultatele .......si eu eram CONVINS ca nu`i nicio o sansa sa iasa Johanis.........Dar s`a intamplat ceva frumos! Au iesit multi romani la votare cu Johanis mai ales tinerii. Daca erau voturile pe bune , situatia arata cam asa : Johanis 75% ..... Ponta 25%

#574693  by rocknum
 19-11-2014 22:51
astia fierb acum
ca vine scadenta la facturile de la alegeri :)))

#574694  by rocknum
 19-11-2014 22:59
Kabana wrote:
mango wrote: Pai cand ma uit in jurul meu cata populatie a votat cu Ponta si in general cu PSD......
Stii cate smenuri a facut aparatul PSD la votarile astea?! Nu`ti vine sa crezi,cati bani si cate voturi smenuite.Tot PSD`u era ferm convins ca nu aveam cum sa piarda alegerile astea, pana si bulangii PSDisti din puscarie sarbatoreau gratierea inainte sa se dea rezultatele .......si eu eram CONVINS ca nu`i nicio o sansa sa iasa Johanis.........Dar s`a intamplat ceva frumos! Au iesit multi romani la votare cu Johanis mai ales tinerii. Daca erau voturile pe bune , situatia arata cam asa : Johanis 75% ..... Ponta 25%
DA!

dar mai e un hop cu procesu ani...

#574696  by froyo
 20-11-2014 00:06
rocknum wrote:
Kabana wrote:
DA!

dar mai e un hop cu procesu ani...
In caz de il pierde, ceea ce nu cred (din moment ce a avut castig de cauza, acesta fiind un recurs facut strict pentru a avea o parghie in campania electorala), ramane Base aproape inca un an.

#574697  by cristi neagu
 20-11-2014 06:23

#574698  by HE-MAN
 20-11-2014 10:22
Totusi, io aveam impresia (proasta, se pare) ca un om e ales intr-o functie pentru ca e considerat capabil, nu pentru ca pupa sau nu pupa poze, nu bate cruci sau matanii s-alte chestii de genu' asta.

Parca BOR trebuia sa se ocupe de bunastarea spirituala a poporului, nu sa umple conturile popimii.
Poate gresesc...

P.S. "Esantionul" intervievat e "reprezentativ" la nivel de natie, impreuna cu aia de fac emisiuni de genul respectiv.

#574699  by mono_cibol
 20-11-2014 12:12
Nu-si permite nimeni sa-l declare incompatibil acum, mai ales dupa ce alegerea lui a fost salutata de merkel si sua, a fost discret "sprijinit" si de afara, oricum, asa ca e clar. :im:

#574704  by parintele
 20-11-2014 15:39
Bah, compatibil sau nu, a fost ALES, asa cum e el...apai daca a fost ales, sa faca bine sa-l lase in pace sa fie presedinte... Si asa asta cu respectul pt legi, justitie si alte gargare e caterinca... in orice tara normala cand unu vine si spune ca el n-a platit taxe se descalifica si opinia publica nu mai vrea sa auda de asa ceva... ( nu ca altii nu ar avea bube in cap, poate si mai mari, doar ca acum vorbim de nenea asta)

Si nu a fost sustinut de nimeni, a fost ales de poporul roman, ca si Basescu... SI nu a fost ales el ,lumea a votat impotriva lui Ponta... Caterinca aia cu dreptul la vot care s-a luat alora din afara (de fapt nu s-a luat nimic, asa au votat si pana acum, si aia nici nu au contat ca numar de fapt, au votat 250-300 de mii, Iohan strauss a luat peste un milion de voturi mai mult ca ponta....cu sau fara aia tot iesea..aia au fost doar motiv pt ca unii sa faca agitatie si sa determine pe multi sa iasa la vot si sa voteze impotriva astora care fac numai rele si sunt...comunisti ;) )

Place sau nu, omul are legitimitate, a fost ales dintre cei 2, are milioane de voturi in spate...asta e, place sau nu, sa faca bine sa fie presedinte...

Nu e nici primul nici ultimul care o sa faca rahatul praf, nu e nici mai bun si nici mai rau decat erau altii...

#574705  by Akhenaton
 20-11-2014 16:38
HE-MAN wrote:Totusi, io aveam impresia (proasta, se pare) ca un om e ales intr-o functie pentru ca e considerat capabil, nu pentru ca pupa sau nu pupa poze, nu bate cruci sau matanii s-alte chestii de genu' asta.

Parca BOR trebuia sa se ocupe de bunastarea spirituala a poporului, nu sa umple conturile popimii.
Poate gresesc...

P.S. "Esantionul" intervievat e "reprezentativ" la nivel de natie, impreuna cu aia de fac emisiuni de genul respectiv.
Pana acu era cu ponta...acu se da cu iohanis. :lol :lol
http://www.mediafax.ro/politic/pf-danie ... m-13570798

#574706  by HE-MAN
 20-11-2014 16:44
Mda. Si-a dat arama pe fata: popa prost de pute si locu' sub el. Mort umblator, ce sa mai.

#574707  by Akhenaton
 20-11-2014 17:32
HE-MAN wrote:Mda. Si-a dat arama pe fata: popa prost de pute si locu' sub el. Mort umblator, ce sa mai.
Mai are rost sa iti spun cu ce masina se plimba Mitropolitu Streza?Il vad tot la 2-3 saptamani ca peste drum de mine au o gospodarie si o fabrica de lumanari.
CLA 45 AMG 4MATIC+ un salariu de 5000 de coco.

#574708  by M1shu92
 20-11-2014 17:43
Kabana wrote:
A dat bine iohanis cu coco , la zdrobit pe ponta care a dat cu ceasuri de 2 lei cu tot cu Tva ...
ponta = ales de batranii .
Iohanis de restu. :lol
Sper sa faca si treaba,macar cat a facut la Sibiu.

#574709  by mono_cibol
 20-11-2014 17:43
A zis cineva ca n-are legitimitate? Si apropo de legitimitate, basescu și-o cam pierduse prin 2012 la referendum si tot degeaba.
Si da, a fost sprijinit de afara, e adevărat ca a fost un val popular de greață generalizată împotriva abjectului ala cu ochelari si moacă de șobolan, dar daca n-ar fi fost acceptat tacit sau mai putin din exterior, nu s-a r fi aliniat planetele in mod corespunzător pt ca conu Klaus sa câștige.

#574712  by HE-MAN
 20-11-2014 22:43
@Akhenaton: se stie ca BOR are contract cu Mercedes-Benz.

@mono_cibol: planetele nu fac politica, doar... papusile.

#574713  by mono_cibol
 21-11-2014 00:13
Era un fel de figura de stil, normal ca planetele "își vede" de treaba lor.

#574720  by IRONBOY
 21-11-2014 20:06
Parca se simte asa un aer pozitiv in RO , Yohonney a iesit presedinte , DNA ii pe toti la babaroase, PSD e mai gaurit de la zi la zi , Nationala a batut la fotbal Irlanda si Danemarca , semne bune pt RO !! schimbarile sunt bune , poate o sa fie si vremuri mai bune pt tarisoara asta , k prea am luat-o si sus si jos !!!
PS Lui Thunerbolt aka jidanuturbat ,i-au cazut mainile de la sifilis boala care il afecta psihic si nu mai poate scrie pe forum deci viata e buna !!! :im:

#574723  by Panteristu
 22-11-2014 16:43
Ce imi place ca sunteti toti optimisti :)
Ma intrebau aici colegii si prietenii cand le am zis in ziua votului ca merg la Porto sa votez (cam la 90 de km de unde stau acum) daca candiatul meu e de stanga sau de dreapta si a trebuit sa le explic ca la noi faza cu dreapta si stanga se refera doar la mana cu care se da spaga :lol

Si eu l am votat tot pe iohannis dar nu pt ca as fi crezut in el catusi de putin ci pt ca mi e scarba de ponta (am un amic in politica in psd care mi a povestit ce manevre fac la partid).

Preconizez maxim 6 luni pana o sa inceapa lumea sa il injure si pe iohannis.

#574725  by froyo
 23-11-2014 12:50
Panteristu wrote:Ce imi place ca sunteti toti optimisti :)
Ma intrebau aici colegii si prietenii cand le am zis in ziua votului ca merg la Porto sa votez (cam la 90 de km de unde stau acum) daca candiatul meu e de stanga sau de dreapta si a trebuit sa le explic ca la noi faza cu dreapta si stanga se refera doar la mana cu care se da spaga :lol

Si eu l am votat tot pe iohannis dar nu pt ca as fi crezut in el catusi de putin ci pt ca mi e scarba de ponta (am un amic in politica in psd care mi a povestit ce manevre fac la partid).

Preconizez maxim 6 luni pana o sa inceapa lumea sa il injure si pe iohannis.
Bineinteles ca o sa inceapa sa-l injure. Jegosul de Badea a si inceput. Doar ca publicul Antenei 3 nu cred ca include prea multi votanti de-ai lui Iohannis.