TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #574421  by Tiger Classic
 02-11-2014 16:06
Vreun pronostic? :a:

Oricum toţi au acelaşi obiectiv: €£$Ž ... :idea:

#574423  by Kabana
 02-11-2014 19:02
Ponta.
E cel mai maleabil ,coruptibil si deschis la orice fel de negoicieri cu toti marii nenorociti ai Romaniei.

Ii se planifica presedintia inca deacum vreo 6-7 ani.Totul e calculat elegant in amanunt de marii bogatani ai Ro.....Fatalau de Ponta a fost crescut,instruit si pus pe pozitie de catre ei, fatalu e investia lor. Cand o sa iasa presedinte si`au scos investitia 1,000 %

#574426  by vasy
 02-11-2014 19:57
In Viena a fost coada de peste 200 metri la sectia de votare a Ambasadei.....
Am noroc ca am intrat in fata!!!!!!!
Sa vefem poate nu iese Ponta!!!!!

#574427  by vasy
 02-11-2014 19:57
In Viena a fost coada de peste 200 metri la sectia de votare a Ambasadei.....
Am noroc ca am intrat in fata!!!!!!!
Sa vefem poate nu iese Ponta!!!!!

#574430  by Lucian.
 02-11-2014 22:14
Kabana wrote:Ponta.
E cel mai maleabil ,coruptibil si deschis la orice fel de negoicieri cu toti marii nenorociti ai Romaniei.

Ii se planifica presedintia inca deacum vreo 6-7 ani.Totul e calculat elegant in amanunt de marii bogatani ai Ro.....Fatalau de Ponta a fost crescut,instruit si pus pe pozitie de catre ei, fatalu e investia lor. Cand o sa iasa presedinte si`au scos investitia 1,000 %
Yep, scabros om.

#574436  by HE-MAN
 03-11-2014 03:02
Same shit... different colors.
Un rahat ramane un rahat indiferent din ce unghi il privesti. Asa si cu politica.

#574439  by mango
 03-11-2014 08:25
Acum 2 ani cand strigati (unii de aici ) pe strazi "jos Base" era bun PSD-ul? Faceati misto de Dl. Neagu ca nu voteaza cu PSD la locale si la parlamentare.
Asta e, poporul a ales PSD+PNL(mai mult PSD), atunci PSD+Ponta sa ramana pana la final de mandat.

Nici Klaus nu e bun, ca face parte din alianta cu PDL care se stie ce a facut.

#574447  by IRONBOY
 03-11-2014 13:12
mango wrote:Acum 2 ani cand strigati (unii de aici ) pe strazi "jos Base" era bun PSD-ul? Faceati misto de Dl. Neagu ca nu voteaza cu PSD la locale si la parlamentare.
Asta e, poporul a ales PSD+PNL(mai mult PSD), atunci PSD+Ponta sa ramana pana la final de mandat.

Nici Klaus nu e bun, ca face parte din alianta cu PDL care se stie ce a facut.
corect , romanii sunt unul din cele mai bizare popoare dpdv sociologic, noi alegem in functie de emotii de moment , si decate ori sunt schimbari vrem pe altii k avem senzatia k o sa fie mai bine ! acu 2 ani PDL era vai de steaua lui si Basescu era hulit, acuma Ponta a preluat sarcina de corupt de serviciu !! In trecut l-am omorat pe Ceasca si ne bucuram k niste copii , lumea era happy, acum pe FB ceasca e mare om politic si toti il regreta , pe urma a venit Iliescu iar ura si jale , ne-a eliberat basescu si ne-a promis marea cu sarea ,l da ne-am ales cu sarea si cu reduceri de pensii si salarii, scandal si ura si dezbinare, i s-a luat puterea s-a transferat la PSD recte Victor Viorel ponta , ca e tanar si o sa ne scoata in Europa in glorie , un kkkat a scos , si un kkat va scoate la fel si Iohanis care e o vrajeala de om !

#574451  by Kabana
 03-11-2014 15:12
Sunt cativa care ar putea sa faca fata cu brio la presedintie,dar niciunu nu vrea sa`si depuna candidatura....ca baietii stiu prea bine cum e mersul cu Romania,nu se incumeta nimeni s`o ia de sotie..............E ca si cum iei de nevasta cu curva mhuista de pe centura,ai ganduri bune cu ea, s`o ajuti in viata, o duci acasa o speli,o duci la manichiura-pedichiura coafor o faci brici,ii oferi un pat curat,haine noi,un loc de munca in rand cu lumea,viata linistita,respect ............dar seara cand vii istovit de la munca,ea tot pe centura fuge ca acolo ii place,sa suga cucu la baietii cu tiru pe 40 de Ron .
E greu...

#574453  by mono_cibol
 03-11-2014 17:10
comunistu asta mic (ponta) se dovedeste mult mai periculos decat base, din pacate nu prea sunt sanse sa fie batut, sistemul e mult prea bine pus la punct, singura speranta e sa se intervina cumva de afara, sa se umble la cifre ca sa fie stopat, ori sa aiba chiar basescu vreo initiativa securistica si sa-i destabilizeze

#574460  by mango
 03-11-2014 20:33
Nu cred ca trebuie sa umble nimeni la cifre. Daca ar fi votul obligatoriu altele ar fi rezultatele. Multi sunt cu gura mare pe diverse forumuri mari cu sute de mii de useri gen softpedia, 4t, FB etc dar cand vine ziua votului nu se duc nici unul ca isi zic : "ori cu mine ori fara mine e tot aia" da' au gura mare, ca trebuie facut si dres de la tastatura.

Parerea mea personala este ca scorul va fi f. strans, cine va castiga va lua un 51-53% maxim pt. ca acum se vor contoriza si votantii UDMR, PRM, Tariceanu, Udrea, Vadim etc care s-au pierdut in primul tur.

#574461  by Delphi
 03-11-2014 22:13
Romania in mare parte e compusa din manelari cocalari tigani si tarani.

#574462  by crespo18
 03-11-2014 22:54
Mai sunt si oameni de calitate,dar nu ies in evidenta precum cocalari.

#574471  by Kabana
 04-11-2014 18:35
crespo18 wrote:Mai sunt si oameni de calitate,dar nu ies in evidenta precum cocalari.
Cocalarii nu ies ei in evidenta....I scoate in evidenta massmedia.
Televiziunile au un sistem de masurare ar rating`ului dupa fiecare emisiune.....si ei au vazut ca la difuzarea unei emisuni culturale, ratingu`l este 0,5 % ....iar la o emisiune unde e invitata Andrea Tonciu sa povesteasca ce gust avea ultimul trombon molfait,rating`ul urca la 40 %............sau la stirile despre cum si`a batut un boschetar nevasta cu sapaliga,rating`ul urca in culmile gloriei.

Manevra cu rating`ul e valabil si alegeri,se masoara dinainte plaja de votanti pe fiecare oras, care sunt majoritari, pensionari, tineri sau bugetari familisti,si incepe sa se aactioneze puternic pe plaja aia de votanti, daca sunt multi pensionari li se ofera gratuitati pe transportu in comun,pachete cu alimente gratis lunar......Daca sunt mai multi sudenti,elevi,atunci le face capul mare cu locuri de munca, cu un viitor stralucit ,caca maca, gainarii deastea. Votantii se cumpara! Iar daca nu le iese socoteala la final si lipsesc cateva zeci de mii voturi,atunci se smenuiesc toate voturile alea care vin din strainatate :ha Treaba merge brici

#574473  by Delphi
 04-11-2014 20:46
Daca o ajuns sa amendeze babele prin piata care vand 2.3 legaturi de patrunjel cu 7000€ si pensia de de 200 lei pe luna si un impozit de 25% cred sau nu stiu exact. Lumea e proasta ca inca mai pune botu la vrajelile lor. De zeci de ani zeci de presedinti si totu' e din ce in ce mai rau. Stai sa vina si astia cu cipu 666 si ti-ai supt pastarnacu singur. Pana cand o sa se termine tot si atunci o sa suga ei ****.

#574517  by paulblack90
 07-11-2014 23:33
Kabana wrote:
crespo18 wrote:Mai sunt si oameni de calitate,dar nu ies in evidenta precum cocalari.
Televiziunile au un sistem de masurare ar rating`ului dupa fiecare emisiune.....si ei au vazut ca la difuzarea unei emisuni culturale, ratingu`l este 0,5 % ....iar la o emisiune unde e invitata Andrea Tonciu sa povesteasca ce gust avea ultimul trombon molfait,rating`ul urca la 40 %............sau la stirile despre cum si`a batut un boschetar nevasta cu sapaliga,rating`ul urca in culmile gloriei.

Manevra cu rating`ul e valabil si alegeri,se masoara dinainte plaja de votanti pe fiecare oras, care sunt majoritari, pensionari, tineri sau bugetari familisti,si incepe sa se aactioneze puternic pe plaja aia de votanti, daca sunt multi pensionari li se ofera gratuitati pe transportu in comun,pachete cu alimente gratis lunar......Daca sunt mai multi sudenti,elevi,atunci le face capul mare cu locuri de munca, cu un viitor stralucit ,caca maca, gainarii deastea. Votantii se cumpara! Iar daca nu le iese socoteala la final si lipsesc cateva zeci de mii voturi,atunci se smenuiesc toate voturile alea care vin din strainatate :ha Treaba merge brici
Nu fi naiv ... ratingul se poate face in orice instanta ! nu doar promovand tarfe si interlopi .. iti garantez asta ! in schimb interesele de a mentine populatia in totala ignoranta sunt foarte mari ... castiguri exorbitante si manipularea in masa isi spun cuvantul .Dc sa promovam cultura si sa ridicam nivelul de constiinta din fiecare ? Si sa renuntam la un numar megalitic de consumatori ? (gadgeturi, moda , droguri , ...etc) NU! e mai bine asa ! Si cu politica la fel ... Privirile noastre sunt distrase de o sceneta bine executata de actorii numiti politicieni ! totul oricum este o gluma ! Ei le au pe ale lor ! "ca baietii!" . Noi cunoastem doar ce vor ei sa cunoastem .nu exista politicieni "smecheri"... exista doar politicienti condusi de oameni "smecheri". Soarta romaniei a fost oricum "adjudecata" de mult la un joc de poker :)) .. acum doar suntem spectatori. Oricum lucrurile se vor schimba in timp ... ca se mai satura si omenirea de atatea telenovele ! chiar daca ne sunt bagate pe gat ! cat sa acceptam ?

#574524  by BigVio
 08-11-2014 16:40
Kabana wrote:

.....boschetar cu sapaliga.... :lol :lol

#574542  by Kabana
 10-11-2014 01:20
paulblack90 wrote: ratingul se poate face in orice instanta ! nu doar promovand tarfe si interlopi ..
Adevarat!..dar..
Toate televiziunile,massmedia noastra sunt ,toate sunt comerciale,asta inseamna ca se urmareste castigul de lovele.E valabil si pentru clasa politica Romaneasca.

Acum iti dau un exemplu cam cum sta treaba cu politica in Romania
.:
Tu esti profesorul ( presedintele sau partidul de guvernamant) si ai o clasa de scoala ,plina cu 30 de scolari prosti ( tara Romaneasca).....daca te apuci sa le predai istorie si cultura, fug toti si raman doar 2 scolari in clasa,....Deci ca sa ii tii de buna voie in clasa trebuie sa le dai ce cer ei, le pui manele la maxim la casetofon, ii lasi sa mazgaleasca tabla sa faca avioane de hartie,ei sunt fericiti ,parintii lor sunt fericiti,vin si dau bani la fondul scolii,treaba e buna dar scolarii raman tot prosti si la sfasit de an repetenti.
Dar daca vrei sa ii faci sa asculte ce le predai tu ,trebuie folosita forta: Incui sala de clasa si incepi as le predai cu japca. Care a carait, BATAIE direct. Daca lipseste si nu vine la ora data viitoare, ii dai amenda,sa spele toate WC`urile din scoala.

Toate lumea lauda,Austria,Germania,Elvetia,ca ce bine si ce civilizatie e acolo si treaba merge brici. Apai treaba merge brici acolo ca aia au avut legi aspre de tot,amenzi aspre,s`a folosit forta sa`i civilizeze.Asta e singura solutie pentru Romania,ce democratie si caca maca, Forta si LEGI aspre,prostimea o educi cu frica nu cu democratia . Democratia e pentru oamenii inteligenti nu pentru toti prostii.

Du`te in Austria,Germania si incerca sa dai spaga gaborilor care te opresc pentru ca ai incalcat legea rutiera,Iti vei lua bataie direct acolo in strada si te baga cu japca in masina si te aresteaza.Gaborii deacolo n`au salarii exorbitante dar au demnitate si stiu sa resepcte legea de frica, ei stiu ca daca ii prinde luand spaga infunda si ei puscaria, pe cand la noi.......la noi si la bulgari cei mai nenorociti gabori,tai banda continua, intorci pe trecerea de pietoni, te opreste, le dai spaga 100-200 Lei si pleci mai departe,asa si la bulgari, faci toate raliu pe strada 30 euro spaga, le dai 50 si iti da si restul 20 acolo in strada.
Si eu unul ca cetatean roman sofer, stiind ca toti gaborii iau spaga, fac toate nebuniile pe sosea, legea rutiera pentru mine e caca maca, cu 100 lei se rezolva orice.................Dar daca s`ar schimba de maine si gaborii ar devenii exigenti si ma arde direct cand am gresit cu amenzi de 1,000 de lei si sa ma duca si la celula daca le vorbesc urat, sa vezi cum ma schimb instant,devin sofer model.LEGI ASPRE, AMENZI MARI,PEDEPSE, asta trebuie pentru Romania........vad ca ceva ceva a inceput sa miste de s`au apucat astia sa mi arda pe toti marii nenorociti ai Romaniei,au inceput de la Fratii Becalii care se credeau nemuritori de cumparau procurori si se cacaau pe ea de lege,saptamanal vad ca se mai duce cate un deputat pe la puscarie sau vreun corupt nenorocit. Asa imi place.

#574543  by Lucian.
 10-11-2014 02:16
Kabana wrote:Democratia e pentru oamenii inteligenti nu pentru toti prostii.
Cum a sunat asta.... :lol :lol :lol

#574545  by cristi neagu
 10-11-2014 02:52
Kabana wrote:
Adevarat!..dar..
Toate televiziunile,massmedia noastra sunt ,toate sunt comerciale,asta inseamna ca se urmareste castigul de lovele.E valabil si pentru clasa politica Romaneasca.

Acum iti dau un exemplu cam cum sta treaba cu politica in Romania
.:
Tu esti profesorul ( presedintele sau partidul de guvernamant) si ai o clasa de scoala ,plina cu 30 de scolari prosti ( tara Romaneasca).....daca te apuci sa le predai istorie si cultura, fug toti si raman doar 2 scolari in clasa,....Deci ca sa ii tii de buna voie in clasa trebuie sa le dai ce cer ei, le pui manele la maxim la casetofon, ii lasi sa mazgaleasca tabla sa faca avioane de hartie,ei sunt fericiti ,parintii lor sunt fericiti,vin si dau bani la fondul scolii,treaba e buna dar scolarii raman tot prosti si la sfasit de an repetenti.
Dar daca vrei sa ii faci sa asculte ce le predai tu ,trebuie folosita forta: Incui sala de clasa si incepi as le predai cu japca. Care a carait, BATAIE direct. Daca lipseste si nu vine la ora data viitoare, ii dai amenda,sa spele toate WC`urile din scoala.

Toate lumea lauda,Austria,Germania,Elvetia,ca ce bine si ce civilizatie e acolo si treaba merge brici. Apai treaba merge brici acolo ca aia au avut legi aspre de tot,amenzi aspre,s`a folosit forta sa`i civilizeze.Asta e singura solutie pentru Romania,ce democratie si caca maca, Forta si LEGI aspre,prostimea o educi cu frica nu cu democratia . Democratia e pentru oamenii inteligenti nu pentru toti prostii.

Du`te in Austria,Germania si incerca sa dai spaga gaborilor care te opresc pentru ca ai incalcat legea rutiera,Iti vei lua bataie direct acolo in strada si te baga cu japca in masina si te aresteaza.Gaborii deacolo n`au salarii exorbitante dar au demnitate si stiu sa resepcte legea de frica, ei stiu ca daca ii prinde luand spaga infunda si ei puscaria, pe cand la noi.......la noi si la bulgari cei mai nenorociti gabori,tai banda continua, intorci pe trecerea de pietoni, te opreste, le dai spaga 100-200 Lei si pleci mai departe,asa si la bulgari, faci toate raliu pe strada 30 euro spaga, le dai 50 si iti da si restul 20 acolo in strada.
Si eu unul ca cetatean roman sofer, stiind ca toti gaborii iau spaga, fac toate nebuniile pe sosea, legea rutiera pentru mine e caca maca, cu 100 lei se rezolva orice.................Dar daca s`ar schimba de maine si gaborii ar devenii exigenti si ma arde direct cand am gresit cu amenzi de 1,000 de lei si sa ma duca si la celula daca le vorbesc urat, sa vezi cum ma schimb instant,devin sofer model.LEGI ASPRE, AMENZI MARI,PEDEPSE, asta trebuie pentru Romania........vad ca ceva ceva a inceput sa miste de s`au apucat astia sa mi arda pe toti marii nenorociti ai Romaniei,au inceput de la Fratii Becalii care se credeau nemuritori de cumparau procurori si se cacaau pe ea de lege,saptamanal vad ca se mai duce cate un deputat pe la puscarie sau vreun corupt nenorocit. Asa imi place.
http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/victor ... 79237.html