TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#578774  by Tiger Classic
 12-01-2018 08:34
Csaba wrote:Inteleg. O sa incerc si eu dupa ce ies de la servici seara daca ma simt obosit, colegii beau si cate 2-3 pe zi, dar de la aparat cu un leu.
Desi varianta asta de cafea este una f. slab calitativa, macar sa alegi o varianta care sa nu aiba in compozitie "lapte" ;) , sfat primit de la un amic "din domeniu" :ok

#578775  by Csaba
 12-01-2018 10:35
Deci cafeaua de la aparat se exclude. Eu nu prea fac diferenta intr-e ele daca nu sunt bautor de cafea. Dar o sa incerc o cafea de acasa, chiar acuma dimineata! :D

#578783  by mango
 12-01-2018 17:34
Tiger Classic wrote:
Csaba wrote:Inteleg. O sa incerc si eu dupa ce ies de la servici seara daca ma simt obosit, colegii beau si cate 2-3 pe zi, dar de la aparat cu un leu.
Desi varianta asta de cafea este una f. slab calitativa, macar sa alegi o varianta care sa nu aiba in compozitie "lapte" ;) , sfat primit de la un amic "din domeniu" :ok
Da, aia e o mizerie asa am auzit si eu. Poate in Franta, Anglia etc nu o fi asa dar la noi....

Eu nu inteleg cum copiii de clasa a3a vin de la scoala cu pahare de alea in mana, cred ca pentru ca e 1leu si e lejer de cumparat. Astia la tv isi fac griji ca mananca de la fast-food dar ei, mititeii, o "ard" cu energizante la 1.30lei si ness la dozator din clasa a3a.

#578786  by Bill Gates
 13-01-2018 16:24
Intamplator am avut tangenta candva cu inseamna automatele de cafea.
Cafea simpla e ... cafea, fara alte porcarii, dar la 1 leu clar una dintre cele mai ieftine de pe piata. De la 2 lei in sus ar trebui, si se intampla, chiar daca nu peste tot, sa puna cafea mai calitativa si se simte la gust.
La tot ce inseamna cafea cu lapte, moca ... cappucino etc. se foloseste aceeasi cafea + un fel de lapte praf, care contine mult zahar si o lista buna de aditivi. Irish cappucino, care e foarte popular, n-are nici pic de cafea macinata in el (o avea cafeina adaugata, dar asta e altceva). E similar cu compozitia acelui lapte praf, dar mult mai rau :).
In concluzie, aceeasi parere, daca luati cafea de la aparat, luati mereu simpla ca macar e cafea (mai buna sau mai proasta) fara porcarii.

#578787  by mango
 13-01-2018 17:32
Daca esti cu masina pe drum(sau esti acasa) iti iei cateva plicuri de ness, e 24bani/bucata, pui niste apa plata in pahar de plastic si gata ai cafea(rece). Sau am vazut care mananca direct nessul din plic inainte de sala, ai un preworkout la 24 de bani portia.

#578789  by Csaba
 13-01-2018 19:02
Mango, aici cu un plic de ness, chiar ai dreptate... chiar dac ar aluneca greu pe gat in jos.

#578795  by mango
 01-02-2018 13:58
cipan wrote:Am făcut o poză mango la punga mea de la GoNutrition. Are 0.36 gr sare/100 gr produs. Bine am făcut, că am văzut că expiră în februarie.
LE: am micsorat poza (800x600), acum cere sa fie și mai mică de 95kb..
Un link către poză: https://ibb.co/e7URgb
Cipan, ai fost multumit de produs? cat ai consumat zilnic? ai simtit efecte de scadere in greutate, scadere in forta sau din contra? ai inlocuit cumva vreo masa zilnica cu acest produs?

#578796  by cipan
 01-02-2018 18:28
Sincer, nu astept minuni de la o proteina. E shake-ul de dupa antrenament, si face parte din cele 200 gr proteina zilnice. E ok că nu am probleme stomacale (am ceva meciuri cu lactoza), deci din punctul asta de vedere e ok. Probabil, daca as avea mai putina proteina din alimentatie, as putea sa raspund obiectiv.

#578797  by mango
 01-02-2018 20:13
Pai nici eu nu am stiut cum sa intreb mai bine. Stiu ca 2 cupe de proteina nu pot face diferenta decat in cazul in care ai alimentatia saraca. Atunci poti vedea cat de buna e o proteina, adica daca e sau nu buna sau mai poti vedea atunci cand inlocuiesti 1-2mese cu proteina, vezi daca pierzi muschi si forta. Pe mine ma interesa daca proteina contine sau nu ceea ce spune(sa stiu daca merita sa dau banii pe ea) dar asta e greu de zis.

#578798  by cipan
 01-02-2018 22:28
Ca miscibilitate, mai rămân mici granule lipicioase, dar se dizolvă la o scuturare mai judicioasă, cam ca la Impact de la MyProtein.

Gustul e discret, dar e ok, are doar sucraloză (fără aspartam sau acesulfam), eu am ciocolată cu mentă și culmea, mai diluat (gen 40 gr la 500 ml) e mai fain la gust decat asa cum spun ei (200-250 ml apa).

Ținând cont de problema mea cu lactoza, ceva whey de la PN m-a zăpăcit, pot spune că e ok.
 #578826  by bolbo
 19-03-2018 10:23
Audigy wrote:
17-03-2018 19:10
Ce naiba s-a intamplat cu forumu ?
S-a schimbat platforma, era prea veche.