TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#575111  by BRUTUSXXX
 20-12-2014 13:58
Nu era pt tine paul ideea respectiva, tot pt Delphi ca el e homofob inversunat si-i numeste gay pe unii culturisti confundand termenul cu activitatile gen chat , striptease , nude pics etc . Pentru tine am doar parerea diferita despre "angajare" la un loc de munca , nu trebuie sa ai OCAZIA ci sa cauti intai , sa poti oferi ceva pentru care sa fii remunerat, in functie de aptitudini,studii etc . Ulterior poti avea OCAZIA sa fii promovat sau sa gasesti ceva mai bun , dar cand stai si-o "arzi" pe trotuar asteptand ocaziile.....e altceva ;)

#575112  by paulblack90
 20-12-2014 14:06
BRUTUSXXX wrote:Nu era pt tine paul ideea respectiva, tot pt Delphi ca el e homofob inversunat si-i numeste gay pe unii culturisti confundand termenul cu activitatile gen chat , striptease , nude pics etc . Pentru tine am doar parerea diferita despre "angajare" la un loc de munca , nu trebuie sa ai OCAZIA ci sa cauti intai , sa poti oferi ceva pentru care sa fii remunerat, in functie de aptitudini,studii etc . Ulterior poti avea OCAZIA sa fii promovat sau sa gasesti ceva mai bun , dar cand stai si-o "arzi" pe trotuar asteptand ocaziile.....e altceva ;)
Sunt persoane fara acte ... aurolaci de canalizare ... pentru ei stau lucrurile diferit cand vine vorba de angajare. Nu se uita nimeni la ei decat in cazuri exceptionale

#575113  by BRUTUSXXX
 20-12-2014 14:29
In cazuri la fel de exceptionale ajungi sa nu ai acte, majoritatea de-a lungul vietii lor au dat cu piciorul ocaziilor de a face ceva cu viata lor in afara de bautura,tutun,droguri, sex si multa multa lene . Si chiar acum, in situatia in care se afla , majoritatea vor face la fel , "muiati sunt posmagii" :bb

#575135  by Panteristu
 20-12-2014 15:17
BRUTUSXXX wrote:"muiati sunt posmagii" :bb
\ți*

#575139  by BRUTUSXXX
 20-12-2014 18:15
In cazul tau Panteristule o pun pe seama faptului ca ai alte origini si poate in copilarie ai invatat la alte scoli :

ÎNMUIÁT, -Ă, înmuiați, -te, adj. 1. Introdus în apă sau în alt lichid; umezit, îmbibat cu un lichid

In cazul de fata e un simplu plural , daca tii mortzis sa folosesti acea cratima trebuie sa utilizezi genitivul , inmuia-TI-as gramatica lu' matale ! :book

#575141  by efil4zaggin
 20-12-2014 20:31
cristi neagu wrote:, insa nici nu accept sa fiu judecat/catalogat dupa optiunea de a imi cumpara un Renault.
Da cu seat-ul meu cum ramane ? :)))))))))

#575142  by cristi neagu
 20-12-2014 22:46
efil4zaggin wrote:
cristi neagu wrote:, insa nici nu accept sa fiu judecat/catalogat dupa optiunea de a imi cumpara un Renault.
Da cu seat-ul meu cum ramane ? :)))))))))
Fiatu?E misto cand merge! :)))

#575143  by efil4zaggin
 20-12-2014 22:55
Merge brici in Ardeal dar se pare ca aerul de Muntenia nu prea ii prieste :)))

#575144  by cristi neagu
 21-12-2014 08:40
efil4zaggin wrote:Merge brici in Ardeal dar se pare ca aerul de Muntenia nu prea ii prieste :)))
Apai data viitoare cand vii sa iei o bicicleta in portbagaj si cand vezi ca incepe sa tuseasca , tragi pe dreapta si vii cu bicicleta! :ok

#575145  by efil4zaggin
 21-12-2014 10:54
:ok :ok :ok :im:

#575146  by mango
 21-12-2014 13:19
cristi neagu wrote: iar voi munciti ca vitele pentru 2500 pe luna
Pt. 25 de milioane 80% din populatia tarii cred ca ar munci efectiv ca un sclav si nu ar zice nici pass, da' saracii muncesc pt. 10-12-14milioane in aceleasi conditii. Aici in Moldova se munceste din greu si pt. 7milioane, in special femeile, iar daca ai peste 10-12 deja esti vazut ca om cu bunastare.

#575148  by Delphi
 21-12-2014 13:46
Doar in Bucuresti cred ca sunt asa lefe.
Eu din ce am auzit aici prin banat...undeva de la 700-1000 lei pe luna se da.
Sa mai stai si in chirie sa mai platesti cheltuieli sa mai si mananci deja sare de 1000 lei bine.
Nu mai zic sa platesti sala sa iti cumperi un supliment o haina...
CEA MAI TARE TARA DIN EUROPA!! FENTATI SISTEMU CU CASTIGURI NEIMPOIZATABIL.

#575150  by Akhenaton
 21-12-2014 14:42
mango wrote:
cristi neagu wrote: iar voi munciti ca vitele pentru 2500 pe luna
Pt. 25 de milioane 80% din populatia tarii cred ca ar munci efectiv ca un sclav si nu ar zice nici pass, da' saracii muncesc pt. 10-12-14milioane in aceleasi conditii. Aici in Moldova se munceste din greu si pt. 7milioane, in special femeile, iar daca ai peste 10-12 deja esti vazut ca om cu bunastare.
Si pe la noi in ardeal sunt multe salarii de 7-10 milioane...probabil in jur de 50% dintre salarii se invart intre sumele astea.
Stiu persoane care lucreaza in 4 schimburi si iau 10 milioane salariu,totusi..sunt patru schimburi si sa primesti 10 milioane e bataie de joc,si tu stii ca faci 1500 de piese in fiecare schimb si fiecare piesa costa cateva sute de euro...
Asta e doar un mic exemplu care il stiu concret.

#575154  by Kabana
 21-12-2014 16:53
Salarii de 700 -900 lei sunt peste tot in RO, Timisoara,Brasov,Bucuresti,Constanta,Iasi... ..vanzatoarele din lantul MegaImage, au 900 lei+niste bonuri.
..angajatii de la benzinariile Petrom, la fel.

Daca n-ai alta optiune muncesti si pe 900 de lei, ce sa faci?! ,ii imparti elegant sa ai de cheltuiala 30 de lei /zi, fara hainuitze sau pantofiori, intrtinerea o platesti odata la 6 luni cu imprumut la Provident si asta e :ha

#575155  by cristi neagu
 21-12-2014 19:25
Depinde de fiecare, eu si cand eram prof de ed fizica pe 1200, mai munceam la Prima, mai scriam un scenariu, mai antrenam si asta e viata...

#575158  by vifor_x
 21-12-2014 20:58
Cat timp o sa fiu sanatos si o sa am doua maini si doua picioare nu o sa accept niciodata sa lucrez pe salariu de 10 milioane. Veci nu o sa-i inteleg pe oamenii tineri si in putere care lucra pe 9 milioane casieri si caserite in supermarket. Adica, come on, doar de atat sunt in stare? Daca ar lucra cu ziua si tot ar castiga mai mult...
Personal, lucrez pe un salariu decent, pe langa mai adaug 2 job-uri part time din care unul de week-end. Strang lejer 4000/luna. Asa reusesc sa traiasca si bunica mea si bunicii sotiei, pe care ii ajutam lunar si care au pensie, contrar minciunilor lu' Puiemonta de 3 milioane jumate.

#575159  by cristi neagu
 21-12-2014 21:03
vifor_x wrote:Cat timp o sa fiu sanatos si o sa am doua maini si doua picioare nu o sa accept niciodata sa lucrez pe salariu de 10 milioane. Veci nu o sa-i inteleg pe oamenii tineri si in putere care lucra pe 9 milioane casieri si caserite in supermarket. Adica, come on, doar de atat sunt in stare? Daca ar lucra cu ziua si tot ar castiga mai mult...
Personal, lucrez pe un salariu decent, pe langa mai adaug 2 job-uri part time din care unul de week-end. Strang lejer 4000/luna. Asa reusesc sa traiasca si bunica mea si bunicii sotiei, pe care ii ajutam lunar si care au pensie, contrar minciunilor lu' Puiemonta de 3 milioane jumate.
:ok

#575160  by Akhenaton
 21-12-2014 23:48
vifor_x wrote:Cat timp o sa fiu sanatos si o sa am doua maini si doua picioare nu o sa accept niciodata sa lucrez pe salariu de 10 milioane. Veci nu o sa-i inteleg pe oamenii tineri si in putere care lucra pe 9 milioane casieri si caserite in supermarket. Adica, come on, doar de atat sunt in stare? Daca ar lucra cu ziua si tot ar castiga mai mult...
Si cum de mai ai timp sa citesti forumul?
Intreb si eu...sper sa nu te superi.

#575162  by vifor_x
 22-12-2014 07:45
Akhenaton wrote:
Si cum de mai ai timp sa citesti forumul?
Intreb si eu...sper sa nu te superi.
Am tot timpul smartfeonul cu mine...plus as avea timp si pentru al 4-lea job dar am hotarat ca e prea mult si timpul ramas il folosesc pentru familie ;)
Daca vrei, totul se poate...de la 9 la 18 sunt corporatist, de la 18:30 la 21 sunt coordonator zona pe distributie pliante (intocmire rapoarte si zeci de telefoane) iar in week-end strajer la un pub-ulet.

#575163  by MadStely
 22-12-2014 10:29
lumea se plange de salarii mici dar nu fac nimic in legatura cu asta
cum e scris mai sus, caseritze, lucratori prin mall sau benzinarii cu 800-1000LEI pe luna

stiu destui care au inceput cu 700 lei si dupa cativa ani fac 5000 lei.

si eu am inceput cu 1200LEI - aveam de platit chirie scumpa, cheltuieli, transport. Destui lei dusi pe mancare, un tricou, un bocanc, un fular.
Tragi linie la finalul lunii si ai ramas cu 0.
Tragi tare si recompensa o sa fie pe masura.
Faci 1000Euro, faci 2000Euro, tot te plangi ca nu ti-e bine sau ca altii au mai mult?
Ce-ti pasa de altii?! Trebuie sa iti pese de tine.
Ridica-te de pe canapea si FA CEVA!!!