TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#577445  by cristi neagu
 21-05-2016 10:43
In ultimii 6-7 ani a tot anuntat ca reintra in concursuri.Marketing, pe FB circula postate de el filmuletele de cand era in activitate.Daca o va face pe bune si va concura la mrO cum sustine, are asigurat ultimul loc.
Vince Taylor e doar unul ;)
Daca zicea si el un concurs mititel, avea o sansa , dar la mrO...stiu ca Dex are 47 dar are alt size...
Mai bine aparea ca guest star!As vrea de dragul old school sa nu iasa ultimul, dar la cate fumigene de-astea a dat in ultimii ani... :confused

#577446  by cristi neagu
 21-05-2016 11:11

#577448  by Kabana
 24-05-2016 02:48
cristi neagu wrote:, are asigurat ultimul loc.
:ha pe acolo pe undeva..Pe locul 11-12 l-as vedea.Stie cum s`o arda sa ia volum si sa se defineasca in acelasi timp.3 luni e deajuns.

Oricum imi place ce start si`a dat,deja face repetari cu 180 piept,la 104 ani ai lui, e brici. Umerii ,tricepsii incep sa semene ca in tinerete . Cu piciorusele nu prea se vede cum sta..

https://www.youtube.com/watch?v=oGlOS6rXhCY

Imi place ce face,il admir. Altii la 51 de ani se pregatesc pentru patu de moarte.

#577451  by mango
 24-05-2016 19:37
Deci e posibil totusi sa revina.

Acum eu totusi nu inteleg o treaba: daca Levrone a concurat la nivel inalt ani de zile am putea presupune ca are corpul afectat inclusiv de varsta(unele organe). Atunci cum e posibil ca el la 51 de ani sa intre in forma asa de repede si altii mai tineri se chinuie ani de zile si tot nu reusesc?

#577452  by Kabana
 25-05-2016 00:00
Mango, Levrone nu cred ca e distrus tare. A avut si vacanta prelungita de 10 ani, s`a reparat total si din cate am citit si`a consultat medicul si i`a dat unda verde.

Diferenta dintre el si astia tinerei ,este ca el stie ce are de facut,a mai fost acolo,stie ce si cata doza sa`i dea,si in plus,are gloante ca nu oricine isi permite sa sparga 20,000-30,000 $ pe o pregatire de contest. Isi cumpara combustibil nunai de la IPsen ca toti profesinistii ca nu`si permita sa se prosteasca cu underground labs.

Cu chimicala buna in sange oricine poate sa puna 30 kg de muschi in 3 luni.
Te fac si pe tine de 120 kg cu 6 % body fat daca ai 7,000-10,000 de spart lunar :ha

#577456  by cristi neagu
 25-05-2016 13:29
Ai spus bine Kabana, cu picioarele.Acolo se pierde masa cea mai multa dupa 45-50 de ani si greu o mentii si fara sa intrerupi.Pe de alta parte da e de apreciat, insa handicapul lui e dublu :
Odata ca lupta cu baieti tineri si mari
Si mai e imaginea lui de acum 15 ani, cand se batea la locu 1.La asta evident ca va dezamagi, ca nu mai are cum sa ajunga.Are genetic brici, are mijloace, dar nu se poate egala pe el cand era tanar.
Eu l-as prefera ca Guest Star, ar iesi mult mai bine decat concurent. :ok

#577463  by Kabana
 25-05-2016 22:46
mango wrote: Explozia asta de forta vine efectiv de la substante(daca da care ar fi responsabile) sau se datoreaza cresterii rapide a masei musculare?
Se datoreaza si in mare masura si de la memoria musculara. Cand ai stat mult timp mare, ai intiparit in creier marimea si forma maxima la care ai fost si te ajuta enorm sa`ti revii .

Si mai sunt los chemicals :

Kevin Levrone`s off season stack 2016 ,by Kabana :

10-16 UI Growth ,impartite in doua ,dimineata seara
8-10 UI Insulinu ( post workout ca Levroni e din generatia old school ) :ha
1,000 mg Substanoll/week
600 mg Decadurabolain /week ( pentru ungere ,ca e iapa batrana)
800 mg Boldenonum/week
800 mg Masteronum /week
800 mg Trenbolonum Acet/week
100 mg Anapolonum/ day

..la toate nasulile astea trebuie neaparat si Arimidexu 1/zi,sa scoti borhotu afara de la Anaplonum,Sustanol,Dedca. Mai in apropiere contestului se mai adauga 2-3 antiestrogeni si niste prajitori de grasime sa scoti TOata mizeria afara.

:ha Ne prostim si noi cu parerile ,ce sa facem ?!... Poate vezi ca apare stack`ul asta pe MD :ha

#577464  by Kabana
 25-05-2016 22:48
cristi neagu wrote: Eu l-as prefera ca Guest Star, ar iesi mult mai bine decat concurent. :ok
Eu cred ca o sa se orienteze el si ia o decizie daca sa concureze sau nu,depinde de cum arata. Oricum are doar de caastigat din toata manevra asta,publicitate maxima,il ajuta enorm pe toate planurile

#577467  by mango
 26-05-2016 18:04
Toata lumea a auzit ca profesionistii baga doze maricele(probabil sunt si multi necunoscuti care baga mult mai mult si degeaba) insa eu spun ca Levrone merita tot respectul pentru "nebunia" asta de a risca ca si cum ar avea 20 de ani. Stiu, nu-i nimic curajos in a fi iresponsabil(mai greu e sa ai curajul de a creste un copil) dar eu nu m-as incumeta nici la 50% din exemplul dat de tine, de asta cei ca mine sunt niste necunoscuti iar aia care risca niste "Vikingi" adevarati. Ori la bal ori la spital! Plus ca va face o multime de bani in viitorul apropiat ca urmare indirecta a acestei chestii.

#577468  by cristi neagu
 26-05-2016 22:37
Poate sa sune bizar, dar eu nu as vrea deloc sa duc viata lui Ronnie, chiar daca as avea 10 titluri de mrO si inca 10mil de coco in cont.Dar asa gandesc eu.Unora le place jazzul! :book

#577469  by Kabana
 26-05-2016 23:09
cristi neagu wrote:Poate sa sune bizar, dar eu nu as vrea deloc sa duc viata lui Ronnie, chiar daca as avea 10 titluri de mrO si inca 10mil de coco in cont.Dar asa gandesc eu.Unora le place jazzul! :book
Cu varsta nu mai avem nevoie de extremitati sa ne simtim impiniti,sa simtim ca traim. Un gratar,un mic in aer liber, o bere rece ieftina la draft vara seara pe terasa si ne simtim stapanii universului :ha

#577470  by Kabana
 26-05-2016 23:12
Levroni cred ca a ramas cu o frustrare si un regret mare,ca n`a avut puterea de caracter sa se tine pe pozitie mai mult timp.A cedat psihic mai mult.

Trebuia sa se tina in coada lui Ronald pana la final si prindea titlul,ii ramanea adevrasri numai Jason Cutler si Dexter, pe care ii ardea lejer

#577471  by cristi neagu
 27-05-2016 03:21
Kabana wrote:
cristi neagu wrote:Poate sa sune bizar, dar eu nu as vrea deloc sa duc viata lui Ronnie, chiar daca as avea 10 titluri de mrO si inca 10mil de coco in cont.Dar asa gandesc eu.Unora le place jazzul! :book
Cu varsta nu mai avem nevoie de extremitati sa ne simtim impiniti,sa simtim ca traim. Un gratar,un mic in aer liber, o bere rece ieftina la draft vara seara pe terasa si ne simtim stapanii universului :ha
Sau varianta 2.Evolutie spre alte tinte.Ca simti ca traiesti daca atingi performanta in alte domenii inalte, care nu tin direct de riscul de a te ruina fizic.
Ca asta cu micul si berea o aveam si la 20.Cand depasesti varsta junioratului, incepi sa devii pasionat si de alte aspecte ale vietii.Si automat evoluezi dincolo de a iti venera vena de pe antebrat.
Culmea e ca sunt destui culturisti foarte inteligenti si la noi si la profi, care stau fitt si totusi nu mai revin dupa 40 in concursuri, isi vad de afaceri, etc.
Ba merg mai departe, sunt culturisti performeri superevoluati mental spiritual etc, nu e cazul lui Ron...scuzati lesmajestatea :)
Asa ca nu de la mic si bere se trage lipsa mea de invidie ci de la o viziune diferita despre viata.
As cita aici din filmul Uriasul Meu cu Billy Cristal si Ghita Muresan:
Ai vazut vreodata uriasi batrani?Nu!Pentru ca nu exista! ;)

#577474  by Kabana
 27-05-2016 19:24
cristi neagu wrote:
Kabana wrote:
Sau varianta 2.Evolutie spre alte tinte.Ca simti ca traiesti daca atingi performanta in alte domenii inalte, care nu tin direct de riscul de a te ruina fizic.
Ca asta cu micul si berea o aveam si la 20.Cand depasesti varsta junioratului, incepi sa devii pasionat si de alte aspecte ale vietii.Si automat evoluezi dincolo de a iti venera vena de pe antebrat.
Culmea e ca sunt destui culturisti foarte inteligenti si la noi si la profi, care stau fitt si totusi nu mai revin dupa 40 in concursuri, isi vad de afaceri, etc.
Ba merg mai departe, sunt culturisti performeri superevoluati mental spiritual etc, nu e cazul lui Ron...scuzati lesmajestatea :)
Asa ca nu de la mic si bere se trage lipsa mea de invidie ci de la o viziune diferita despre viata.
As cita aici din filmul Uriasul Meu cu Billy Cristal si Ghita Muresan:
Ai vazut vreodata uriasi batrani?Nu!Pentru ca nu exista! ;)
Ai dreptate.
..dar nu`l judeca pe Ronald Dean Coleman,ca nici el nu era constient de cat de paradit o sa ajunga la varsta asta :ha . El deabia acum incepe sa simta ca traieste,sa vada viata si din alt unghi decat bodybuilding,e familist, e afacerist,cine stie poate incepe sa devina interesat de evolutia Universului Cosmic. Cel putin asa imi place sa cred,ca a evoluat si el o leaca.

#577476  by mango
 28-05-2016 13:55
Shawn Ray, Yates, Labrada, Ferrigno, Priest, Cutler, chiar si Levrone sunt ok fizic si financiar. Nu sunt distrusi fizic ca Ronnie, sunt sanatosi si arata bine. Banuiesc ca se poate si sa iti faci damblaua si apoi sa te bucuri de viata in alte moduri.

#577477  by cristi neagu
 28-05-2016 16:47
mango wrote:Shawn Ray, Yates, Labrada, Ferrigno, Priest, Cutler, chiar si Levrone sunt ok fizic si financiar. Nu sunt distrusi fizic ca Ronnie, sunt sanatosi si arata bine. Banuiesc ca se poate si sa iti faci damblaua si apoi sa te bucuri de viata in alte moduri.
:ok

#577478  by Audigy
 28-05-2016 18:44
Diferenta dintre Ronnie si alti e ca el a facut asta din placere si a fost dedicat 100% pe sportul asta. Daca l-ar mai tine corpul sunt convins ca si acuma ar fi pe scena.

Pe langa picioruse, lui Levrone i-ar trebui si spate, grupa majora care n-a avut-o niciodata la standarde. Daca ar prinde top 10 ar fi o mare realizare, dar ma indoiesc de asta.

#577479  by Kabana
 28-05-2016 23:12
Audigy wrote:Diferenta dintre Ronnie si alti e ca el a facut asta din placere si a fost dedicat 100% pe sportul asta. Daca l-ar mai tine corpul sunt convins ca si acuma ar fi pe scena.

Pe langa picioruse, lui Levrone i-ar trebui si spate, grupa majora care n-a avut-o niciodata la standarde. Daca ar prinde top 10 ar fi o mare realizare, dar ma indoiesc de asta.
Levroni nu e prost,are simtul ridicolului cat de cat.Nu prea il vad sa apara ca prostu pentru locul 14 .Deci ori are in cap sa rupa gura targului,ori ne duce cu presul sa`i cumparam prafurile lui.

Stam cu ochii pe el :ha , daca la jumate lui Iulie nu e de 260 pounds ( 118 kile),inseamna ca a facut misto de noi