TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #578258  by Sergiu93
 09-01-2017 17:49
Salut sunt nou pe forum.. si vreau sa ma apuc de sala si ma puteti ajuta cu un program cu grupe de mușchi de luni-vineri.. sambata duminica vreau sa fac pauza.. nu stiu daca conteaza am 1.60 si 68 kg si cu greutate e bine sa lucrez cand sa cresc cand sa scad. Multumesc
 #578259  by vifor_x
 09-01-2017 18:11
Sergiu93 wrote:Salut sunt nou pe forum.. si vreau sa ma apuc de sala si ma puteti ajuta cu un program cu grupe de mușchi de luni-vineri.. sambata duminica vreau sa fac pauza.. nu stiu daca conteaza am 1.60 si 68 kg si cu greutate e bine sa lucrez cand sa cresc cand sa scad. Multumesc
http://forum.topculturism.ro/viewforum. ... 60fb54a29c
 #578260  by VLAD 14891
 09-01-2017 18:37
Sergiu93 wrote:Salut sunt nou pe forum.. si vreau sa ma apuc de sala si ma puteti ajuta cu un program cu grupe de mușchi de luni-vineri.. sambata duminica vreau sa fac pauza.. nu stiu daca conteaza am 1.60 si 68 kg si cu greutate e bine sa lucrez cand sa cresc cand sa scad. Multumesc

Nu cred ca ai neaparat nevoie de 5 zile de la inceput...
Intai trebuie sa intelegi care muschi cum lucreaza... De exemplu eu combinam pieptul cu bicepsul, pe motiv ca daca lucrez pieptul nu solicit foarte mult bicepsul, si dupa aceea voi putea sa l lucrez la capacitatea (aproape) maxima... altii combinau pieptul cu tricepsul, spunand ca dupa un antrenament de piept, tricepsul este incalzit... deci exista o gramada de idei...

Dar daca te gandesti sa mergi la sala si nu ai fost niciodata, iti recomand sa mergi si sa faci primele 2 3 saptamani cate 2 exercitii 2 serii pentru fiecare grupa(luni miercuri si vineri) si dupa aceea, cand muschii s-au obisnuit cu efortul, ai putea sa ai urmatorul program
Luni: piept biceps
Marti: picioare si abdo
Miercuri:pauza
Joi: spate triceps si trapez
Vineri: umeri si abdo
 #578262  by Sergiu93
 09-01-2017 19:38
VLAD 14891 wrote: Nu cred ca ai neaparat nevoie de 5 zile de la inceput...
Intai trebuie sa intelegi care muschi cum lucreaza... De exemplu eu combinam pieptul cu bicepsul, pe motiv ca daca lucrez pieptul nu solicit foarte mult bicepsul, si dupa aceea voi putea sa l lucrez la capacitatea (aproape) maxima... altii combinau pieptul cu tricepsul, spunand ca dupa un antrenament de piept, tricepsul este incalzit... deci exista o gramada de idei...

Dar daca te gandesti sa mergi la sala si nu ai fost niciodata, iti recomand sa mergi si sa faci primele 2 3 saptamani cate 2 exercitii 2 serii pentru fiecare grupa(luni miercuri si vineri) si dupa aceea, cand muschii s-au obisnuit cu efortul, ai putea sa ai urmatorul program
Luni: piept biceps
Marti: picioare si abdo
Miercuri:pauza
Joi: spate triceps si trapez
Vineri: umeri si abdo
ok multumesc pentru sfat si program.