TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#358258  by alinutz
 20-08-2009 09:56
deah...emotiile :ha sau prostia ei :b:

#358282  by odin
 20-08-2009 12:53
Mai băieţi nu ştiu ce să zic ... fata imi pare o.k. asa ... nu ştiu ce hram poartă (recte, cum cântă) insă engleza imi pare "comestibilă" faţă de alte înalte feţe politicieneşti sau din showbiz/economie.
Inca ceva: traducerea in limba maghiară de pe crawl (sper că nu am pocit denumirea acelor informatii înscrise pe banda defilanta de la baza ecranului) era 100% corectă, deci dacă ei nu s-au agăţat in gramatică hai să nu ne agăţăm nici noi
...
Aş dori oricarui român sa vorbească engleză ca ea si oricărui străin româneşte la acelaşi nivel ;).
Asta ca să rămânem la jumătatea plină a paharului ...
:D

#358307  by Devoratorul
 20-08-2009 14:00
in principiu se intelege ce vrea sa comunice dar nu prea le are cu timpul verbelor. Insa....vb aceea....YES YES I UNDERSTAND.

#358331  by vick
 20-08-2009 15:22
odin wrote:Mai băieţi nu ştiu ce să zic ... fata imi pare o.k. asa ... nu ştiu ce hram poartă (recte, cum cântă) insă engleza imi pare "comestibilă" faţă de alte înalte feţe politicieneşti sau din showbiz/economie.
Inca ceva: traducerea in limba maghiară de pe crawl (sper că nu am pocit denumirea acelor informatii înscrise pe banda defilanta de la baza ecranului) era 100% corectă, deci dacă ei nu s-au agăţat in gramatică hai să nu ne agăţăm nici noi
...
Aş dori oricarui român sa vorbească engleză ca ea si oricărui străin româneşte la acelaşi nivel ;).
Asta ca să rămânem la jumătatea plină a paharului ...
:D
din "showbiznis" e si ea si culmea mimeaza in engleza melodiile alea pe care se face ca le canta...si e jenant...desi a si recunoscut "I am boring"...a zis-o perfect :lol

http://www.youtube.com/watch?v=1rh3_r0nbKs

http://www.youtube.com/watch?v=Hefcnqe1bgQ

ca sa se stie exact despre ce "vedeta" este vorba...

#358390  by MirceaNetea
 20-08-2009 18:12
e pitzi cu aere de vedeta :)
a fost si pe la mine in studio... :bb
 #358400  by Cristi87
 20-08-2009 19:08
Emil wrote:
vick wrote:http://www.trilulilu.ro/alex4311/a623fe9c4afd8d

si mai "canta" si-n engleza..."artisti" de kkt :clap :lol

ingioi!
Nu ea trebuie sa fie in centrul atentiei ,ci compozitorii pieselor , ea nu are decat vocea si atata :book
cine stie daca o are si pe aia, ca acum cu 2000-3000 de euro pot canta mai ceva ca Pavaroti si M. Jackson la un loc :lol
 #358455  by vick
 20-08-2009 22:56
Cristi87 wrote:
Emil wrote:

ingioi!
Nu ea trebuie sa fie in centrul atentiei ,ci compozitorii pieselor , ea nu are decat vocea si atata :book
cine stie daca o are si pe aia, ca acum cu 2000-3000 de euro pot canta mai ceva ca Pavaroti si M. Jackson la un loc :lol
asta NU este muzica...asta e kkt pansat aruncat la tv pentru a fi mancat de "fanii care o iubeste"...e un zero barat in muzica, MirceaNetea cu siguranta si-a putut da seama de acest lucru daca s-a intalnit cu ea.
 #358457  by Cristi87
 20-08-2009 23:07
vick wrote:
Cristi87 wrote:
Emil wrote:

ingioi!
asta NU este muzica...asta e kkt pansat aruncat la tv pentru a fi mancat de "fanii care o iubeste"...e un zero barat in muzica, MirceaNetea cu siguranta si-a putut da seama de acest lucru daca s-a intalnit cu ea.
ai dreptate Vick. dar am spus faza cu vocea ,prin faptul ca acum toti canta si fac muzica. bine acum nu o sa ma dau pe folk cu haiduci si eroi :mrgreen:

#358465  by ghici
 20-08-2009 23:24
Sa stii Vick,ca Inna nu e chiar aeriana cand e vorba de muzica.Melodiile sunt comerciale,e ok,insa am ascultat-o live,atat la concert cat si la TV,si suna exact ca in video.Asta inseamna mare lucru.Cat despre engleza ei,nu cred ca asta e un motiv de a face haz,fata de altii,care ar trebui sa stie,si mai ocupa si functii inalte e iarasi destul de ok.Despre ea ca om,nu stiu multe asa ca ma feresc sa comentez.

#358469  by Audigy
 20-08-2009 23:33
ghici wrote:Sa stii Vick,ca Inna nu e chiar aeriana cand e vorba de muzica.Melodiile sunt comerciale,e ok,insa am ascultat-o live,atat la concert cat si la TV,si suna exact ca in video.Asta inseamna mare lucru.Cat despre engleza ei,nu cred ca asta e un motiv de a face haz,fata de altii,care ar trebui sa stie,si mai ocupa si functii inalte e iarasi destul de ok.Despre ea ca om,nu stiu multe asa ca ma feresc sa comentez.
sunt altii care nu stiu sa lege 2 cuvinte in lb.romana (ex pot fi multe)

#358472  by vick
 20-08-2009 23:51
Cristi87 ... exista si muzica buna, muzica de valoare, dar din pacate muzica din prezent e din ce in ce mai slaba atat la noi in tara cat si afara unde au luat avant puternic niste negriciosi care nu au nicio treaba cu muzica (ascultati una din melodiile celor de la Parazitii in care "canta" o melodie de-a lui snoop dogg, un super hit tradus in limba romana....la fel si alte melodii)...ai nostri s-au ridicat doar schimband limba vorbita, dar nu au treaba deocamdata cu ceea ce inseamna a face muzica...

la noi...vezi un Amadeus (daca nu ma insel cel putin una din fetele din acea formatie are studii aprofundate in muzica)...si mai sunt astfel de cazuri rare, dar...sa speram la mai bine, dar nu accent sau fostii membrii ai formatiei, sau dj project care merg absolut pe aceeasi linie muzicala care devine plictisitoare si monotona la un moment dat...

Ghici...asa am auzit si eu, ca inna ar fi facut ceva concerte ok, dar am mari indoieli, daca ea e aproape analfabeta la limba engleza si se descurca ok pe scena inseamna ca a memorat acele versuri si melodicitatea exact ca un papagal viu colorat......nici nu intru pe terenul minat al conducatorilor acestei tari care sunt la fel de straini de limbile straine (mai ales engleza care e limba internationala si se vorbeste si in Burkina Faso cu siguranta)

asta e parerea mea de om care a ascultat ceva muzica buna si variata si care pretinde ca are o oarecare cultura muzicala (zic muzica buna fiindca sunt artisti care au confirmat la nivel international de-a lungul vremii si nu doar un sezon estival sau un an) :ok

#358531  by Audigy
 21-08-2009 10:55
Emil wrote:
ghici wrote:Sa stii Vick,ca Inna nu e chiar aeriana cand e vorba de muzica...
Cand Inna va intra ea intr-un studio si va face o piesa de la cap la coada adica sa construiasa ea bassu , toba ,percutiile , restu' elementelor ce formeaza o piesa atuncea nu mai e aeriana ..pana atuncea ea e doar o vocalista si o imagine ATAT , ea nu stie sa compuna ci canta (si degeaba ar avea voce fiindca daca nu ar fi compozitorii din spatele ei, tot ce face ea = 0) ;)
Tu sti sa compui, dar de cantat sti ?

#358544  by ghici
 21-08-2009 12:16
Emil,nu sunt de acord cu tine,daca ai fi in locul ei ti-ai da seama ca a fi solist ,mai ales ca fata,implica foarte multe chestii,pe care timpul nu-ti permite sa le faci asa cum ti-ai dori.Ea e o cantareata,si inca una cu ceva voce.
Audigy :ok .

#358586  by ghici
 21-08-2009 14:12
Emil wrote:
Audigy wrote: Tu sti sa compui, dar de cantat sti ?
Nu Stiu sa cant si nu am nevoie , fiindca eu nu ma indrept spre comercial cand fac ceva , si in al 2-lea rind softurile in ziua de azi iti permit sa prelucrezi orice sunet/voce "in the right way" ...numa cunostinte sa ai :ok

Atunci pentru ce faci muzica?,nu sa o vinzi?
Daca o faci decat din placere,inseamna ca si eu ma pot dj,ca am si eu cateva piese mixate,nu? :confused

#358723  by sharko
 22-08-2009 02:38
ghici wrote:Sa stii Vick,ca Inna nu e chiar aeriana cand e vorba de muzica.Melodiile sunt comerciale,e ok,insa am ascultat-o live,atat la concert cat si la TV,si suna exact ca in video.Asta inseamna mare lucru.Cat despre engleza ei,nu cred ca asta e un motiv de a face haz,fata de altii,care ar trebui sa stie,si mai ocupa si functii inalte e iarasi destul de ok.Despre ea ca om,nu stiu multe asa ca ma feresc sa comentez.
crede-ma..daca ai ascultat-o live si suna ca in video , ala nu era live.Cauta prestatia donsoarei de la RMA 09.

nu cred ca are rost sa comentam referitor la engleza ei, e acceptabila, se intelege ce vrea sa spuna, in comparatie cu aviara gripa http://www.youtube.com/watch?v=DE-nXpS6Niw :lol

cat despre trancaneala aia minimalpicpoc, sunete si cam atat...nu intra la categoria muzica

#358724  by sharko
 22-08-2009 02:38
crede-ma..daca ai ascultat-o live si suna ca in video , ala nu era live.Cauta prestatia donsoarei de la RMA 09.

nu cred ca are rost sa comentam referitor la engleza ei, e acceptabila, se intelege ce vrea sa spuna, in comparatie cu aviara gripa http://www.youtube.com/watch?v=DE-nXpS6Niw :lol

cat despre trancaneala aia minimalpicpoc, sunete si cam atat...nu intra la categoria muzica

#358753  by ghici
 22-08-2009 14:02
sharko wrote:

Era LIVE 100%,nu avea instrumente,era doar vocea.Cat despre RMA 2009,nu e nevoie sa caut pt ca am fost la concert.Vocea e mult peste cea a blondelor de rand din muzica,nu are exercitiu,si oboseste f repede,ca si minusi.In fine,nu stau eu s-o justific pe Inna ca nu ma plateste :lol , fiecare asculta ce vrea si ce-i place ,doar atat am vrut sa spun,ca pentru mine,Inna inclina balanta spre partea pozitiva.