TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#519587  by nanu_ionut
 16-05-2012 13:34
REMUSHEREDEU wrote:
Mihai050509 wrote:Era o lingura cu balama. Celor din juriu le-a dat o lingura adevarata,deja indoita, pentru confirmare.
In fine chestiile astea nu conteaza, mie mi-a placut ce am vazut,pana am aflat cum au fost facute :lol

Dar monedele de 5 bani din ce erau? :confused
Aici este explicat si cel cu moneda :) http://accesdirect.a1.ro/special/Vezi-c ... _9936.html

#519589  by EugenD
 16-05-2012 13:38
Eu personal as fi vrut sa cistige Mihai...si nu a fost departe... dar admit ca sint subiectiv...

#519609  by SmallAdi
 16-05-2012 17:20
EugenD wrote:Sa vinzi iluzii asa cum a facut-o el se cheama talent... cel putin asta este parerea mea.
nu suntem la spectacol de iluzionism ca personal cunosc unul mult mai bun ca gogaie asta gog mentalicuristul....pai am fost la circul chinezesc pe 1 mai si am vazut niste acrobatii nemaivazute dar asta nu inseamna ca vrem sa vedem circ ...emisiunea se adresa romaniilor care au talent nu unor iluzionisti de meserie care vin la preselectii...iar carnatul ala cordit de recitea el strofe de rap din editia trecuta nu avea nici un talent iar acolo e emisiunea romanii au talent ..nu romanii au probleme hai sa ii ajutam ...mediapro e un trust plin de poponari si de non talente ....gog ala e un ieftinache parlit care a facut o intelegere cu producatorul gen vezi castigi si iti iei jumate ca banii sunt dati de sponsori etc...

#519610  by Delphi
 16-05-2012 17:36
Mie nici acuma nu imi vine sa cred ca raparu ala o castigat premiu....pisatu naibi

#519611  by joker
 16-05-2012 17:47
Delphi wrote:Mie nici acuma nu imi vine sa cred ca raparu ala o castigat premiu....pisatu naibi
http://www.youtube.com/watch?v=w7-LVKB1sfs :lol

#519614  by AyanN
 16-05-2012 18:45
Eu zic ca e un progres dupa ce in primul sezon a luat cersetorul ala primul loc. Un progres mic de tot ce arata cat de incuiati sunt romanii. 99% cred ca au crezut ca Gog(o)MAN e trimisul lui Dumnezeu si face magie :lol

Apropo de trucurile lui Gog(o)MAN, daca va e lene sa traduceti trucurile in engleza si sa cautati pe youtube, le gasiti pe iluzionist-shop.ro contra cost. Mare rahat.

#519618  by SmallAdi
 16-05-2012 20:05
AyanN wrote:Eu zic ca e un progres dupa ce in primul sezon a luat cersetorul ala primul loc. Un progres mic de tot ce arata cat de incuiati sunt romanii. 99% cred ca au crezut ca Gog(o)MAN e trimisul lui Dumnezeu si face magie :lol

Apropo de trucurile lui Gog(o)MAN, daca va e lene sa traduceti trucurile in engleza si sa cautati pe youtube, le gasiti pe iluzionist-shop.ro contra cost. Mare rahat.
nu e nici un progres ..gog(aie) asta la fel de penal ca raperu pishat ..diferenta este ca gog se credea mare iar cersetoru isi exprima dorintele in versuri adica cercselile ...pai in editia asta a fost unu care intradevar canta rap ...sa ma cac pe concursul lor ...pentru mine Mihai ramane number one si ca valoare si ca om de nota zece!

#519624  by REMUSHEREDEU
 16-05-2012 21:17
AyanN wrote:Eu zic ca e un progres dupa ce in primul sezon a luat cersetorul ala primul loc. Un progres mic de tot ce arata cat de incuiati sunt romanii. 99% cred ca au crezut ca Gog(o)MAN e trimisul lui Dumnezeu si face magie :lol

Mai bine taci mah ca jignesti pe multi...indiferent cine ar fi castigat unii ar fi fost nemultumiti...asta e, fiecare cu gusturile lui asa ca nu mai face-ti pe altii prosti ca nu e cazul...

#519625  by REMUSHEREDEU
 16-05-2012 21:19
SmallAdi wrote:

nu e nici un progres ..gog(aie) asta la fel de penal ca raperu pishat ..diferenta este ca gog se credea mare iar cersetoru isi exprima dorintele in versuri adica cercselile ...pai in editia asta a fost unu care intradevar canta rap ...sa ma cac pe concursul lor ...pentru mine Mihai ramane number one si ca valoare si ca om de nota zece!

Adi...sincer Mihai e fff bun + ca e unul de al nostru DAR hai sa fim seriosi...tu esti extrem de subiectiv acum si sincer te inteleg mai ales ca ti e si prieten, dar Gog chiar a fost bun ;) :ok

#519630  by AyanN
 16-05-2012 21:39
REMUSHEREDEU wrote:
SmallAdi wrote:

Adi...sincer Mihai e fff bun + ca e unul de al nostru DAR hai sa fim seriosi...tu esti extrem de subiectiv acum si sincer te inteleg mai ales ca ti e si prieten, dar Gog chiar a fost bun ;) :ok
Cu ce a fost bun? Ba chiar nataraul de Gog a mai dat-o si-n bara cand era sa fie aratat cum ia plicul de sub masa. Protv-ul a schimbat repede pe juriu. L-a salvat.

Porcariile alea le faceam si eu, ce talent e asta daca oricine poate face ce face Gog(o)man?

#519631  by REMUSHEREDEU
 16-05-2012 22:41
AyanN wrote:
REMUSHEREDEU wrote:
SmallAdi wrote:

Cu ce a fost bun? Ba chiar nataraul de Gog a mai dat-o si-n bara cand era sa fie aratat cum ia plicul de sub masa. Protv-ul a schimbat repede pe juriu. L-a salvat.

Porcariile alea le faceam si eu, ce talent e asta daca oricine poate face ce face Gog(o)man?

Daca faci tu ce a facut Gog JUR ca nu mai scriu never pe acest forum....pe urma faza cu protv-ul, ok.. dar oamenii din juriu de ce nu au contestat??? In juriu erau sustinatori si de la alti concurenti...CLAR ce a facut Gog nu e real nu zice nimeni nimik dar felul in care a prezentat a rupt gura targului si nu vb doar de finala ci de intregul sezon...hai sa o lasam balta ca discutia asta nu ajunge nicaieri....rugamintea mea e sa nu ne mai faci pe NOI care am fost ''fani'' Gog niste incuiati, in rest fiecare cu parerea lui...ok?

#519637  by EugenD
 16-05-2012 22:58
SmallAdi wrote:
EugenD wrote:Sa vinzi iluzii asa cum a facut-o el se cheama talent... cel putin asta este parerea mea.
nu suntem la spectacol de iluzionism ca personal cunosc unul mult mai bun ca gogaie asta gog mentalicuristul....pai am fost la circul chinezesc pe 1 mai si am vazut niste acrobatii nemaivazute dar asta nu inseamna ca vrem sa vedem circ ...emisiunea se adresa romaniilor care au talent nu unor iluzionisti de meserie care vin la preselectii...iar carnatul ala cordit de recitea el strofe de rap din editia trecuta nu avea nici un talent iar acolo e emisiunea romanii au talent ..nu romanii au probleme hai sa ii ajutam ...mediapro e un trust plin de poponari si de non talente ....gog ala e un ieftinache parlit care a facut o intelegere cu producatorul gen vezi castigi si iti iei jumate ca banii sunt dati de sponsori etc...

Asta e parerea ta ...insa nu trebuie neaparat sa coincida cu a tuturor ... Omul a placut , si asta nu o zic doar eu ... Dupa cum am zis , as fi vrut sa cistige Mihai ... nu a fost sa fie asa , insa nu-mi pare corect sa aruncam cu noroi in contracandidati...

#519644  by Delphi
 16-05-2012 23:37
joker wrote:
Delphi wrote:Mie nici acuma nu imi vine sa cred ca raparu ala o castigat premiu....pisatu naibi
fetitele de 14-16 ani au fost ude pe chilotei si alea au votat in mare parte. se uitau cum canta cum povesteste si fleosc fleosc cu degetelu la pasarica :b:

#519648  by SmallAdi
 17-05-2012 00:44
Delphi wrote:
joker wrote:
fetitele de 14-16 ani au fost ude pe chilotei si alea au votat in mare parte. se uitau cum canta cum povesteste si fleosc fleosc cu degetelu la pasarica :b:
daca tu crezi ca ala a castigat din sms uri te inseli ..a fost manevra !
ideea e ca nu voturile alea din sms urile au decis castigatorul vreodata ...la X factor chiar au scapat o zi au zis ca e un juriu care decide in mare parte ...asa e peste tot ....si sa nu uitam un singur lucru ultima oara cand mi-am facut ekg din ala cu acealasi aparat ...a fost de ajuns sa misc mana si sa dereglat si nu mai aveam semnal ..asta inseamna ca sunt ilizionist? poate avea partenerul lui telecomanda ascunsa ...pai acuma sa fim seriosi Gog_aie asta e un fel de Blaine? un david mai mic ... ce a facut ala acolo e un truc ieftin nu talent ....nu suntem la emisiunea romanii cu pacaleli ... :b:

#519655  by berbe
 17-05-2012 06:34
Cita vreme a crezut o tara intreaga ...e talent ,nu truc...e totusi un talent sa ii faci pe alti sa creada si sa te voteze...
Daca facea un simplu truc ...fara sa aiba talentu sa il prezinte , nu il vota nime :ok

#519657  by REMUSHEREDEU
 17-05-2012 07:25
SmallAdi wrote:
Delphi wrote:
joker wrote:
daca tu crezi ca ala a castigat din sms uri te inseli ..a fost manevra !
ideea e ca nu voturile alea din sms urile au decis castigatorul vreodata ...la X factor chiar au scapat o zi au zis ca e un juriu care decide in mare parte ...asa e peste tot ....si sa nu uitam un singur lucru ultima oara cand mi-am facut ekg din ala cu acealasi aparat ...a fost de ajuns sa misc mana si sa dereglat si nu mai aveam semnal ..asta inseamna ca sunt ilizionist? poate avea partenerul lui telecomanda ascunsa ...pai acuma sa fim seriosi Gog_aie asta e un fel de Blaine? un david mai mic ... ce a facut ala acolo e un truc ieftin nu talent ....nu suntem la emisiunea romanii cu pacaleli ... :b:

Adi, TE INTREB EU PE TINE OARE :mrgreen: cati alti magicieni au fost si care au facut fel si fel de trucuri DAR...????

#519666  by EugenD
 17-05-2012 09:02
mtiger wrote:Remus, s-ar putea sa vezi ceva numere de "magie" ... la alegeri... :mrgreen:
Hai mai Mihai ... astia sint profesionisti ...ce dracu'... :mrgreen:

#519668  by Tiger Classic
 17-05-2012 09:28
Eeee, las' ca o sa vedem noi, eu mizez pe faptul ca cel mai tare "majicican" va castiga...c'asa-i in tenis, nu? :D

On-topic: in opinia mea, oricare dintre Mihai Petraiche sau Radu Ionescu (tipul cu chitara acustica..) ar fi meritat sa castige competitia pentru talentul lor dovedit pe scena... dar cum spuneau si colegii in postarile anterioare, fiecare cu opinia lui :ok