TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#519670  by AyanN
 17-05-2012 10:10
SmallAdi wrote:
Delphi wrote:
joker wrote:
Delphi wrote:Mie nici acuma nu imi vine sa cred ca raparu ala o castigat premiu....pisatu naibi
http://www.youtube.com/watch?v=w7-LVKB1sfs :lol
fetitele de 14-16 ani au fost ude pe chilotei si alea au votat in mare parte. se uitau cum canta cum povesteste si fleosc fleosc cu degetelu la pasarica :b:
daca tu crezi ca ala a castigat din sms uri te inseli ..a fost manevra !
ideea e ca nu voturile alea din sms urile au decis castigatorul vreodata ...la X factor chiar au scapat o zi au zis ca e un juriu care decide in mare parte ...asa e peste tot ....si sa nu uitam un singur lucru ultima oara cand mi-am facut ekg din ala cu acealasi aparat ...a fost de ajuns sa misc mana si sa dereglat si nu mai aveam semnal ..asta inseamna ca sunt ilizionist? poate avea partenerul lui telecomanda ascunsa ...pai acuma sa fim seriosi Gog_aie asta e un fel de Blaine? un david mai mic ... ce a facut ala acolo e un truc ieftin nu talent ....nu suntem la emisiunea romanii cu pacaleli ... :b:
Nu, trucul cu "opritul inimii" a fost altfel:

O minge din hârtie băgată la subraţ anulează semnalele transmise de inimă. Cristian Gog a avut de la început hârtia băgată la subraţ. Pulsul iniţial nu era al lui, ci al asistentei care îi ţinea braţul. În faza finalp asistenta şi-a retras mâna de pe braţul mentalistului, iar hârtia şi-a făcut treaba.

#519682  by Delphi
 17-05-2012 12:26
faza cu hartia acolo sa se opreasca pulsu puteti incerca orcare ca va merge. De curiozitate am facut si eu si se opreste pulsu ala ala mana

#519691  by EugenD
 17-05-2012 13:49
Mie mi-or placut mult si cei trei care au cintat la chitara...

#519736  by AyanN
 17-05-2012 20:48
http://www.click.ro/vedete/romanesti/Ui ... 60345.html

Uite cum mentalistul Cristian Gog s-a dat de gol, în direct! A ratat trucul cu moneda – VIDEO

Gog(aie) :lol :lol

Sfrijitu' asta nu e in stare nici macar sa fie un iluzionist modest. :lol

#519737  by SmallAdi
 17-05-2012 20:58
AyanN wrote:
SmallAdi wrote:
Delphi wrote:
joker wrote:
Delphi wrote:Mie nici acuma nu imi vine sa cred ca raparu ala o castigat premiu....pisatu naibi
fetitele de 14-16 ani au fost ude pe chilotei si alea au votat in mare parte. se uitau cum canta cum povesteste si fleosc fleosc cu degetelu la pasarica :b:
ideea e ca nu voturile alea din sms urile au decis castigatorul vreodata ...la X factor chiar au scapat o zi au zis ca e un juriu care decide in mare parte ...asa e peste tot ....si sa nu uitam un singur lucru ultima oara cand mi-am facut ekg din ala cu acealasi aparat ...a fost de ajuns sa misc mana si sa dereglat si nu mai aveam semnal ..asta inseamna ca sunt ilizionist? poate avea partenerul lui telecomanda ascunsa ...pai acuma sa fim seriosi Gog_aie asta e un fel de Blaine? un david mai mic ... ce a facut ala acolo e un truc ieftin nu talent ....nu suntem la emisiunea romanii cu pacaleli ... :b:

O minge din hârtie băgată la subraţ anulează semnalele transmise de inimă. Cristian Gog a avut de la început hârtia băgată la subraţ. Pulsul iniţial nu era al lui, ci al asistentei care îi ţinea braţul. În faza finalp asistenta şi-a retras mâna de pe braţul mentalistului, iar hârtia şi-a făcut treaba.
ideea e ca iluzionistii de valoare nu au venit si nu or sa vina niciodata la o emisiune ca asta deoarece oamenii sunt profesionisti si au spectacolele lor ...si nu suntem la trucuri folosind aparate si alte obiecte gen valize etc....eram intr-o emisiune de prezentarea talentelor ....vream numere de iluzionism ma duceam la spectacole de genu ala ...eu sunt fan al circului ...am fost de 6 ori la diferite spectacole de circ in ultimile luni si am vazut acolo adevarate numere ...nu aveam chef sa vad la emisiunea romanii au talent circ ieftin cu gog_aie..eu inteleg fiecare cu parerea lui dar totusi sa nu exageram si sa privim realitatea ..ala nu e un talent ...Iar inca odata ma repet nu mesajele sau sms urile au decis castigatorul ...in nici un concurs nu se procedeaza asa...stiu baieti care au fost la diferite emisiuni unde se stia ca or sa catige o suma din care or sa ia doar jumatate ..jumatatea revenind celui care produce sau regizeaza emisiunea respectiva

#519738  by AyanN
 17-05-2012 21:03
SmallAdi wrote:
AyanN wrote:
SmallAdi wrote:
Delphi wrote:
joker wrote:

ideea e ca iluzionistii de valoare nu au venit si nu or sa vina niciodata la o emisiune ca asta deoarece oamenii sunt profesionisti si au spectacolele lor ...si nu suntem la trucuri folosind aparate si alte obiecte gen valize etc....eram intr-o emisiune de prezentarea talentelor ....vream numere de iluzionism ma duceam la spectacole de genu ala ...eu sunt fan al circului ...am fost de 6 ori la diferite spectacole de circ in ultimile luni si am vazut acolo adevarate numere ...nu aveam chef sa vad la emisiunea romanii au talent circ ieftin cu gog_aie..eu inteleg fiecare cu parerea lui dar totusi sa nu exageram si sa privim realitatea ..ala nu e un talent ...Iar inca odata ma repet nu mesajele sau sms urile au decis castigatorul ...in nici un concurs nu se procedeaza asa...stiu baieti care au fost la diferite emisiuni unde se stia ca or sa catige o suma din care or sa ia doar jumatate ..jumatatea revenind celui care produce sau regizeaza emisiunea respectiva
Asa e. Faza e ca n-a fost in stare sa faca nici numarul ala luat de pe google. N-ai vazut faza cu plicul? Cand era sa esueze penibil si sa fie vazut cum ia plicul lipit sub masa, au schimbat pe juriu.

Pai daca era un juriu serios, spuneau ca au vazut smecheria nu faceau pe virginele. Mascarici si juriul si Gogaie.

#519739  by SmallAdi
 17-05-2012 21:06
REMUSHEREDEU wrote:
mtiger wrote:Remus, s-ar putea sa vezi ceva numere de "magie" ... la alegeri... :mrgreen:

Asta m-ar pune pe ganduri serios :confused dar nu cred ca e cazul :mrgreen: :taz
si spune-mi si mie remus de cate ori ti ai facut tu EKG si in timp ce iti facea Ekg te tinea strans de mana asistenta? sau intrebarea ce ti sa parut tie asa de interesant la gog_aie asta? te uiti sau ai fost la spectacole de iluzionism in real life? :?: :?: :?: :?:

#519743  by Halter
 17-05-2012 21:39
AyanN wrote:http://www.click.ro/vedete/romanesti/Ui ... 60345.html

Uite cum mentalistul Cristian Gog s-a dat de gol, în direct! A ratat trucul cu moneda – VIDEO

Gog(aie) :lol :lol

Sfrijitu' asta nu e in stare nici macar sa fie un iluzionist modest. :lol
cardeala...e clar..a luat doar jumate din bani

#519745  by REMUSHEREDEU
 17-05-2012 21:51
SmallAdi wrote:
REMUSHEREDEU wrote:
mtiger wrote:Remus, s-ar putea sa vezi ceva numere de "magie" ... la alegeri... :mrgreen:

Asta m-ar pune pe ganduri serios :confused dar nu cred ca e cazul :mrgreen: :taz
si spune-mi si mie remus de cate ori ti ai facut tu EKG si in timp ce iti facea Ekg te tinea strans de mana asistenta? sau intrebarea ce ti sa parut tie asa de interesant la gog_aie asta? te uiti sau ai fost la spectacole de iluzionism in real life? :?: :?: :?: :?:
Sa fiu cat se poate de sincer cu tine, EKG mi-am facut chiar luna trecuta inainte de Pasti...faza cu asistenta nu ma intereseaza pt ca STIU ca tot ce a facut nu e real ci e doar UN TRUC dar mie mi-a placut si atat. ..cum s-a mai zis au fost multi buni si deasemenea as fi fost fericit sa castige Mihai colegul nostru dar cu toate astea mie cel mai mult pe placut Gog si pt asta nu trebuie sa dau explicatie la nimeni ;) :ok

#519747  by rocknum
 17-05-2012 22:18
pan la urma si la urma pana si culturismul e un sport al iluziei

#519758  by SmallAdi
 18-05-2012 01:45
rocknum wrote:pan la urma si la urma pana si culturismul e un sport al iluziei
in romania e la fel in tot peste tot o iluzie optica trucat ieftinake ....cica traim liberi in romania dar nu ne permitem sa facem nimik :))))))

#519762  by cristi neagu
 18-05-2012 09:20
SmallAdi wrote:
in romania e la fel in tot peste tot o iluzie optica trucat ieftinake ....cica traim liberi in romania dar nu ne permitem sa facem nimik :))))))
Cel mai adevarat post! :ok :ok :ok

#519795  by Tiger Classic
 18-05-2012 17:46
EugenD wrote:
Hai mai Mihai ... astia sint profesionisti ...ce dracu'... :mrgreen:
:mrgreen:
Attachments
mentalist.ro.jpg
mentalist.ro.jpg (59.63 KiB) Viewed 2596 times

#519813  by Delphi
 18-05-2012 21:22
Eu nu inteleg ce aveti acuma toti cu gog? E adevarat au fost altii mai talentati dar gog pentru public si telespectatori a fost ceva...foarte straniu si frumos. Conteaza spectacolu care la facutsi lucrurile care pareau incredibil. acuma sa te apuci sa zici baaa uitee ala o ascuns moneda si palma aialalta si blabla e la mintea cocosului ca trucurile nu erau adevarate. Mie mi-a placut si nu cred ca acuma trebuie condamnat ca a castigat. A venit a facut spectacol si gata

#519865  by MihaiM
 19-05-2012 18:10
haimana wrote:Talent de magician are micu' asta http://www.youtube.com/watch?v=JmraxBgE ... re=related , ca sa aiba dexteritatea aia trebuie ceva munca si talent, nu vine sa imi fluture o valiza sau un monitor prin fata.... :ha

Hai da-l in pisici d`unde scoate 300 carti .. :bb
Si fara sa vezi de unde..
:bb :bb