TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #66277  by vick
 01-12-2005 23:09
scrieti aici va rog ce muzica buna ati ascultat in ultima vreme.....orice in afara de manele :ok

incerc sa-mi deschid "orizonturile" si mai mult in ceea ce priveste muzica...
 #66280  by odin
 01-12-2005 23:15
Nush ce astepti tu de la thread-ul asta,dar dat fiind experientele precedente cu cartile si filmele,prevad ca nu vei intelege peste catva psoturi ce e cu muzica...
Oricum e o chestie de "ce iti place" decat ce e cu adevarat valoros...
Ca o paranteza,mi-a placut azi,la stirile de la ora 7 pe ProTV,au facut la un moment dat 7 variante ale imnului Romaniei,care ascultate fiecare ,aveau fiecare frumusetea lor.
Pana si varianta manelo,era cat de cat aceptabila.
cea mai interesanta mi s-a parut aceea RnB,poate si din cauza Andei Adam si a Andrei.
Preferata mea;varianta pop-ROCK !!! :ok

#66288  by bogdanovici
 01-12-2005 23:25
Mie imi placea muzica de la telejurnal ! Dar, din pacate nu mai am unde sa o ascult in ultima vreme ! Asa ca ma multumesc cu aia de la teleenciclopedia ! :lol :lol :lol

#66290  by vick
 01-12-2005 23:28
threadul acesta nu vreau sa ajunga ca cele cu carti sau cu filme, cu toate ca ala cu filme e destul de la locul lui......

eram curios ce muzica asculta cei de pe forum, chiar si cate o melodie anume......

eu de exemplu ultima melodie pe care am ascultat-o si mi-a placut este Ayla-Liebe

nu vreau polemici si certuri ci pur si simplu sa aflu melodii noi, poate chiar formatii care merita a fii ascultate...

:ok

#66292  by vick
 01-12-2005 23:30
si totusi, cred ca polemici pot aparea datorita viziunii fiecaruia asupra muzicii......dar totusi shoot :ok

#66300  by COSMI
 02-12-2005 00:36
mie mi-a placut din ce am ascultat in ultimu timp Rammstein-ultimu album
si am redescoperit albumu FEAR OF THE DARK-Iron Maiden si REIGN IN BLOOD de la Slayer.Asta asa ca sa iti mai deskizi "orizonturile" cum zici tu :mrgreen:
P.S.-tot ce ti-am recomandat eu face parte din categoria Heavy metal sau mai sus

...

#66301  by odin
 02-12-2005 00:46
COSMI wrote:mie mi-a placut din ce am ascultat in ultimu timp Rammstein-ultimu album
si am redescoperit albumu FEAR OF THE DARK-Iron Maiden si REIGN IN BLOOD de la Slayer.Asta asa ca sa iti mai deskizi "orizonturile" cum zici tu :mrgreen:
P.S.-tot ce ti-am recomandat eu face parte din categoria Heavy metal sau mai sus

Rammstein canta Industrial rock..asta k sa stii si tu.. :ok

#66335  by vick
 02-12-2005 11:14
Rammstein imi place si mie :ok

...

#66336  by odin
 02-12-2005 11:19
Mistoo...sukar! :lol
Dedic deci aceste versuri lui Cosmi(ca tot ii place) si lui FanDamme:
Buck dich befehl ich dir
wende dein Antlitz ab von mir
dein Gesicht ist mir egal
buck dich nocheinmal

#66351  by hellBOY
 02-12-2005 12:43
muzica house......trance,progressive,tribala..........cam tot ce se pune intr-un club de house

incepand cu dj.raoul,barbulescu,phaedra.....de la noi......pana la lemon8,armin van buren,deep dish,van dike,tiesto.........si sunt prea multi ca sa-i pun pe toti

:ok :taz

#66352  by hellBOY
 02-12-2005 12:43
hellBOY wrote:muzica house......trance,progressive,tribala..........cam tot ce se pune intr-un club de house

incepand cu dj.raoul,barbulescu,phaedra.....de la noi......pana la lemon8,armin van buren,deep dish,van dyke,tiesto.........si sunt prea multi ca sa-i pun pe toti

:ok :taz

#66398  by Peter
 02-12-2005 18:00
90's

#66410  by bogdanovici
 02-12-2005 18:56
Muzica in general e frumoasa . Cred ca orice stil de muzica are ceva deosebit care trebuie ascultat. Acum trebuie sa stii ce si cand sa asculti , ca sa te transpuna in starea sufleteasca de care ai nevoie .Sau ti-o doresti . De ex. nu poti sa asculti Hard. la masa sa-ti sara furculita prin gura . Sau eu unul pot "sa beu " si fara sa-l ascult pe Pavel Stratan .

Un alt lucru mi se pare interesant si de discutat :
AUDITIA !!!!! E foarte importanta . Dar , pentru majoritatea e prohibita - vorbind de pretul "sculelor" din Romania . Sa nu mai vb. ca ,daca nu te pricepi nu te prea poate ajuta nimeni . Decat sa ceri un sfat de la un reprezentant dintr-un magazin de specialitate mai bine apelezi la aurolacul din fata ca e cam tot aia .

As fi tare curios sa stiu cam ce "scule" aveti pe acasa ! (insotite de adresa bineinteles si de orele cand lipsiti :lol )
Sau sa purtam o discutie despre ce e mai bun pe piata , cum sa alegem 'sculele' si chestii din astea !!!!

Oricum - ce poate fi mai frumos decat sa asculti o muzica buna , cu un pahar de Cardhu in mana , un trabuc in cealalta si o blonda pe picior ! Sau putin mai jos !!!!!! :lol :lol :lol

#66421  by efil4zaggin
 02-12-2005 19:52
bogdanovici wrote: ..........in mana , un trabuc in cealalta si o blonda pe picior ! Sau putin mai jos !!!!!! :lol :lol :lol

mai jos unde ? pe genunchi sau pe glezna :lol :lol :taz :taz

#66423  by bogdanovici
 02-12-2005 19:59
Unde vrei tu Efil ! Oricum e bine !! :lol :lol :lol

#66432  by vick
 02-12-2005 20:25
bogdanovici wrote:.......
Oricum - ce poate fi mai frumos decat sa asculti o muzica buna , cu un pahar de Cardhu in mana , un trabuc in cealalta si o blonda pe picior ! Sau putin mai jos !!!!!! :lol :lol :lol

ai grije ca esti om insurat, nu mai ai voie ca astia mai tineri :taz :clap :ok

#66436  by bogdanovici
 02-12-2005 21:21
vick wrote: ai grije ca esti om insurat, nu mai ai voie ca astia mai tineri :taz :clap :ok
Asa e trebuie sa o fac mai cu grija !!! :lol :lol

#66507  by eurro
 03-12-2005 14:47
mie sistemul actual pot sa spun ca imi indeplineste cerintele, un kinetix de 210 watti reali, sistem 5.1 ,telecomada tot ce vrei, l-am testat cu toate genurile muzica posibile si sunt multumit de el, mai mult daca scotea, cred ca ma votau vecinii out de pe scara. mai mult.. nu am avut bani la momentul respectiv, dar eu sunt multumit de alegerea facuta, acustica este peste sistemele clasice de 2 boxe. iar muzica preferata...tot ce imi place din orice gen din orice timp.

#66508  by eurro
 03-12-2005 14:47
aaa, am uitat sa pun ceva, Bolbo, ediiiiiitul!!!!!! am testat vre-o 2 luni piata pana l-am ales, anul trecut.

#66515  by bogdanovici
 03-12-2005 16:48
eurro wrote:mie sistemul actual pot sa spun ca imi indeplineste cerintele, un kinetix de 210 watti reali, sistem 5.1 ,telecomada tot ce vrei, l-am testat cu toate genurile muzica posibile si sunt multumit de el, mai mult daca scotea, cred ca ma votau vecinii out de pe scara. mai mult.. nu am avut bani la momentul respectiv, dar eu sunt multumit de alegerea facuta, acustica este peste sistemele clasice de 2 boxe. iar muzica preferata...tot ce imi place din orice gen din orice timp.

Eurro ! Cu tot respectul eu ma gandeam la ceva mai sus ! Eu vorbeam de linii muzicale de casa(nu calculator) - adicatelea acelea semii / sau profesionale .Nu ca la tine se aude prost (cunosc sistemul tau ) .

Oricum pentru mine mine cel mai "de jos" sistem ca sa ma fac inteles ar fi :
- linie technics ( au scapat de china sunt facute in japonia ) , care sa contina un "CD PLAYER" cu minim cinci capete laser pentru citire ,equalizer graphic stereo si un amplificator Stereo . Atentie Stereo !!!!!!!!!!
Apoi o pereche de boxe - de la "JBL - E 80" in sus ( mai bune din punctul de vedere la basilor sunt E100 - dar cam mari pentru casa ) .

Cam asta se poate cumpara la cel mai scazut pret de pe piata romaneasca - pentru o auditie buna . Ajung pana in 50 milioane lei vechi.

Cam la asa ceva ma refeream eu Eurro , e greseala mea ca nu am stiut sa ma fac explicit . Nu vorbesc de ascultat muzica pe mp3 sau alte deastea !!!!

Ma gandeam sa vorbim mai degraba de amplificatoarele "alea" pe lampi unul pe canal si cam asa ceva ! Boxe de podea 20-60.000 Hz .

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 106