TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#559656  by vifor_x
 02-08-2013 16:07
Akhenaton wrote:
vifor_x wrote:
Akhenaton wrote:
crilex wrote:I-a sa-mi ziceti care din voi a inventat exercitiul asta si care l-a raspindit pe aci prin state :taz :taz
http://www.youtube.com/watch?v=Ii-g3lEnztg
Prin anii 50 un halterofil roman a executat exercitiu asta la un campionat mondial si americanii l-au denumit indreptari romanesti.
vrei sa spui Nicu Vlad prin 1990?
Unde am citit eu nu se spunea nimic de el,si nici nu stiu daca el in 50 concura.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Nicu_Vlad

"In lumea culturismului, un anumit tip de indreptari cu bara, poarta denumirea de "Romanian Deadlift". (RDL). Aceasta denumire a aparut dupa ce, la participarea unor concursuri mondiale, in sala de antrenamente, Nicu Vlad a fost vazut facand acest tip de exercitiu."

#559660  by Marcutz
 02-08-2013 16:30
Wikipedia sucks ;)
PRofesorul roman de origine maghiara,preparator fizic la nush ce universitate
JAVOREk a inventat exercitiul asta :ok
Si romanian deadlifts Nu sunt cu genunchii blocati.clasicele sunt cu genunchii blocati :book

#559668  by vifor_x
 02-08-2013 17:26
Marcutz wrote:Wikipedia sucks ;)
Si romanian deadlifts Nu sunt cu genunchii blocati.clasicele sunt cu genunchii blocati :book
Ai dreptate, nu stiam.
Mersi!

#559693  by Andrei Gogoase
 02-08-2013 22:33
Daca tot am vazut topicul redeschis hai sa scriu si eu ceva:d
Azi eu si partenerul de antrenament neamtzu(loc 2 la tiger classic 90kg) avand energia la pamant suntem opriti de un baietas si avertizati ca nu e bine ceea ce facem. Deobicei nu ii bag in seama si imi vad de drumul meu dar neamtu fiind o fire sociabila se opreste si il intreaba ce nu e bine ceea ce facem? El vazand cola zero la mine in mana spune ca nu e buna pt regim.Eu ma uit la el si ii spun frumos ARE ZERO CALORII. El raspunde ca un adevarat guru al nutritiei: Pai frate trebuie sa bei cola cu zahar sau mountain dew ca zaharul te ajuta sa slabesti nu chimicala aia de ASPACARDIN din cola zero. Da este un caz real :bb

#559694  by joker
 02-08-2013 22:41
un prieten face flotari sa ii cada paru' de pe piept :lol
mai are putin

#562366  by AndreiPaul
 21-09-2013 12:52
"danabol iau culturistii inainte de concurs ca sa se defineasca si fac antrenamente doar cu seturi de 30-40 repetari pe serie"

#562374  by Panteristu
 21-09-2013 13:31
joker wrote:un prieten face flotari sa ii cada paru' de pe piept :lol
mai are putin
ce stii tu..poate le face deasupra aragazului :lol

#562386  by Marcutz
 21-09-2013 17:27
vifor_x wrote:
Marcutz wrote:Wikipedia sucks ;)
Ai dreptate, nu stiam.
Mersi!
Npc :ok

#562820  by nosferhatu
 27-09-2013 09:03
"Salut ma numesc luigi si am 14 ani si deabea astept sa implinesc 18 sa imi injectez :X . DAr e o mica problema eu am si diabet zaharat tip1 + ca eu deja am structura muschiului este deja formata . Si as mai avea nevoie de ceva informati etc daca ma puteti adauga pe mes voolume3 un numar de telefon sau pe skype nathanxdc3 o poza cu unu cu o arma"

:lol :bb

#563835  by joker
 10-10-2013 16:06
vine intr-o zi un baiat la sala,face cateva serii dintr-un exercitiu la piept si trece la alta grupa.
cum ma stiam cu el,il intreb gata cu pieptul?
el zice ca a facut piept cu o zi inainte da a uitat sa faca un exercitiu :lol

#563836  by cristi neagu
 10-10-2013 16:12
Andrei Gogoase wrote:Daca tot am vazut topicul redeschis hai sa scriu si eu ceva:d
Azi eu si partenerul de antrenament neamtzu(loc 2 la tiger classic 90kg) avand energia la pamant suntem opriti de un baietas si avertizati ca nu e bine ceea ce facem. Deobicei nu ii bag in seama si imi vad de drumul meu dar neamtu fiind o fire sociabila se opreste si il intreaba ce nu e bine ceea ce facem? El vazand cola zero la mine in mana spune ca nu e buna pt regim.Eu ma uit la el si ii spun frumos ARE ZERO CALORII. El raspunde ca un adevarat guru al nutritiei: Pai frate trebuie sa bei cola cu zahar sau mountain dew ca zaharul te ajuta sa slabesti nu chimicala aia de ASPACARDIN din cola zero. Da este un caz real :bb
Adevaru e ca ASPACARDINU ajuta :lol :lol :lol

:))

#568769  by nosferhatu
 20-03-2014 17:40
""buna ziua am 14 ani am 1.80metri si cam 80kg ce supliment mar ajuta sa slabesc? si sa ma fac numa muschi""

:lol :lol :lol

...

#568783  by danichivu
 20-03-2014 21:04
"fac flexii cu bara ez dar abia fac 12 rep ..asa mai chinuite"

eu:pai...mai da jos si incearca sa faci 15 rep corecte in asa fel incat pe a 16 sa nu o mai poti face

"aaaa pai 15 repetari fac la vara"

eu:aaa ok, nu am stiut. :mrgreen:
 #568802  by cristi_plesea
 21-03-2014 08:17
danichivu wrote:"fac flexii cu bara ez dar abia fac 12 rep ..asa mai chinuite"

eu:pai...mai da jos si incearca sa faci 15 rep corecte in asa fel incat pe a 16 sa nu o mai poti face

"aaaa pai 15 repetari fac la vara"

eu:aaa ok, nu am stiut. :mrgreen:
Pai da are dreptate si eu fac la fel, vara 15 repetari, daca e innorat afara fac doar 14, toamna fac 13 si iarna 12, problema apare primavara... ma cam debusoleaza :lol

#568803  by cristi_plesea
 21-03-2014 08:25
Apare in sala un incepator si se uita atent la cei care se antrenau.
Ma trezesc cu el langa mine si zice "auzi daca ma apuc de sala imi spui si mie ce sa fac si ce sa iau sa cresc?"
Eu, binevoitor ii raspund "pai daca chiar vrei si te tii de treaba te ajut..."
El ma masoara din priviri si zice "aaa pai nu prea am timp asa si oricum nu vreau sa ma fac prea mare, cam cat tine asa imi ajunge" :a:

#568806  by Streza
 21-03-2014 11:01
ieri o fatuca singura la sala...
o intreb "colega unde e!?"...stiind ca mai venea cu o prietena !
R : "ah, ea nu mai vine, pt ca prietenul ei este instructor si a zis ca ii arata ce exerciții sa faca ,acasa !

#568817  by MadStely
 21-03-2014 16:37
perla comun folosita de catre nubleti
"nu trag asa tare, ca nu vreau sa ma fac cat Arnold"

perla comun folosita de catre fete
"nu vreau sa mi se umfle muschii ca la baieti"

#568818  by efil4zaggin
 21-03-2014 16:41
bag si eu una ...

vine un tip la sala si ma intreaba : am facut acasa o vreme ca am niste gantere dar mi-a crapat pielea (indicand locul ), oare cu ganterele astea de aici o sa imi mai crape in continuare ?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16