TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

PISI VERSUS BISU

PISI
7
16%
BOBITA
36
84%

#453177  by Kop
 28-12-2010 13:15
Bobita. Chiar daca nu-mi plac pudelii, e caine.

Pisicile nu vor putea fi dresate niciodata.
Pisicile nu te vor putea apara niciodata.
Pisica iti va consuma doar mancarea si bani, oferind in schimb o privire de parca ti-ar lua viata in fiecare clipa.
Pisicile nu vor putea pazi sau conduce o stana de oi. Nu vor putea ghida un orb, nu vor putea niciodata sa gaseasca droguri, bombe, supravietuitori printre ziduri cazute sau sa salveze un om de la inec sau din incendiu.
Pisicile, au fost cazuri cand au ros o ureche sau un degetel al unui bebelas. Cainele niciodata nu va face asa ceva.
Niciodata parul de caine nu va face rau organismului, cum face parul de pisica.
Si cel mai important, nici o pisica niciodata (!) nu va petrece la mormantul stapanului zi de zi pentru tot restul vietii, cum au facut atatea cazuri de caini (si nici un alt animal).

Ar mai fi, dar atatea-mi vin in cap acum. Cred c-am spus destul. Aruncati pisicile la gunoi. Glumesc. :ok

Spor la fiare.

#453178  by Kop
 28-12-2010 13:55
Si totusi problema "care e mai simpatic Pisi sau Bobi" e banala.
Cu asta ne batem capul? Orice animal e simpatic daca esti un om bun.

Iti inteleg nevoia de socializare, dar nu crezi ca sunt alte framantari mai grave care chiar merita atentie? Vrei simpatici?

Oamenii inca mor de foame, sute de milioane de oameni traiesc la limita subzistentei, inca sunt 2 miliarde de oameni care nu stiu sa scrie si sa citeasca.
Iar alti oamenii vor sa se imbogateasca cat mai mult si mai repede, nu le pasa de ceilalti, de cei care mor de foame, de frig si de boli langa ei. Merry Christmas.
Omenirea devine tot mai lacoma si desfranata, mai necredincioasa si rea. Aici sa ne indreptam atentia de a schimba ceva, dupa "simpatia" fiecaruia.

#453190  by Halter
 28-12-2010 15:02
Unix wrote:Mihai,

Unde ii cainele in poze? vad doar 6 poze cu 2 pisici diferite :lol

Halter,

Care ii al doilea animalut? vad doar un caine frumos si cina... :D

(joke)

R: Prefer cainii.
am prins gluma :mrgreen:
cum am mai zis,se intelege ft bn cu pisica si cu cealalta catea,cand se intalnesc toate prin curte sa vezi dezmat total :ok

#453196  by Kabana
 28-12-2010 17:11
Eu prefer pisica.
In mare parte aduce cu femeia perfecta.( miauna si se alinta cand pui mana pe ea) :ha
Nu trebuie s`o scoti la plimbare,nu trebuie s`o speli tu ,nu lasa bale pe tine , nu trebuie sa`i oferi afectiune,nu trebuie s`o strigi pe nume,pleci de acasa cand vrei fara sa stai cu grija ca plange dupa tine.

#453219  by Eremiciuc Mihai Gabi
 28-12-2010 19:57
[quote="rocknum"]cum se intelege cainele cu pisica?[/quote]

nu sub acelasi acoperis
tocmai am pierdut pariul si am o datorie :mrgreen:

#453222  by Arrakis
 28-12-2010 20:18
Eremiciuc Mihai Gabi wrote:
rocknum wrote:cum se intelege cainele cu pisica?
nu sub acelasi acoperis
tocmai am pierdut pariul si am o datorie :mrgreen:
Mai, Gabitza, nu cred ca acest chestionar a insemnat nici cat negru sub unghie in luarea deciziei. Am impresia ca era hotarata treaba de la bun inceput.
:mrgreen:

#453226  by vasy
 28-12-2010 20:40
Halter wrote:
Eremiciuc Mihai Gabi wrote:ala negru sperie tot
e cuminte??
e fata :mrgreen:
da,e foarte cuminte,daca ai vedea ce ii face pisica.....te-ai minuna cum de nu o ia in gura
multi au o parerea proasta despre rasa asta,dar daca ar cunoasteo mai indeaproape si-ar schimba total parerea
si mie imi plac caini
cibanesc mioritic :ok

#453227  by vasy
 28-12-2010 20:46
mihaita mancute :verymad
asta e okupatia ta acum,?
ma eu ma cert cu patronul(are doi caini)sa infieze copii ca nu are
ma apuca tremuratul de nervi cand vad oameni care cresc caini si pisici si nu cresc un copil, :verymad :verymad :verymad :verymad :verymad
fa ma copii si creste :ok
vin eu acasa iti dau doua dupa cap cand faci indreptari cu haletera si iti vine mintea la cap
:taz :taz :taz :taz :taz

#453242  by zzzoli
 28-12-2010 22:18
tu compari cresterea unui copil cu cresterea unui caine? :b:

la caine ii arunci un os si ii dai drumul in curte sa se pishe si l-ai rezolvat....

#453250  by R4my
 28-12-2010 23:35
zzzoli wrote:
la caine ii arunci un os si ii dai drumul in curte sa se pishe si l-ai rezolvat....
oare?!
parerea ta...

#453251  by R4my
 28-12-2010 23:38
Kop wrote: Omenirea devine ... "bla bla bla".
si dupa ce ai scris asta te duci sa bagi un shake de "Carnivore"... sau alt produs de enspe' milioane.
Dar hai totusi sa devenim mai buni! :lol

#453254  by Kop
 28-12-2010 23:53
R4my wrote:
Kop wrote: Omenirea devine ... "bla bla bla".
si dupa ce ai scris asta te duci sa bagi un shake de "Carnivore"... sau alt produs de enspe' milioane.
Dar hai totusi sa devenim mai buni! :lol
R4my, viata mea, milostenia si ajutoarele din partea mea, ma privesc personal. ;)
Nu e crestineste sa ne laudam cu nimic. Fiindca nimic din ce avem nu e al nostru. Tot ce avem sunt daruri, cadouri. Iar pana la urma le vom lasa, le vom da inapoi, fie multe sau putine. Si mergem sa vorbim putin cu Cel de necuprins si de neinteles sa ii spunem ce am facut cu ce ne-a dat. Si atunci sa nu dai si sa fi milostiv stiind ca nimic din ce ai nu e al tau si oricand ti se pot lua inapoi toate ? Ba da sa dai.
E atat de minunat sa vezi un om sarac si necajit ca zambeste. Sentiment unic, fara cuvinte. Spor. :ok
Last edited by Kop on 29-12-2010 00:00, edited 2 times in total.

#453255  by Arrakis
 28-12-2010 23:58
"...mieii zburda pe campii..."

#453257  by Kabana
 29-12-2010 00:13
:lol

Kop, pe bune ca e jale cu tine.
Baietii vor sa-ti arate ca tu arunci vorbe marete despre EL Dumnezeu ,sau cum sa ne hranim sanatos si sa facem faptele corespunzatoare si tu bagi in tine ca porcu` praf de vita deala carnivor si pun pariu ca mai agati si minore pe Hi5 si ti-o morfoloesti la web cam.

Tratamentu` ti l`-ai inceput?

#453258  by Kop
 29-12-2010 00:13
Arrakis wrote:"...mieii zburda pe campii..."
Arrakis, rautacioasa. Glumesc. Nu inteleg totusi aluzia ta din ghilimele.

On-topic: Mangaiatul cainilor tin departe copii de astm. Pisicile in schimb pot provoca copiilor astm.

#453259  by Kop
 29-12-2010 00:16
Kabana wrote::lol

Baietii vor sa-ti arate ca tu arunci vorbe marete despre EL Dumnezeu ,sau cum sa ne hranim sanatos si sa facem faptele corespunzatoare si tu bagi in tine ca porcu` praf de vita deala carnivor si pun pariu ca mai agati si minore pe Hi5 si ti-o morfoloesti la web cam.

Kabana, imi place sa spun ca sunt crestin. Cat de crestin sunt, asta Dumnezeu stie.
E greu sa jicnesti un crestin. :lol
Deci, fi sanatos, iti doresc din suflet tie si oricaruia vrea sa-mi spuna ceva de bine sau de rau. Si cu orice voi putea, oricand, va voi ajuta cu mare drag. La multi si binecuvantati ani. :ok

iar "tratamentul" daca te referi la steroizi, sunt impotriva abuzului de steroizi.
Last edited by Kop on 29-12-2010 00:27, edited 1 time in total.

#453260  by Kabana
 29-12-2010 00:24
Kop wrote:

Kabana, imi place sa spun ca sunt crestin. Cat de crestin sunt, asta Dumnezeu stie.
Deci, fi sanatos, iti doresc din suflet tie si oricaruia vrea sa-mi spuna ceva de bine sau de rau. Si cu orice voi putea, oricand, va voi ajuta cu mare drag. La multi si binecuvantati ani. :ok
Usor e sa te bagi sub aripa lui Dumnezeu.
Mananci,bei,fhuti,te distrezi,te dopezi,gandesti pervers si pe urma dai fuguta la Dumnezeu sa mi te auto-proclami crestin.
Sunt bisericile pline de voi.

#453261  by Kop
 29-12-2010 00:30
Kabana wrote:
Kop wrote:

Usor e sa te bagi sub aripa lui Dumnezeu.
Mananci,bei,fhuti,te distrezi,te dopezi,gandesti pervers si pe urma dai fuguta la Dumnezeu sa mi te auto-proclami crestin.
Sunt bisericile pline de voi.
Da e usor, chiar Hristos a spus. Fa si tu la fel. Apropie-te de Dumnezeu dupa ce pacatuiesti. Vei simti o iubire cum n-ai simtit vreodata in viata de la nimic si nimeni, niciunde. Incat iti va fi tot mai rusine sa pacatuiesti din pricina iubirii ce-ai simtit. Asa de gingas e Dumnezeu. Nici nu stii ce Dumnezeu avem. Nici eu nu stiu, nici un om nu stie ce Dumnezeu minunat avem.
Vino si tu printre acei crestini multi de care e bisericile pline, iti promit ca Dumnezeu nu se va supara, chiar daca ai pacatuit mult.
Ar mai fi multe de spus. Dar mult mai multe de facut. Ma retrag. Ramai sanatos.
Last edited by Kop on 29-12-2010 00:48, edited 1 time in total.