TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #547176  by jackzorn
 05-02-2013 00:33
Salutare!
Cer niste sfaturi pentru conceperea unui antrenament de fitness si un regim alimentar pentru o fata mai slabuta, avand intentia de a mai pune cateva kg. Ce antrenament credeti ca ar fi mai potrivit in cazul asta? Exercitiile cardio ar fi potrivite? In ce masura? Daca aveti si niste antrenamente complete + un regim alimentar cu care ar putea sa incepa pana isi face ea o idee ar fi minunat! Mersi anticipat
 #547224  by Kabana
 05-02-2013 20:29
jackzorn wrote:Salutare!
Cer niste sfaturi pentru conceperea unui antrenament de fitness si un regim alimentar pentru o fata mai slabuta, avand intentia de a mai pune cateva kg. Ce antrenament credeti ca ar fi mai potrivit in cazul asta? Exercitiile cardio ar fi potrivite? In ce masura? Daca aveti si niste antrenamente complete + un regim alimentar cu care ar putea sa incepa pana isi face ea o idee ar fi minunat! Mersi anticipat
Ai PayPal?

#547225  by Lucian.
 05-02-2013 20:32
:lol :lol
 #547228  by reddacy
 05-02-2013 21:46
Kabana wrote:
jackzorn wrote:Salutare!
Ai PayPal?
la cate cerinte sunt.....chiar ca mai bine platesti decat sa cauti o saptamana pe forumuri.... :book

#547232  by Delphi
 05-02-2013 23:35
:lol :lol mai bine scoti banu si ramai prost

#547290  by jackzorn
 06-02-2013 20:36
Mi-am dat seama ca cer cam mult! :)). Cand vine vorba de antrenament si alimentatia la barbati gasesti o gramada de articole, dar daca cauti ceva legat de cresterea in greutate la femei mai rar. Adica e cam o anomalie, o femeie sa vrea sa creasca in greutate? wtf? : :lol

Ok, atunci sa reformulez cerinta. Doresc doar cateva notiuni generale, principii de care ar trebui sa tina cont o persoana de sex feminin care ar vrea sa mai aseze frumos cateva kg pe ea.

Spre exemplu, din vagile mele cunostinte as pune accent pe urmatoarele chestiuni :
- Cresterea cantitatii de produse bogate in proteine (lactate,carne,oua) respectiv legume.
- Pentru o asimilare mai buna ar fi ok ca mesele sa fie impartite in vreo 4-5 ca numar.
- Un complex de vitamine nu ar strica.
- Odihna

Referitor la antrenamentul de fitness as dori cateva sfaturi :)

#547295  by Panteristu
 06-02-2013 21:49
jackzorn wrote:Mi-am dat seama ca cer cam mult! :)). Cand vine vorba de antrenament si alimentatia la barbati gasesti o gramada de articole, dar daca cauti ceva legat de cresterea in greutate la femei mai rar. Adica e cam o anomalie, o femeie sa vrea sa creasca in greutate? wtf? : :lol

Ok, atunci sa reformulez cerinta. Doresc doar cateva notiuni generale, principii de care ar trebui sa tina cont o persoana de sex feminin care ar vrea sa mai aseze frumos cateva kg pe ea.
hai frate..e la fel ca la barbati, nu e nici o diferenta :bb
doar nu-i da tribulus, ecdysteron sau stimulatori de test si nu o injecta, in rest e 100% la fel;
femeile nu sunt foarte diferite de oameni, stii.. organismul lor functioneaza la fel :ok

#547303  by Lucian.
 06-02-2013 23:16
Panteristu wrote:
jackzorn wrote:Mi-am dat seama ca cer cam mult! :)). Cand vine vorba de antrenament si alimentatia la barbati gasesti o gramada de articole, dar daca cauti ceva legat de cresterea in greutate la femei mai rar. Adica e cam o anomalie, o femeie sa vrea sa creasca in greutate? wtf? : :lol

hai frate..e la fel ca la barbati, nu e nici o diferenta :bb
doar nu-i da tribulus, ecdysteron sau stimulatori de test si nu o injecta, in rest e 100% la fel;
femeile nu sunt foarte diferite de oameni, stii.. organismul lor functioneaza la fel :ok
:lol

#551097  by zen69
 02-04-2013 12:33
panteristule, WTF??????

ia-te de mana cu becali shi facetzi un grup de "dumnezei"....

apoi emigratzi in alta galaxie shi lasatzi-ne frate in pace, pa ashtia care credem in egalitate ca sa traim......EGAL....

#551101  by MariusB
 02-04-2013 12:47
zen69 wrote:panteristule, WTF??????

apoi emigratzi in alta galaxie shi lasatzi-ne frate in pace, pa ashtia care credem in egalitate ca sa traim......EGAL....
Nu ai inteles nimic . :ha

#551112  by MihaiM
 02-04-2013 13:19
Panteristu wrote:femeile nu sunt foarte diferite de oameni, stii.. organismul lor functioneaza la fel :ok
:lol :lol :clap

#551139  by Panteristu
 02-04-2013 19:28
zen69 wrote:panteristule, WTF??????

pai si eu cred in egalitate, dar nu cu toata lumea ! :idea: