TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #480680  by BobbyFurtuna
 13-07-2011 16:04
As fi interesat de achizitia unor echipamente noi de fitness si culturism doar ca nu stiu spre ce sa ma orientez. Am auzit cuvinte de lauda despre Finnlo Maximum in primul rand de la extrem de multe persoane, apoi Preco, MMG Strength Line si Kettler. Are cineva cunostiinte referitoare la calitatea acestor produse si nu in ultimul rand care dintre ele mi le recomandati, sau care pentru fitness si care pentru culturism daca sunt branduri diferite. Accept si alte sugestii bine inteles nu doar brandurile specificate de mine. Precizez ca sunt interesat de ceva profesional nu aparatura de maxim 30 kg!

P.S.
Daca aveti cunostiinte despre aparatura mai buna decat brandurile precizate de mine accept si alte variante evident!

#480948  by BobbyFurtuna
 15-07-2011 12:57
Chiar nu are nimeni cunostiinte legate de asta?:(

#480949  by odin
 15-07-2011 13:05
Hammer Strenght, Cybex, Precor, Life Fitness, Hoist, Nautilus sunt toate produse de top cu review-uri numai la superlativ.

Intră pe http://fitness-shop.ro/catalog.html şi vezi tu si preţuri şi tot.

#480985  by BobbyFurtuna
 15-07-2011 16:29
Hammer Strenght nu vad pe acel site restul da. Ce imi recomandati dintre Hammer Strenght, Cybex si Precor? Multi mi-au spus sa merg pe Precor dar acum nu stiu ce sa spun astept un raspus de la cunoscatori!

#480991  by odin
 15-07-2011 19:00
BobbyFurtuna wrote:Hammer Strenght nu vad pe acel site restul da. Ce imi recomandati dintre Hammer Strenght, Cybex si Precor? Multi mi-au spus sa merg pe Precor dar acum nu stiu ce sa spun astept un raspus de la cunoscatori!

Eu unul, dacă ar fi să-mi dotez o sală, nu m-aş duce exclusiv pe o marcă.
E ca şi cum te-ai îmbrăca de sus pâna jos cu Adidas, deşi pantofii de sport (zic o prostie acum) sunt Mizuno, şi pantaloni sunt Nike, iar bluză de la ... you name it, sper că ai înţeles ce vreau să zic.
Hammer Strenght sunt excelente pentru că folosesc simulare cu adevărat sofisticată a biomecanicii naturale a mişcării atunci când au fost create cu ajutorul unui software numit Computer Aided Design (CAD) şi ani de colaborări cu sportivi şi antrenori asigurând astfel faptul ca fiecare disc pus pe maşină simulează cea mai naturală, ergonomic corectă cursă de mişcare.
Acestea le-aş folosi ca back-up la băncile clasice de împins.
Aş lua Nautilus pentru aparate de biceps triceps, Cybex la tracţiuni asistate la spate şi pentru umeri ş.a.m.d.
;)

#480993  by BobbyFurtuna
 15-07-2011 19:28
Atunci nu neaparat astazi dar cand veti avea timp imi puteti face o ,,configuratie" a unei sali profesionale complet echipate va rog?

#481032  by odin
 16-07-2011 12:52
BobbyFurtuna wrote:Atunci nu neaparat astazi dar cand veti avea timp imi puteti face o ,,configuratie" a unei sali profesionale complet echipate va rog?

Dacă vrei să vezi o sală dotata puternic intră aici, vezi adresa si apoi mergi în vizită la ei.
Cam ăsta e trendu'.
;)
http://www.topculturism.ro/discutii/vie ... hp?t=16085

#481037  by BobbyFurtuna
 16-07-2011 14:31
Nu am apucat sa ajung dar ma voi duce poate chiar astazi pe seara cand mai trece caldura, dar as fi curios ce aparate sunt in acea sala nu par profesionale gen Precor care sunt mult mai masive sau chiar si Nautilus!