TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #4677  by DianaB
 16-02-2004 11:19
Sunt Diana Bucurescu (fosta Dospinescu) care datorita lui Cristi Dulgheru am aflat de acest Forum. Iti multumesc Cristi pentru ca astfel pot sa lamuresc anumite lucruri care s-au scris despre mine.

As vrea sa raspund primei intrebari "ce mai stiti despre..."

Am renuntat la antrenamentele de performanta in 1996, dupa Nationalele de juniori la culturism unde am luat Locul I. Acel concurs a fost ultimul si cred ca atunci am avut cea mai buna forma.
In prezent sunt casatorita de 6 ani, am un baiat superb de 1 an si 8 luni, impreuna cu sotul meu am o tipografie, imi merge foarte bine, iar ca aspect fizic lumea spune ca nu m-am schimbat.

Referitor la pozele de la Miss Conditia Fizica 1995, si mie mi se par istorie, dar atunci mi se pareau O.K.
Lui Cristi Neagu as vrea sa-i transmit sa se abtina de la comentariile legate de faptul ca as fi castigat concursuri datorita D-lui antrenor Szekely care era in arbitraj, deoarece si el l-a avut ca antrenor si a concurat pentru Spiru Haret.

#4679  by JohnnyBravo
 16-02-2004 11:39
in primul rand bine-ai venit!
sunt placut surprins de aparitia ta pe forum sper ca nu ai venit doar sa clarifici problemele ci si sa participi in discutii :)

de ce ai renuntat la competitii? daca sunt motive prea personale nu ma privesc, doar sunt curios...stiu ca erai printre putinele sau daca nu singura prezenta feminina (fitnesista) in revista in momentul cand am devenit interesat de culturism...hmm ce vremuri :)

#4680  by DianaB
 16-02-2004 11:52
Voi mai participa si la alte discutii pentru ca mi se pare interesant acest Forum.

M-am lasat de performanta pentru ca era ultimul an la juniori iar culturismul feminin la seniori nu m-a tentat. Se cere mai multa masa musculara.
In 1996 cand am renuntat nu cred ca aparuse inca sectia de fitness.:)
 #4682  by JohnnyBravo
 16-02-2004 12:00
de ce am avut impresia gresita ca participai la fitness? nevermind :)

poze mai actuale ai? daca vrei fa-ti un profil cu info despre tine, program, alimentatie, tips&tricks, etc :ok

#4684  by DianaB
 16-02-2004 12:25
Poate fiindca am participat in 1995 la Miss Conditia Fizica (prima forma de competitie pe stil fitness).

#4685  by DianaB
 16-02-2004 12:31
Sunt curioasa cum a ajuns Odin in posesia acelei poze care eu zic ca e din 1993.:ha
 #4686  by cristi neagu
 16-02-2004 13:01
DianaB wrote: Sunt Diana Bucurescu (fosta Dospinescu) care datorita lui Cristi Dulgheru a aflat de acest Forum. Iti multumesc Cristi pentru ca astfel pot sa lamuresc anumite lucruri care s-au scris despre mine.

As vrea sa raspund primei intrebari "ce mai stiti despre..."

Am renuntat la antrenamentele de performanta in 1996, dupa Nationalele de juniori la culturism unde am luat Locul I. Acel concurs a fost ultimul si cred ca atunci am avut cea mai buna forma.
In prezent sunt casatorita de 6 ani, am un baiat superb de 1 an si 8 luni, impreuna cu sotul meu am o tipografie, imi merge foarte bine, iar ca aspect fizic lumea spune ca nu m-am schimbat.

Referitor la pozele de la Miss Conditia Fizica 1995, si mie mi se par istorie, dar atunci mi se pareau O.K.
Lui Cristi Neagu as vrea sa-i transmit sa se abtina de la comentariile legate de faptul ca as fi castigat concursuri datorita D-lui antrenor Szekely care era in arbitraj, deoarece si el l-a avut ca antrenor si a concurat pentru Spiru Haret.
In primul rand BINE AI VENIT pe forum!
In al doilea rand nu am facut referire la persoana ta(desi initial despre tine era threatul),chiar era o continuare a discutiei despre obiectivitatea arbitrajului inceputa in alt threat.
Nu am ce contesta in privinta rezultatelor tale,chiar te-am apreciat ca valoare in competitii,la nivelul de atunci.
Iar daca opinia mea e ca Bogdan Stancu(pentru ca despre el era vorba)nu trebuia sa castige in fata lui Laszlo Kovacs si a lui Gheorghe Manica(care a castigat locul 3 la Mondiale anul acela) te deranjeaza,este o opinie personala la care am dreptul si din pacate nu doar a mea!
Oricum ma bucur ca ai aparut si esti sanatoasa,daca vei citi posturile mele(pe toate)poate vei intelege ca nu te-am desconsiderat ca sportiva sau ca om,chiar daca intre noi e diferenta de varsta,eu am ramas si raman prieten cu toti care au fost in clubul Spiru Haret.
Attachments
handshake.gif
handshake.gif (681 Bytes) Viewed 5656 times

#4696  by Batman
 16-02-2004 14:53
Bun venit pe forum Diana.
Daca spui ca te-ai mentinut ca pe vremea cand faceai antrenamente, nu te gandesti sa participi la concursurile de bodyfitness.

Sa-ti traiasca baietelul. :ok
 #4699  by odin
 16-02-2004 16:09
DianaB wrote: Sunt curioasa cum a ajuns Odin in posesia acelei poze care eu zic ca e din 1993.:ha
In jurul tau am avut si eu pe cineva care facuse pe-atunci un "crush" pentru mine si a tinut sa imi trimita amintire o poza mai...sexy (eu tot la tine ma uitam...he he...baietii astia...)
Despre subiectul Szekely.
Postul lui Bitch spune ceva de genul :
Am auzit ca ar fi fost ceva discutii pe marginea castigatoarelor (mai ales al Dianei) ca ar fi rezolvat-o Szekely,cum de altfel ar fi facut si la concursurile oficiale si faze din astea...

...deci o barfa scoasa de cine oare daca nu de concurentele tale de atunci.Si mai zice:
Cert este ca e o fata deosebit de atragatoare sexual deci nu e usor sa fii obiectiv date fiind "datele".

Raspunsul lui Cristi (pe care l-ai taxat gratuit,zic eu)a fost urmatorul:
Vai,vai cata rautate si cata dreptate

Daca cineva intelege ca Neagu Cristi a zis ceva de rau de tine sau de D-l Szekely...e sau rau intentionat sau nu a citit cu atentie posturile respective.
Una peste alta,hai sa ne traiasca copii si inca o data:
BINE AI (re)VENIT !!!
 #4809  by DianaB
 18-02-2004 12:52
Imi cer scuze ca te-am taxat, dar eu intelesesem altceva.
Tu ce mai faci? Am inteles ca ti-ai deschis sala. Cum merge?
 #4814  by DianaB
 18-02-2004 13:43
Cine ti-a trimis poza, cumva Elena?:)
 #4816  by DianaB
 18-02-2004 14:08
Daca timpul mi-ar permite, mi-ar placea sa revin la antrenamentele zilnice si sa ma pregatesc pentru competitii, insa copilul, sotul si firma in care sunt asociata reprezinta prioritatile mele.
Dupa cum poate sti, sportul de performanta implica multe sacrificii.
Daca nu ma pot implica total in ceva prefer sa nu o fac.
Oricum perioada in care participam la concursuri a fost o etapa foarte frumoasa din viata mea, cu multe satisfactii. :im:
 #4818  by odin
 18-02-2004 14:53
DianaB wrote: Cine ti-a trimis poza, cumva Elena?:)
Ne-am intalnit la Galati la Nationalele de juniori si dupa aceea...am primit poza.Ne-am mai vazut la balcaniade in Oradea,apoi.
Poza am primit-o in Mai 1994,dar cand a fost facuta...stii tu mai bine.
 #4837  by cristi neagu
 18-02-2004 18:19
DianaB wrote: Imi cer scuze ca te-am taxat, dar eu intelesesem altceva.
Tu ce mai faci? Am inteles ca ti-ai deschis sala. Cum merge?
No problemo!Eu fac binisor,sala am deschis-o in urma cu 7 anisori,nu e o afacere(nici nu am gandit-o asa).
Sunt profesor de educatie fizica,lucrez si ca profesor de inot la un bazin acoperit lucrez cu copii...nu cred ca esti la curent,ma ingrasasem mult(123kg) acum am slabit la 97,ma chinui sa ajung la 85.
In rest,as fi vrut sa vin si eu la aniversare(pe langa ca am fost sportiv,am fost si elev al liceului Spiru Haret,dar datorita situatiei....:( )
Ma bucur ca ai revenit si daca iti vei relua antrenamentele usor,usor poate vei reveni pe scena;daca obligatiile si restul ti-o vor permite!Sanatosi sa fim!:ok
Asa ma stiai nu?
Attachments
eu+gagi.jpg
eu+gagi.jpg (40.41 KiB) Viewed 5604 times
 #4927  by DianaB
 19-02-2004 09:53
:clap Poza e facuta la Europenele din Constanta?
Frumoase vremuri!
 #4931  by cristi neagu
 19-02-2004 10:28
Poza la concursul de ska la sala Dalles.
Attachments
ska dall optim.jpg
ska dall optim.jpg (55.03 KiB) Viewed 5524 times

#5446  by leeloo
 26-02-2004 23:17
buna diana...
nu ma cunosti dar eu am auzit foarte multe lucruri frumoase despre tine...
ma numesc iulia am si un profil la profile personale...
iulia simon...
sa stii ca te apreciez mult si imi place cum arati...ce putin cred ca arati la fel de bine...daca mai ai poze de la concursuri te rog posteaza-le...mi-ar face mare placere...macar asa sa te cunosc un pic prin intermediul siteului...
 #5488  by cristi neagu
 28-02-2004 07:47
Kiar cred ca toti suntem curiosi cum te prezinti dupa atatia ani de pauza!Niste poze actuale ar fi de preferat.:)
 #5527  by bitch
 29-02-2004 17:05
Acuma 2 sambete la TopSport,era un reportaj cu nu's ce aniversare la Spiru si erau prezentati foreman-i.
Era O SCUMPA!!!
Si mie mi-a placut,asa ca mai baieti...stati la rand...ca eu am vazut-o prima!
Joke!
 #5595  by DianaB
 02-03-2004 11:35
:clap
BUNA Iulia,
Am avut o perioada mai plina la firma si nu am mai intrat de cateva zile pe Forum.
M-am bucurat cand am gasit ultimele trei mesaje.
Vreau sa-ti spun ca am citit profilul tau de cand am intrat prima data pe Forum si am fost placut surprinsa cand am vazut ca si junioarele noastre au ajuns la acelasi nivel cu cele de afara.
In perioada cand concuram, nivelul era mult mai scazut.
Eu nu ma pot lauda decat cu locul 6 la Mondiale, la Balcaniada in Bulgaria am avut cel mai bun rezultat - locul 1 la 52 Kg/junioare.
Te felicit pentru forma ta :ok
Gambele sunt super!
Asa mi-ar fi placut si mie sa le am.
Mi-ar place sa tinem legatura.
Te pup

Diana