TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#78090  by ironart
 30-01-2006 01:11
Diana Oprea este noua campioana mondiala la fitness feminin. La numai 23 de ani :ok , romanca din Deva a reusit sa aduca prima data Romaniei titlul suprem, intr-un concurs patronat de Federatia Internationala de Fitness (IFF). Desfasurat sambata seara, la Sala Palatului din Bucuresti, Pepsi Light Fitness Woman World Championship a reunit zece gimnaste din tari precum SUA, Spania, Islanda, Ucraina, Slovacia si Romania. In urma derularii celor trei runde (rochie de seara, costum de baie si proba libera), Diana a castigat titlul de campioana mondiala. Ea a fost urmata de Olga Potiko (Ucraina) si de Erika Szabina (Ungaria).

#78107  by odin
 30-01-2006 09:34
La bodyfitness au fost atatea la Nationale...
Vai mama lui concurs...
Daca as fi in locul lui fata asta as tacea din gura ca e fix pix...cu regimul ei pe morcovi... :b:
O invit daca e stapana,sa intre la fitness la Nationalele 2006.
Nush daca iese pe I...
So much of a World Champion...

#78110  by parintele
 30-01-2006 10:05
sunteti rai....
spectacolul a fost PESTE ORICE CONCURS IFBB din ultimii ani...ma refer la mondiale sau europene...a fost un eveniment decent din acest punct de vedre, ca EVENIMENT si ca spectacol. una la mana.

in al doilea rand in sala au fost mai multi decat la acele evenimente ifbb , campionate nationale samd...
in al treilea rand concursul a fost ca la miss, dimineatza...federatia asta merge mai mult pe show, pe imagine, vor tipe cat de cat fit dar atat... o femeie tangibila fata de ifbb unde tipele basinoase care merg in sali de sute de para nu au cum sa aspire...

au fost cateva tipe ok, spanioloaica mi s-a parut ca a avut un program de 2-3 si un fizic de 1-2 ...nu avea definire sau muschi dar linie misto...
participante slabe RAU . nivel submediocru.
diana ...nimic special...la ifbb nu avea nici cea mai mica sansa la europene...program bunicel dar nu are forta..se misc afrumos dar lipseste siguranta la unele elemente..program d 2-3 cam cat spanioloaica...cel mai tare program l-a aut o tipa bondoaca imbracata in negru, 7 parca... super bine s-a miscat...
revenind la diana...la program am spus, la fizic mai jos decat spanioloaica si decat americanca de culoare (care arata de intepeneai dar se misca INFECT, cel mai slab program ca executie..varza tipa..)
parerea mea si nu am de ce sa laud pe nimeni ca diana merita 3 sau 2...mai mult 2 pt ca celelalte erau slabe rau, nici una nu a fost mai buna la program cu exceptia bondoacei dar care la fizic era muci...
deci cam 2 asa, eu cred ca spanioloaica merita sa castige fara discutie..a iesit insa pe 4....

eu ma bucur pt fata asta pt ca in fond e un sprotiv roman si chiar a fost acolo, in fata la bataie... la cat de varza au arbitrat , cu locul 2 o nasoala si locul 4 aia care la ifbb ar fi castigat ...cred ca diana chiar a meritat locul 1.
ii mai trebuie fizic (si apropo, nu are structura asa de buna cum spunea cineva) si forta mai ales..la program cam tremurau mainile...si ceva mobilitate n-ar strica pe la sariturile alea in spagat...

realist vorbind cam asta e. un eveniment asa cum la ifbb nu am vazut , cel putin nu unul oficial de anvergura...paote doar spectatori mai multi la timisoara sau cluj dar altfel ca organizare, sponsori, parteneri, etc....
ar trebui in ca 5 federatii pt ca ifbb nu are monopol. pt ca oamenii implicati in aceste federatii sa aratae publicului ca SPORTUL POATE FI SI UN SPECTACOL.... daca astai de la frcf cu bete in cur nu sunt in stare sa faca nimic si se tin doar de mancatorii si certuri din care sportivii in loc sa castige mai mult sufera....
asta e concluzia, BRAVO . ne-ati aratat cum se face desi sportivi nu aveti nici pe sfert...RUSINE celor afiliati la FRCF pt mizeriile de evenimente pe care le organizeaza....
PS: ca sa nu fiu inteles gresit: vad ca unele lucruri se schimba in federatie in anumite privinte, unii incearca sa mai faca una alta, viorel parca spunea ceva mai sus, sieu incerc sa dezvolt anumite directii DAR asta nu inseamna ca nu pot aprecia un eveniment frumos dedicat SPORTULUI...e loc pt toata lumea.

#78148  by Dr.S.Damian
 30-01-2006 13:02
Aici gasiti poze de la eveniment http://www.doctor.info.ro/html/fitness_ ... intro.html

Acesta este siteul oficial la Federatiei Internationale de Fitness http://www.fitnesssport.org

Evenimentul asta nu a avut nici o legatura cu federatia de fitness despre care s-a vorbit pe aici.
A fost o competitie internationala si ar trebui sa fim multumiti ca s-a organizat la noi.

Nu comentez calitatea sau pregatirea concurentelor, ci vreau sa spun ca per total (concurs, expozitie, seminarii) a fost un eveniment foarte reusit si mai mult decat binevenit pentru Romania - pentru promovarea fitness-ului nu neaparat cel competitional, ci ca sport de masa.

#78150  by cost
 30-01-2006 13:16
Nenea ala blond si cu burta, care-i inmineaza premiul Dianei se numeste Wolf si i-a fost partener de antrenament lui Arnold.

#78151  by Dr.S.Damian
 30-01-2006 13:19
Este presedintele federatiei.

#78157  by cost
 30-01-2006 13:41
Ups... sorry... :)
Mai bine da naibii burta jos !

#78219  by parintele
 30-01-2006 17:44
mai bine taci...omul a castigat niste alea la viata lui, are vreo 60 de ani si poate are si alte bucurii in viata...cine esti tu sa il tragi de urechi???
dr damian are dreptate, iff este federatia si ala e situl...
si repet, carcoteli si rautati ORICINE poate debita...sa vad alt eveniment macar la fel de bun in romania si mai discutam...

#78295  by Peter
 30-01-2006 19:48
deci pana la urma ar fi intrat Diana Oprea intr o finala de CN sau nu ?
:)

#78380  by parintele
 31-01-2006 05:31
hai ma..tu ai fost la CN sa vezi ce petarde sutn pe scena???
nu le batea pe cele bune care sunt cateva, 4-5...dar in rest...
fata arata decent, nu e cine stie ce dar pt federatia asta, pt criteriile lor e ok...anul asta a avut si noroc de concurenta varza, a avut si avantajul gazdei si a fost si buna...repet, era oricum in primele 3 , dupa gustul meu si sunt foarte critic 2..sa va uitati la tv...
avand in vedre ca nu stiu exact criteriile lor d avaluare a fizicului si a programului nu a fost foarte mare furaciunea..repet, pt ea...pt spanioloaica insa a cam fost, de al 1-2 la 4..si pt alea de pe 2-3 care nua veau ce cauta acolo...

e o sportiva romanca si eu o simpatizez...poate are si ea defectele ei dar ca si comportare la acest eveniment a fost foarte ok...de ce nu ar fi 10 ca ea la 10 federatii diferite si un show de asta in fiecare saptamana in .ro???

#78391  by cost
 31-01-2006 09:45
[quote="parintele"] mai bine taci...omul a castigat niste alea la viata lui, are vreo 60 de ani si poate are si alte bucurii in viata...cine esti tu sa il tragi de urechi???
...[/quote]

Pt mine un barbat/femeie cu burta este de neacceptat, exceptind cazurile medicale. Ce sa-i fac, am si eu defect :lol
Pur si simplu am oroare de asa ceva. Faptul ca a fost cineva si acum are 60 de ani nu-i o justificare. Tocmai faptul ca a fost un mare campion nu-i da dreptul la asa ceva. Lumea il priveste si spune "maaaaama cum ajungi dupa ce te lasi de culturism".
Si nu cred ca trebuie sa "fii cineva" sau sa ai studii superioare ca sa critici burta lui Wolf sau sa-ti exprimi admiratia fata de cum arata Zane tot la 60+.

#78395  by parintele
 31-01-2006 10:15
cost, in primul rand tonul tau a fost deplasat.
ca si cum tu ai fi campion national si noi nu stim.
ia pune tu rpd niste poze sa vedem cine pe cine critica.
asta asa ca chestie.
in al doilea rand eu spun acolo ca omul ala are o varsta si tu habar nu ai ce probleme si preocupari are el...esti sigur ca nu vrea sa arae altfel???ca paote sa arate altfel???
si chiar daca ar putea ...fiecare vedem viata altfel...unii la un momnt dat poate gandesc ca viata e prea scurta sa o consumi tinand regim si facand exercitii atat cat sa fii in forma....
repet, stii ce e ala un regim? stii ce e ala un stil de viata pt acest sport???
fiecare avem motivatii diferite, posibilitati diferite, etcetc..
sa nu judecam un om de 60 de ani cand noi poate nu vom apuca varsta aia...
poate zane nu are altceva mai bun de facut...sau paote asa e el sau poate intr-edevar munceste pt forma lui...altii au alte filosofii de viata, alt metabolism, etc...
sa luam partea buna a fiecarui om, nu iti palce foarte bine...dar nu te apuca sa critici tu la modul asta dispretuitor pe cineva pe care nu il cunsoti, habar nu ai ce probleme are si care are de 3 ori varsta ta...
felicitari celor care reusesc si la batranetze dar nu hua celor care nu reusesc...omul sedentar normal la varsta aia abia merge pe strada...

#78398  by cristi neagu
 31-01-2006 10:31
Cost=45 de ani.
45X3=135 de ani , it's a new world record! :lol

Sorry nu m-am putut abtine! :lol

#78401  by cost
 31-01-2006 11:56
Nu-mi plac off topicurile dar o sa fac o exceptie cu scuzele de rigoare.
Ce naiba e dispretuitor in spusa "mai bine bine da naibii burta jos"; tot asta mi-as spune-o si mie sau unui prieten.
Ca persoana implicata in culturism doar la nivel de amatori nu pot sa nu ma impiedic sa nu remarc aversiunea celor din interiorul sistemului impotriva oricarui neofit. Poti sa spui chiar o banalitate primesti replica "mai taci", "vorbesti prostii", "pune-ti poza sa vedem cine vorbeste" si icon-ul ala cu ciocane date in cap. De ce trebuie sa treceti imediat o discutie in plan personal? Putem vorbi despre burti fara referir la CV-ul fiecaruia.
O sa pun niste poze sa va linistit ca nu am nici cocoasa, nici burta si mi-au ramas si niste zdrente de muschi chiar la virsta asta.
Nu asta conteaza ci faptul ca , si fara sa fii campion national, poti sa-ti exprimi opinia despre aspectul unui om. Este treaba lui sa-si lase burta pina la genunchi dar si eu am dreptul sa-l critic.
Ramin deci la opinia mea ca burta nu are ce cauta la un barbat care se respecta, in orice imprejurare, virsta sau circumstante. Cu atit mai putin la un fost sportiv.

#78408  by odin
 31-01-2006 13:50
cost wrote:..........
Ramin deci la opinia mea ca burta nu are ce cauta la un barbat care se respecta, in orice imprejurare, virsta sau circumstante. Cu atit mai putin la un fost sportiv.
Ejti pa aratura Cost!
Ia zi tu,ce trebuie dupa tine ,sa faca un fost sportiv de performanta care are o problema de sanatate care nu ii mai permita sa faca "miscare" (din pacate sunt destule) si acest fapt il duce incet si sigur la burta din topic...
Prea te grabesti sa dai cu barda-n boase...
Tu stii... :ha

#78409  by eurro
 31-01-2006 13:54
una peste alta, concursul asta a beneficiat de o mai mare atentie decat cel de la Timisoara la care a venit Ronnie. nu ma omor dupa asa ceva, nu cred ca o sa il vad, chiar daca sunt pe acasa cand se difuzeaza, dar ca idee... nu se stie poate se promoveaza si culturismul pe langa el, poate se asociaza denumirile.

#78432  by iana ionut
 31-01-2006 14:22
organizare nota +10 nici un concurs de cuturism sau(si) fitness in RO pana acum nu a avut o organizare mai buna , scena nota +10 lumini+10 totul super
Attachments
IMG_6760.jpg
IMG_6760.jpg (55.24 KiB) Viewed 1585 times

#78433  by iana ionut
 31-01-2006 14:23
iana ionut wrote:organizare nota +10 nici un concurs de cuturism sau(si) fitness in RO pana acum nu a avut o organizare mai buna , scena nota +10 lumini+10 totul super
Attachments
IMG_6849.jpg
IMG_6849.jpg (35.58 KiB) Viewed 1581 times

#78435  by iana ionut
 31-01-2006 14:23
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:organizare nota +10 nici un concurs de cuturism sau(si) fitness in RO pana acum nu a avut o organizare mai buna , scena nota +10 lumini+10 totul super
Attachments
IMG_6756.jpg
IMG_6756.jpg (43.02 KiB) Viewed 1579 times

#78436  by iana ionut
 31-01-2006 14:24
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:
Attachments
IMG_6885.jpg
IMG_6885.jpg (35.82 KiB) Viewed 1579 times