TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#78437  by iana ionut
 31-01-2006 14:25
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:organizare nota +10 nici un concurs de cuturism sau(si) fitness in RO pana acum nu a avut o organizare mai buna , scena nota +10 lumini+10 totul super
Attachments
IMG_6834.jpg
IMG_6834.jpg (38.28 KiB) Viewed 3786 times

#78438  by iana ionut
 31-01-2006 14:27
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:
iana ionut wrote:organizare nota +10 nici un concurs de cuturism sau(si) fitness in RO pana acum nu a avut o organizare mai buna , scena nota +10 lumini+10 totul super
Attachments
IMG_6918.jpg
IMG_6918.jpg (31.59 KiB) Viewed 3783 times

#78439  by iana ionut
 31-01-2006 14:27
:D
Attachments
IMG_6954.jpg
IMG_6954.jpg (28.02 KiB) Viewed 3781 times

#78440  by iana ionut
 31-01-2006 14:29
...
Attachments
IMG_6726.jpg
IMG_6726.jpg (42.96 KiB) Viewed 3777 times

#78441  by iana ionut
 31-01-2006 14:30
iana ionut wrote:...
Attachments
IMG_7019.jpg
IMG_7019.jpg (44.86 KiB) Viewed 3777 times

#78485  by IRONBOY
 31-01-2006 17:08
Bravo lor ca au organizat un concurs asa de reusit ! Ce va tot cacati pe voi cu Ifbb nu vedeti ce organizare au avut oamenii astia plus ca fetele au aratat foarte bine pt ca reprezinta idea de fitnes , nu trebuie acu sa aiba ditamai muschii si abdomen deshidratat sa se vada venele pe el ca la anumite concurente de la competitiile ifbb, asa se acapareaza atentia publicului catre sportu asta dovada ca sau dat repotaje peste reportaje la stiri despre eveniniment. Despre nationalele de fitnes de la noi sa dat ceva , ciuciu de ce ? Pt ca oamenii stiu sa faca cebva de calitate si sa fie placut okiului din toate pct de vedere organizare, concurente , atmosfera !

#78745  by calinrebel
 01-02-2006 14:44
--s-au dat doar cateva reportaje si in special de catre cei care sunt interesati direct(financiar) :ok

--ca fetele arata bine e una,iar treaba cu fitnessul este alta
--de aceea invitam fetele sa participe in cadrul Campionatelor nationale ,sa-si arate valoarea :D

#78749  by Necro
 01-02-2006 15:04
sunt curios daca cele care vor castiga la CN vor fi date le teveu sau macar mentionate in ziare nationale ;)

later edit: vad ca si ironboy a sugerat cam aceeasi chestie. ups!

#79756  by WST
 05-02-2006 18:48
ironart wrote:...fost urmata de Olga Potiko (Ucraina) si de Erika Szabina (Ungaria).
pe cea de pe locul 2 o cheama Szabina Frank ;)

#79761  by iana ionut
 05-02-2006 19:18
Spectacol de fitness si muzica la Sala Palatului

dar sa vedem cum va fii ,,Trofeul Campionilor,, organizat de Viorel Ristea
Attachments
952_46183.jpg
952_46183.jpg (21.32 KiB) Viewed 3683 times

#79818  by Viorel Ristea
 05-02-2006 23:56
in show cu totul s-au bagat peste 120 000 e ....am aflat de la wolf.... patronul world class....asa ca la un asemenea buget trebuia sa iasa bine

trofeul campionilor va fi organizat de liga nationala pentru promovarea sportului si a turismului romanesc :ok prin spijinul CNPR ( POSTA ROMANA)

#79825  by IRONBOY
 06-02-2006 00:47
Inseamna ca 12mii de pitaci tot se vor baga ! :ok

#81307  by OpreaDiana
 12-02-2006 00:50
1.ODIN:
E mai mult despre tzopaiala decat despre fizic...
Am reusit sa prind 3 sec cu ea la T.V. umbla pe tocuri de parca ar avea displazie...
Federatia lor e aia a carui mare presedinte apare la T.V. si zice ca proteinele= anabolizanti...
Mai zic..?!

Draga odin as vrea sa te vad pe tine "topaind" macar pe jumatate pe cat "topai" eu.Nu stiu sigur daca tu intelegi cuvantul "displazie" dar daca tie ti se pare ca am vreo "anomalie in dezvoltarea unui tesut, a unui organ" te sfatuiesc sa mergi pe la ORL pentru un control la ochi!

2.matei_iurea:
si strabunica mea de 96 de ani tzopaie mai bine..

Sunt curioasa sa o intalnesc.Poate ma invata vreo miscare noua sau poate facem schimb de experienta.

3.Viorel Ristea
am fost acolo....

mai mult topaiala....
diana a luat titlul...

totusi nu am mai auzit de campionat mondial cu 8 sportive.....

cred ca e un concurs intre salile lor....

a fost dragut...per total....ceva greseli in organizare...

in vara sper sa facem noi romanii in bucuresti ceva special

Draga Viorel, nu stiam ca ai o parere asa de "buna" despre ceea ce fac eu.Poate mai bine imi ziceai personal cand am mai povestit despre subiectul asta.Nu au fost 8 sportive ci 10 din 8 tari ! Iti doresc ca in vara sa iasa ceva mai special decat ce a fost acolo.Sa dea D-zeu sa simti cel putin 10% din ce am simtit eu cand a cantat imnul ! PS: oricum il sutin pe Taufic la concursul din vara :clap :clap :clap :taz :taz :taz
3. cristi neagu
Sincer parerea mea este ca nu preau au treaba cu sportul....imi cer scuze ,dar a fost doar un spectacol unde au cintat niste trupe si niste fete frumoase au facut tumbe!
Pt 800mii cit a fost biletul , preferam sa vad un profi sau o profi indiferent ca era culturist/a sau de la fitness IFBB!
Poate asta este explicatia ca sala nu a fost nici macar pe jumatate plina...

Biletul nu a fost 800 000 ci 40 RON :D sau 100 RON - VIP.
Acele "tumbe" sunt elemente din Gimnastica Artistica si Aerobica.

4.odin - again
La bodyfitness au fost atatea la Nationale...
Vai mama lui concurs...
Daca as fi in locul lui fata asta as tacea din gura ca e fix pix...cu regimul ei pe morcovi...
O invit daca e stapana,sa intre la fitness la Nationalele 2006.
Nush daca iese pe I...
So much of a World Champion...

Regimul meu pt acest concurs nu a fost pe baza de morcovi.Am consumat multe legume dar nu stiu de unde ai tras aceasta concluzie.FIX PIX??? ce ai facut tu pentru sport in Romania ? Daca nu stii eu fac sport de la 4 ani si posed medalii atat in gimnastica artistica cat si in gimnastica aerobica..... deci ce ai facut tu pentru sport ???????

5.IRONBOY
Bravo lor ca au organizat un concurs asa de reusit ! Ce va tot cacati pe voi cu Ifbb nu vedeti ce organizare au avut oamenii astia plus ca fetele au aratat foarte bine pt ca reprezinta idea de fitnes , nu trebuie acu sa aiba ditamai muschii si abdomen deshidratat sa se vada venele pe el ca la anumite concurente de la competitiile ifbb, asa se acapareaza atentia publicului catre sportu asta dovada ca sau dat repotaje peste reportaje la stiri despre eveniniment. Despre nationalele de fitnes de la noi sa dat ceva , ciuciu de ce ? Pt ca oamenii stiu sa faca cebva de calitate si sa fie placut okiului din toate pct de vedere organizare, concurente , atmosfera !

Iata ca cineva a inteles despre ce este vorba.

ATENTIE: IFF nu puncteaza masa musculara ci o musculatura definita care sa puna in valoare feminitatea corpului.

Va multumesc ! Va astept la sala ! :im: :im: :ok

PS: Viorel,
wolf = lup
ulf = acel wolf de care vb

#81314  by efil4zaggin
 12-02-2006 03:43
:taz damn :taz
parca vad maine ce de reply-uri la postul asta :taz

#81329  by odin
 12-02-2006 09:25
OpreaDiana wrote:1.ODIN:
Draga odin as vrea sa te vad pe tine "topaind" macar pe jumatate pe cat "topai" eu.Nu stiu sigur daca tu intelegi cuvantul "displazie" dar daca tie ti se pare ca am vreo "anomalie in dezvoltarea unui tesut, a unui organ" te sfatuiesc sa mergi pe la ORL pentru un control la ochi!

Ce te face sa crezi ca nush ce inseamna sa topai ca tine...poate ca am ceva experienta in asta,mai stii?
Intreaba si tu pe cineva care are caini ce este aceea displazie si ai sa te dumiresti....poate...
Control la oki nu imi trebuie,ca se vedea din avion cum indoiai genunchii cand umblai pe tocuri si genunchii ti se mai si freaca pe interior ca la un caine cu displazie...(comparatie ... no offence).
Acuma ca nu stii tu umbla pe tocuri ,sau chiar esti "X"-osha......cert este ca asa umblai,motivul il depsitezi tu...nu sunt eu de vina,insa ai putea sa revezi mai obiectiv caseta si poate ai sa imi dai dreptate sau nu...sau sa Eeri parerea cuiva care este echidistant nu lingai si periatori...
Hai...bafta!

........................................

Regimul meu pt acest concurs nu a fost pe baza de morcovi.Am consumat multe legume dar nu stiu de unde ai tras aceasta concluzie.FIX PIX??? ce ai facut tu pentru sport in Romania ? Daca nu stii eu fac sport de la 4 ani si posed medalii atat in gimnastica artistica cat si in gimnastica aerobica..... deci ce ai facut tu pentru sport ???????

E grea "romana" :bb
Zici de unde am tras concluzia ca tu ai facut regim pe morcovi(chiar tu ai zis-o pe un post) si te contrazici chiar tu spunand ca ca ai tinut regim pe legume...
Eu sunt un chibitz si nu am facut nimic pentru Romania,insa asta nu ma impiedica sa am pareri personale despre ce vad si aud...
Corect,nu?
P.S. Parerea ta sincera...crezi ca ai vreo sansa in primele 10 la un mondial de fitness PE BUNE?
In Romania ai fost avantajata,atat poate sa zica oricine...
Sfat: nu te imbata cu apa rece si te da mare campioana ca imparat in tara orbilor si e si chioru'...
Cam asta esti tu in federatia aia voastra...
Vrei respect trage tare si du-te la un concurs adevarat!

#81330  by odin
 12-02-2006 09:25
OpreaDiana wrote:1.ODIN:

Ce te face sa crezi ca nush ce inseamna sa topai ca tine...poate ca am ceva experienta in asta,mai stii?
Intreaba si tu pe cineva care are caini ce este aceea displazie si ai sa te dumiresti....poate...
Control la oki nu imi trebuie,ca se vedea din avion cum indoiai genunchii cand umblai pe tocuri si genunchii ti se mai si freaca pe interior ca la un caine cu displazie...(comparatie ... no offence).
Acuma ca nu stii tu umbla pe tocuri ,sau chiar esti "X"-osha......cert este ca asa umblai,motivul il depsitezi tu...nu sunt eu de vina,insa ai putea sa revezi mai obiectiv caseta si poate ai sa imi dai dreptate sau nu...sau sa Eeri parerea cuiva care este echidistant nu lingai si periatori...
Hai...bafta!

........................................

E grea "romana" :bb
Zici de unde am tras concluzia ca tu ai facut regim pe morcovi(chiar tu ai zis-o pe un post) si te contrazici chiar tu spunand ca ca ai tinut regim pe legume...
Eu sunt un chibitz si nu am facut nimic pentru Romania,insa asta nu ma impiedica sa am pareri personale despre ce vad si aud...
Corect,nu?
P.S. Parerea ta sincera...crezi ca ai vreo sansa in primele 10 la un mondial de fitness PE BUNE?
In Romania ai fost avantajata,atat poate sa zica oricine...
Sfat: nu te imbata cu apa rece si te da mare campioana ca imparat in tara orbilor si e si chioru'...
Cam asta esti tu in federatia aia voastra...
Vrei respect trage tare si du-te la un concurs adevarat!

#81331  by iana ionut
 12-02-2006 09:27
:D :drool

parerea mea este ca majoriateta au fost bune :lol :lol :lol
Attachments
IMG_6755.jpg
IMG_6755.jpg (50.45 KiB) Viewed 3567 times

#81333  by odin
 12-02-2006 09:39
Ui' ce coapse are cea cu costumul verde sau ce bine e per total cea de culoare...

#81334  by iana ionut
 12-02-2006 09:42
odin wrote:Ui' ce coapse are cea cu costumul verde sau ce bine e per total cea de culoare...

:D
Attachments
IMG_6906.jpg
IMG_6906.jpg (35.07 KiB) Viewed 3556 times

#81336  by cristi neagu
 12-02-2006 10:15
OpreaDiana wrote:
3. cristi neagu
Sincer parerea mea este ca nu preau au treaba cu sportul....imi cer scuze ,dar a fost doar un spectacol unde au cintat niste trupe si niste fete frumoase au facut tumbe!
Pt 800mii cit a fost biletul , preferam sa vad un profi sau o profi indiferent ca era culturist/a sau de la fitness IFBB!
Poate asta este explicatia ca sala nu a fost nici macar pe jumatate plina...

Biletul nu a fost 800 000 ci 40 RON :D sau 100 RON - VIP.
Acele "tumbe" sunt elemente din Gimnastica Artistica si Aerobica.
Bine ati venit pe forum! :ok
Pentru ca nu ne cunoastem personal D-ra Oprea pot sa va reamintesc ca titlul acestei competitii a continut : MISS FITNESS!
Fitnessul este un sport unde principalul rol in criteriile de arbitraj il constituie pe linga feminitate , program liber si prezenta scenica si MUSCULATURA care trebuie sa fie ferma si sa prezinte un tesut adipos cit mai scazut.
Daca elementele din programele libere prezentate sunt din Gimnastica Acrobatica si Aerobica ,din cite stiu exista campionate mondiale in aceste ramuri de sport , dar concursul era de FITNESS.
Ca dvs ca ex-gimnasta ati participat la o competitie de fitness , pentru o asociatie privata cu obiect de activitate in domeniu sportiv si ati cistigat un titlu mondial , este ceva ce eu Neagu aplaud! :clap
Insa fiind pe un forum de profesionisti va spun ca la o competitie REALA de fitness ( sa nu uitam ca asa zisa federatie de fitness pt care dvs concurati nu este recunoscuta de Agentia NAtionala Pt Sport si nu ati cistigat vreun campionat National de fitness ,pt ca aceasta federatie nu are dreptul sa organizeze un astfel de concurs) cel putin din Ro ati fi invinsa clar de citeva sportive care concureaza la NATIONALELE FRCF DE FITNESS!
Spun asta fiind arbitru de fitness ,nu am nimic cu dvs , sunteti o prezenta agreabila dar , ca si musculatura mai aveti mult de muncit pentru a cistiga macar Campionatele nationale de Fitness!
Daca doriti sa ma contraziceti ,va invit sa participati la aceasta competitie ,care va avea loc in anul 2006 ,eu va pot oferi detalii.
Ink o data , desi va critic profesional ,va apreciez pentru imbunatatirea imaginii si contributia la educatia populatiei in domeniul fitnessului.

P.S-va atasez o imagine cu o campioana mondiala de fitness de la IFBB
Attachments
CM+164cmF.jpg
CM+164cmF.jpg (54.69 KiB) Viewed 3532 times
Last edited by cristi neagu on 12-02-2006 11:10, edited 1 time in total.