TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#83183  by Arnoldfan
 20-02-2006 17:41
odin wrote:
Arnoldfan wrote: Asta aici e ceva de genul : "unii sunt pupincuristii lui Neagu si Odin" . Bravos, domle , ne-ai pus la colt ! :b:
Coltz rotund... :lol
.. si striat :lol

#83447  by parintele
 21-02-2006 23:42
arnoldfane, te-as intreba pe matale CATE CONCURSURI de fitness ai vazut???cate casete cu concursuri de afara ai vazut???? cate sportive ai vazut de aproape? macar de la noi din cele care au mers pe afara pt ca apoi sa vezi o caseta cum se vad ele pe scena langa cele bune de afara????
tu poti sa ai pareri foarte multe, ca si altii...in opinia mea nu sunt si relevante.
iar daca un odin sau neagu, care mananca sportul asta pe paine, pot fi subiectivi, au gusturi si sistem de valori venite din PRACTICA, la voi restul parerile si gusturile sunt formate de ce auziti pe la altii si ce vedeti la tv....
pe scena nationalelor IFBB din romania sunt CATEVA sportive care ar putea sa SPERE la ceva rezultate pt nivelul de afara...asa ca opinii pe ce vezi live nu poti avea..

nu pun pe nimeni la coltz dar e penibil sa iti dai cu parerea fara sa ai habar ce vorbesti...
o puteti face nu va impiedica nimeni dar retineti ca daca parerea voastra coincide cu a lui odin spre exemplu nua re aceeasi valoare.
el are si ARGUMENTELE care sa o sustina, voi nu aveti nimic.

cat despre curentele in sportul competitional iarasi e aprerea ta, ca weider face cea mai buna treaba.
eu nu am aceeasi parere. fitnessul inseamna in conceptia mea un copr FRUMOS, ARMONIOS si INTRETINUT IN SALA> o sportiva de fitness de valoare e o concurenta de miss care merge si la sala si la care acest lucru la sala se vede......nu o stramba cracanata care e definita pana la os...
si uite ca la mondiale a castigat o fata FRUMOASA in draci, la olympia a primat la fel aspectul general maimult decat masivitatea sa definirea excesive.....
ce dovada mai buna ca trendul se schimba chair si la IFBB mai doresti????daca erau asa "cei mai buni" cum spui nu schimbau macazul in ultimii ani...

om trai si om vedea, problema e ca nu e bine sa arunci cu rahat in niste oameni doar pt ca tu gandesti altfel....aici e toata problema. in rest poti avea gusturi oricat de ciudate, e doar problema ta.

pt odin: maestre, si eu am apreciat forma sportiva a domnisoarei ale carei picere le puseshi matale acoalea:) si felul ei ingenuu si naiv de a fi poate este fermecator. dar atat. CRede-ma ca la orice concurs afara, STRUCTURA domnisoarei ar face-o sa iasa in urma dianei la ORICE european sau mondial. pun pariu pe cat vrei.
sa nu intram in detalii dar repet, e parerea mea, nu se poate ca o structura printre ale carei piciaore trec doua trenuri sa castige oricat de efinita ar fi....parol.;)
nu zice domne nimeni ca diana e ce zice presa, "campioana mondiala"...nici chiar ea.... dar ....

nu zic mai multe pt ca nu vreau sa jignesc pe nimeni..decat atat, ca daca ar fi mai mult bun simt scena nationalelor ar fi ceva mai goala . ceva mai mult.

#83454  by Arnoldfan
 22-02-2006 00:08
parintele wrote: tu poti sa ai pareri foarte multe, ca si altii...in opinia mea nu sunt si relevante.

Opinia mea este ca opinia ta referitoare la opinia mea nu are nici o relevanta. Tu ai 26 de ani . Ei , bine eu cand vedeam la tv (Eurosport etc ) concursuri de fitness tu erai un puber plin de cosuri probabil .

nu pun pe nimeni la coltz dar e penibil sa iti dai cu parerea fara sa ai habar ce vorbesti...

Tu cu ce esti mai grozav de iti permiti sa faci comentarii de astea ?

dar retineti ca daca parerea voastra coincide cu a lui odin spre exemplu nua re aceeasi valoare.
el are si ARGUMENTELE care sa o sustina, voi nu aveti nimic.

Tu ce ARGUMENTE ai ? De ce iti dai cu parerea ? Esti de nasul lui Odin sau a lui Neagu ? Daca nu , atunci taci si tu din gura.

cat despre curentele in sportul competitional iarasi e aprerea ta, ca weider face cea mai buna treaba.
eu nu am aceeasi parere. fitnessul inseamna in conceptia mea un copr FRUMOS, ARMONIOS si INTRETINUT IN SALA> o sportiva de fitness de valoare e o concurenta de miss care merge si la sala si la care acest lucru la sala se vede......nu o stramba cracanata care e definita pana la os...

OK .Asta e conceptia TA cum bine ai precizat. O stramba si o cracanata nu castiga concursuri decat daca se fac erori ca si in cazul burtosului de Coleaman preferatul tau

ce dovada mai buna ca trendul se schimba chair si la IFBB mai doresti????daca erau asa "cei mai buni" cum spui nu schimbau macazul in ultimii ani...

Asta dovedeste ca sunt buni - invata din greseli

om trai si om vedea, problema e ca nu e bine sa arunci cu rahat in niste oameni doar pt ca tu gandesti altfel....aici e toata problema. in rest poti avea gusturi oricat de ciudate, e doar problema ta.
N-am aruncat cu rahat . Mi-am spus parerea referitor la gusturile mele

.
:clap [/b]

#83688  by parintele
 23-02-2006 02:55
Arnoalde, nu am nici cea mai mica dorinta sa iti explic eu tie cine sunt, de ce sunt, pe ce imi bazez parerile si asa mai departe....
ca fapt divers poti linistit sa ai 50 de ani, sa fii arbitru de culturism in romania si sa fii TOTAL AFON si total imbecil...deci chestia cu puberul plin de cosuri e in plus.
Argumentele mele sunt cele expuse, daca nu esti capabil sa intelegi e doar problema ta.
"o stramba si o cracanata" mai castiga din cand in cand prin romania spre exemplu, daca nu stiai, pt ca altceva nu e pe scena mai de doamne ajuta...ah, asta nu se da pe eurosport, scuze ... si la fel cum am spus stramba si cracanata puteam spune bondoaca si cu fundul mare sau inalta si cu cap de peste mort.... aici e buba, ca NIVELUL din .ro e JALNIC cu cateva exceptii.

faptul ca IFBB invata din greseli inseamna implicit ca AU GRESIT cu trendul pe care tu il apreciezi atat si ca au observat ca altii AU DREPTATE cu trendul pe care il promoveaza in ultimii 25 de ani....
de aia s-au indreptat...un prost care isi indreapta o greseala e de admirat dar in nici un caz nu e mai destept decat ala care nu a gresit niciodata...

ca o concluzie e treaba ta ce pareri ai dar chair ti-ai gresit omul cu care sa te dai in barci pe tema asta. chair fara sa vreau stiu despre fitness mai mult decat stiu multi din arbitrii din romania si nu spun asta ca o lauda ci cu amaraciune pt ca e foarte trist.
deaia vezi inaltele cu cap de peste mort castigand pt ca din aia 10-12 arbitri maxim 3-4 stiu cu ce se mananca disciplina asta...

deic mai usor cu aroganta si ironia legata de varsta ca nu are sens.
ce vreau eu sa repet pt ultima oara e ca aceasta performanta a dianei este una deosebita si ca ea ar merita mai mult respect decat ii aratati uini din voi.
poate sa va placa sau nu dar e chestie de BUNA CRESTERE sa fiti respectuosi maia els cand nu stapaniti domeniul despre care vorbiti...
si uitatul la eurosport nu e stiinta dragule....si eu ma uit la snooker si stiu tactica si ce vrei tu, daca ma pui sa dau in bile imi dau...in bile....
si din acest punct de vedere mai usor..varsta nu garanteaza nimic....
hai sa nu ne certam ca nu am nici un chef de contre cu tine...

#83778  by Arnoldfan
 23-02-2006 14:58
parintele wrote:Arnoalde, nu am nici cea mai mica dorinta sa iti explic eu tie cine sunt, de ce sunt, pe ce imi bazez parerile si asa mai departe....
ca fapt divers poti linistit sa ai 50 de ani, sa fii arbitru de culturism in romania si sa fii TOTAL AFON si total imbecil...deci chestia cu puberul plin de cosuri e in plus.
Argumentele mele sunt cele expuse, daca nu esti capabil sa intelegi e doar problema ta.
"o stramba si o cracanata" mai castiga din cand in cand prin romania spre exemplu, daca nu stiai, pt ca altceva nu e pe scena mai de doamne ajuta...ah, asta nu se da pe eurosport, scuze ... si la fel cum am spus stramba si cracanata puteam spune bondoaca si cu fundul mare sau inalta si cu cap de peste mort.... aici e buba, ca NIVELUL din .ro e JALNIC cu cateva exceptii.

faptul ca IFBB invata din greseli inseamna implicit ca AU GRESIT cu trendul pe care tu il apreciezi atat si ca au observat ca altii AU DREPTATE cu trendul pe care il promoveaza in ultimii 25 de ani....
de aia s-au indreptat...un prost care isi indreapta o greseala e de admirat dar in nici un caz nu e mai destept decat ala care nu a gresit niciodata...

ca o concluzie e treaba ta ce pareri ai dar chair ti-ai gresit omul cu care sa te dai in barci pe tema asta. chair fara sa vreau stiu despre fitness mai mult decat stiu multi din arbitrii din romania si nu spun asta ca o lauda ci cu amaraciune pt ca e foarte trist.
deaia vezi inaltele cu cap de peste mort castigand pt ca din aia 10-12 arbitri maxim 3-4 stiu cu ce se mananca disciplina asta...

deic mai usor cu aroganta si ironia legata de varsta ca nu are sens.
ce vreau eu sa repet pt ultima oara e ca aceasta performanta a dianei este una deosebita si ca ea ar merita mai mult respect decat ii aratati uini din voi.
poate sa va placa sau nu dar e chestie de BUNA CRESTERE sa fiti respectuosi maia els cand nu stapaniti domeniul despre care vorbiti...
si uitatul la eurosport nu e stiinta dragule....si eu ma uit la snooker si stiu tactica si ce vrei tu, daca ma pui sa dau in bile imi dau...in bile....
si din acest punct de vedere mai usor..varsta nu garanteaza nimic....
hai sa nu ne certam ca nu am nici un chef de contre cu tine...
O fi parerea ta asta. E OK , n-are rost sa polemizam ca tot nu ajungem la nici un rezultat si din ce spui tu ai o imagine preconceputa despre niste chestii.