TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #76728  by iana ionut
 24-01-2006 11:21
Fitness & LifeStyle Revolution se va desfasura pe parcursul a doua zile, 28-29 Ianuarie, la sala Palatului din Bucuresti si va include :
Campionatul Mondial de Fitness Feminin, transmis de Eurosport in toata Europa si de televiziuni nationale (Prima TV) in Romania
Cursuri de Aerobica si Spinning deschise publicului larg (80-150 persoane/curs), predate de instructori de elita din Europa
Seminarii despre stilul de viata condus de cel mai cunoscut nutritionist din Europa si alti profesionisti ai fitness-ului
O expozitie de 600 mp
Programe educationale
Attachments
articol446m.jpg
articol446m.jpg (7.18 KiB) Viewed 5103 times
 #76730  by iana ionut
 24-01-2006 11:27
Cine e Diana Oprea?

Are 23 de ani si face gimnastica de la 4 ani si jumatate. Dupa o selectie la Clubul Steaua a plecat la Deva, unde, timp de 12 ani, a facut parte din celebra scoala de acolo. Pana la sfarsitul clasei a VIII-a a facut gimnastica, apoi gimnastica aerobica. Este campioana nationala la ambele sporturi.
Fitness-ul il practica din 2001, si cel mai bun loc in fitness este locul 4 la Campionatul Mondial din 2001, la Bucuresti. Pe plan european a luat locul 6 in 2002.
Acum Diana se pregateste intens ( trei ore zilnic, nu mai putin) pentru Campionatul Mondial de Aerobic, care va avea loc intre 28 si 29 ianuarie, la Bucuresti. In marea finala sunt prezente 17 concurente de pretutindeni din lume. Campionatul va fi transmis in direct la Eurosport.
Tot cu aceasta ocazie la Sala Palatului va avea loc, sub organizarea World Class, Fitness & Lifestyle Revolution: o actiune unde vor veni instructori de aerobic de peste tot din lume si vor sustine lectii de aerobic. Lectiile vor fi diverse, astfel incat un profesor va tine, de exemplu, lectii de dans oriental sau ore de aerobic pe muzica din anii ’70. Cu aceasta ocazie se va tine si un seminar de lifestyle cu ajutorul unor nutritionisti suedezi, care vor explica trucuri privitoare la alimentatie sau combinarea exercitiilor cu diferite produse alimentare etc.
Attachments
5180_poza.jpg
5180_poza.jpg (5.41 KiB) Viewed 5100 times
 #76731  by iana ionut
 24-01-2006 11:28
Diana Oprea se pregateste intens pentru Campionatul Mondial de Aerobic, ce va avea loc in ianuarie, in Bucuresti. Ea concureaza cu alte 16 competitoare din Europa, America si Asia
Attachments
diana.jpg
diana.jpg (4.92 KiB) Viewed 5096 times
 #76732  by cost
 24-01-2006 11:30
[quote="iana ionut"]
O expozitie de 600 mp [/quote]

Ceva firme de suplimente/echipament participa ?
 #76736  by iana ionut
 24-01-2006 11:34
cost wrote:
iana ionut wrote: O expozitie de 600 mp
Ceva firme de suplimente/echipament participa ?
poate participa si REDIS este o ocazie buna de publicitate
Last edited by iana ionut on 24-01-2006 11:57, edited 2 times in total.

#76979  by dr.alban
 25-01-2006 10:52
pana la urma campionatul e de aerobic sau de fitness?Si din Romania numai Diana Oprea participa?

#76988  by odin
 25-01-2006 12:20
dr.alban wrote:pana la urma campionatul e de aerobic sau de fitness?Si din Romania numai Diana Oprea participa?
E mai mult despre tzopaiala decat despre fizic...
Am reusit sa prind 3 sec cu ea la T.V. umbla pe tocuri de parca ar avea displazie...
Federatia lor e aia a carui mare presedinte apare la T.V. si zice ca proteinele= anabolizanti...
Mai zic..?! :bb
 #77002  by Peter
 25-01-2006 13:33
iana ionut wrote:Cine e Diana Oprea?
a fost invitata ieri la Teo. pe tocuri nu am vazut o, dar are un program bunicel.

#77090  by calinrebel
 25-01-2006 16:20
odin wrote:
dr.alban wrote:pana la urma campionatul e de aerobic sau de fitness?Si din Romania numai Diana Oprea participa?
E mai mult despre tzopaiala decat despre fizic...
Am reusit sa prind 3 sec cu ea la T.V. umbla pe tocuri de parca ar avea displazie...
Federatia lor e aia a carui mare presedinte apare la T.V. si zice ca proteinele= anabolizanti...
Mai zic..?! :bb

-care federatie?????????
:confused --fitness-ul nu este tot in cadrul FRCF :?: :confused

#77873  by odin
 29-01-2006 00:24
calinrebel wrote:
-care federatie?????????
Negative sir!
Au federatia lor cu presedinte si tot shabangul...
Au aratat-o in seara asta pe Oprea aia la TV zicea ca ea la pregatire mananca numa morcovi...
Structura fizica bunica dar una de pe 3 de la fitness FRCF o bate rau...
Da' ce sa zic....e alta treaba ei...
 #77927  by Peter
 29-01-2006 10:31
matei_iurea wrote:
Peter wrote:
iana ionut wrote:Cine e Diana Oprea?
a fost invitata ieri la Teo. pe tocuri nu am vazut o, dar are un program bunicel.

si strabunica mea de 96 de ani tzopaie mai bine..
e clar ca nu i ai vazut programul.
strabunica ta sa fie fericita daca mai poate respira neasistata. :lol glumesc. :ok

#77931  by cristi neagu
 29-01-2006 10:43
Exemplul de impact asupra unui necunoscator! :ok

#77952  by Viorel Ristea
 29-01-2006 11:25
am fost acolo....

mai mult topaiala....
diana a luat titlul...

totusi nu am mai auzit de campionat mondial cu 8 sportive.....

cred ca e un concurs intre salile lor....

a fost dragut...per total....ceva greseli in organizare...

in vara sper sa facem noi romanii in bucuresti ceva special

#77957  by cristi neagu
 29-01-2006 11:36
Sincer parerea mea este ca nu preau au treaba cu sportul....imi cer scuze ,dar a fost doar un spectacol unde au cintat niste trupe si niste fete frumoase au facut tumbe!
Pt 800mii cit a fost biletul , preferam sa vad un profi sau o profi indiferent ca era culturist/a sau de la fitness IFBB!
Poate asta este explicatia ca sala nu a fost nici macar pe jumatate plina...

#78016  by matei_iurea
 29-01-2006 16:13
Viorel Ristea wrote:am fost acolo....

mai mult topaiala....
diana a luat titlul...

totusi nu am mai auzit de campionat mondial cu 8 sportive.....

cred ca e un concurs intre salile lor....

a fost dragut...per total....ceva greseli in organizare...

in vara sper sa facem noi romanii in bucuresti ceva special

#78026  by calinrebel
 29-01-2006 17:15
odin wrote:
calinrebel wrote:
-care federatie?????????
Negative sir!
Au federatia lor cu presedinte si tot shabangul...
Au aratat-o in seara asta pe Oprea aia la TV zicea ca ea la pregatire mananca numa morcovi...
Structura fizica bunica dar una de pe 3 de la fitness FRCF o bate rau...
Da' ce sa zic....e alta treaba ei...
--eu tot nu am inteles cum sta treaba :confused :?:

-exista fitness si in cadrul Frcf si exista si o federatie separata ,care nu ii recunoscuta :?:

#78040  by cristi neagu
 29-01-2006 18:18
Mai multe detalii si explicatii aici:

http://www.topculturism.ro/new/viewtopic.php?t=795

#78075  by calinrebel
 29-01-2006 23:04
cristi neagu wrote:Mai multe detalii si explicatii aici:

http://www.topculturism.ro/new/viewtopic.php?t=795
--daca aceasta federatie nu este recunoscuta de Agentia nationala de Sport si nici de Ifbb si este si in afara cadrului legal ,FRCF ar trebui sa se sesizeze si sa faca in acest sens un demers in atentia Agentiei nationale de sport si chiar sa ceara pe cale judecatoreasca desfiintarea federatiei paralele

---cred ca aceasta problema ar trebui ridicata in cadrul Adunarii Generale a FrcF

:ok

-daca FRCF NU IA MASURI ,oricine va putea infiinta pe viitor astfel de federatii :taz