TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #481459  by BobbyFurtuna
 19-07-2011 19:59
As fi interesat de produsele celor de la SC FLORSYSTEM-SPORT SRL daca are cineva cunostiinte despre eficienta si fiabilitatea acestora. Am gasit pe site-ul lor http://www.florsystem.ro/ ceva detalii dar nu sunt daca sunt obiectivi in descrieri fiindca nimeni nu isi face reclama negativa asta este evident! Ce parere aveti?

#481469  by PaulV
 19-07-2011 21:23
mie personal mi s-au parut neseriosi !

am avut o banda stricata si a durat cam 2 3 luni pana au remediat problema.

astept sa-mi aduca un aparat si o pereche de gantere de 4 saptamani, iar initial mi-au zis ca dureaza maxim 2 saptamani. Mi-au zis ca maine dimineata le aduc dar nu m-as mira sa nu apara.

ca si parte buna...aparatele, ganterele, barile si accesoriile vad ca rezista destul de bine in timp(~3 ani)

#481474  by BobbyFurtuna
 19-07-2011 22:02
Au preturi acceptabile am vazut si intre ei si Precor nu prea stiu spre ce sa optez! Ce parere ai?

#481478  by PaulV
 19-07-2011 22:57
incearca la adresa [email protected] si zi-le sa-ti trimita o oferta la aparatele care vrei sa le achizitionezi...au preturi bune si mi s-au parut seriosi. Horvat Tibi si-a facut sala cu aparate de la ei si e multumit. Arunca o privire la profilul lui personal sa vezi poze.

#481479  by BobbyFurtuna
 19-07-2011 23:00
Produse apartinand carui brand comercializeaza firma respectiva?

#481483  by PaulV
 19-07-2011 23:16
aduc mai multe din cate stiu..dar cel mai bine cere-le o oferta si acolo ai tot ce te intereseaza, poza cu aparat, pret, firma, greutate si altele.

#481498  by BobbyFurtuna
 20-07-2011 00:53
Ok multumesc mult!

#507432  by jackzorn
 28-01-2012 02:14
Sala unde mergeam eu inainte era dotata cu aparate de la FLORSYSTEM, vreua sa spun ca sunt foarte slabe, tapitaria de la banci dupa un timp s-a futut, barile indoite, chiar si banca indoita, scripeti rupti, benzi stricate, aparate stricate, si multe altele
 #507454  by Panteristu
 28-01-2012 17:26
BobbyFurtuna wrote:As fi interesat de produsele celor de la SC FLORSYSTEM-SPORT SRL daca are cineva cunostiinte despre eficienta si fiabilitatea acestora. Am gasit pe site-ul lor http://www.florsystem.ro/ ceva detalii dar nu sunt daca sunt obiectivi in descrieri fiindca nimeni nu isi face reclama negativa asta este evident! Ce parere aveti?
au aparate foarte faine, mai bune ca Daso-Cado cu mult, si mi se pare ca sunt si mai ieftine :ok

#507463  by cristi neagu
 28-01-2012 19:11
Slab concepute FS si la niste preturi mult prea sus.La Komfitness a adus aparatura profesionala mult superioara si ca design si ca functii, iar pretul este sub FS.

#507464  by efil4zaggin
 28-01-2012 19:37
au tot felul de pb cu banii ...
au dat ceva tepe la niste amici ..care au platit aparatura si o tot asteptau de luni de zile..
mai bune technogym decat fs . parerea mea ..

#507465  by Thunderbolt
 28-01-2012 19:55
Tehnogym au la gym-ul de la hotelul unde stau acum . E bun :ok Italia
 #507487  by Thunderbolt
 29-01-2012 07:32
Panteristu wrote:
BobbyFurtuna wrote:As fi interesat de produsele celor de la SC FLORSYSTEM-SPORT SRL daca are cineva cunostiinte despre eficienta si fiabilitatea acestora. Am gasit pe site-ul lor http://www.florsystem.ro/ ceva detalii dar nu sunt daca sunt obiectivi in descrieri fiindca nimeni nu isi face reclama negativa asta este evident! Ce parere aveti?
au aparate foarte faine, mai bune ca Daso-Cado cu mult, si mi se pare ca sunt si mai ieftine :ok
Vad ca-ti place sa vb prostii...

#507489  by BRUTUSXXX
 29-01-2012 08:53
In primul rand se numeste TECHNOGYM. In 2008 Technogym a fost unul din principalii sponsori ai Olimpiadei de la Beijing si acum vreo 2-3 ani era din cate stiu eu nr.1 in lume. Am lucrat ca antrenor intr-o sala echipata complet de la ei si am fost impresionat de multe aparate, parghii si miscari pe care nu le-am "gasit" la alte marci de prestigiu ( Hammer, Nautilus, Precor , Icarion ). Toate aparatele cardio aveau seturi de prosoape si alte accesorii folositoare, bidoane pt apa si tot ce trebuie pt monitorizarea pulsului sau alti parametri. Ce mi s-a parut si mai interesant a fost un teanc de cataloage cu produse de-ale lor si faptul ca investesc foarte mult in cercetare, avand multe game de produse: Strenght ( gantere si aparate cu greutati ), Cardio( benzi, biciclete, eliptice etc), Flexability ( niste super ingenioase STRETCHING MACHINES ) , Group movement ( biciclete profesionale pt spinning ) , Wellness Tools , Kinesis ( se lucreaza doar cu niste corzi speciale fixate in suporti, diferite grade de miscare si tensiune etc, foarte interesant conceptul). Din pacate preturile sunt mari, ca informatie daca te ajuta, dotarea salii in care am lucrat a fost de 200.000 E :( , a primit si un discount substantial.
 #507539  by mariusrelu
 30-01-2012 13:28
Nu cred vreodata se pot compara aparatele de la FS cu Tehnogym!
Tehnogym este o companie foarte mare, cotata printre primele branduri de producatori de echipament fitness & bodybuilding.
FS stiu ca au niste probleme din cauza carora e posibil chiar sa dea faliment.
Te pot ajuta cu niste liste de preturi daca esti interesat, trimite-mi o cere de oferta pe [email protected], lasa-mi si nr de telefon si te voi contacta.
 #507556  by Panteristu
 30-01-2012 14:47
Thunderbolt wrote:
Panteristu wrote:
Vad ca-ti place sa vb prostii...
fiecare cu cocoasa, unghiurile lui articulare si cu preferintele sexuale

cat despre prostii..nu mai tii minte la ce thread ai spus ca este interzis antrenamentul la altitudine pentru marirea eritrocitelor. revizuieste putin informatia ;)

#507558  by Thunderbolt
 30-01-2012 15:29
Nu fi exagerat :idea:

Nu este interzis antrenamentul
:ok

Este interzisa practica de a se recolta singe si de a se reintroduce in ajunul concursului . :book

Atit am spus, nu mai mult si nici mai putin. Doar am facut atletism , stiu ce vorbesc :im:

#507559  by Panteristu
 30-01-2012 15:34
Thunderbolt wrote:Nu fi exagerat :idea:

Nu este interzis antrenamentul

Este interzisa practica de a se recolta singe si de a se reintroduce in ajunul concursului . :book

Atit am spus, nu mai mult si nici mai putin. Doar am facut atletism , stiu ce vorbesc :im:
inseamna ca nu ne-am inteles, eu intelesesem ca ai zis ca antrenamentul la altitudine e considerat doping/e ilegal and stuff, lucru care m-a mirat la culme si am intrebat pe un coleg de facultate care a facut triatlon si probe d-astea si a zis ca din contra..

LE:aici era discutia http://www.topculturism.ro/discutii/vie ... abo#506407

#507570  by Thunderbolt
 30-01-2012 16:56
Normal , cum ai vrea sa se inteleaga un evreu si un arab ?

:lol

#507641  by HE-MAN
 31-01-2012 13:06
Langa o sticla de palinca d-aia de prune. :s