TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#541740  by cazacu sorin
 30-11-2012 18:10
deluxxe wrote:Domnule Cazacu , nu e cazul sa te ataci personal atat de tare, nimeni nu ti-a contestat performantele sportive incat sa-mi spui ca nu ti-as putea rostogoli bara. Sunt socat de cata rautate exista in raspunsuri la niste obiectii pe care eu le-am formulat in mod civilizat si pertinent. Insa e mai usor sa jignesti decat sa accepti niste adevaruri. Hai sa nu ne mai ascundem dupa degete si din nou subliniez filmarile vorbesc de la sine, arbitrajul a fost in favoarea unora si in dezavantajul altora.
Se pare insa ca oricine incearca sa arate niste lucruri incepe sa deranjeze. Personal cu asta consider ca am incheiat orice discutie. m-am lamurit asupra unor lucruri, imi ajunge...
Nu ti-am raspuns cu rautati! (as fi vrut sa-ti scriu mult mai mult)! Nu stiu ce sa mai cred despre tine draga deluxxe,pai acolo scrii ca arbitreaza mandrii detinatori de titluri(si au fost doar 2 eu si colegul meu),iar mai apoi ti-am spus ca nu poti rostogolii bara unor juniori care au impins destul de mult(deci nu despre mine era vorba)! In fine m-am lamurit si eu pe cine am bagat in seama! SA FI SANATOS si imi pare nespus de rau ca te-am bagat in seama! Numai bine!

#541770  by BigVio
 01-12-2012 01:46
Tot timpul aceleasi discutii......

#541805  by BigVio
 01-12-2012 14:04
Tot timpul aceleasi discutii......

#541951  by cazacu sorin
 02-12-2012 19:48
BigVio wrote:Tot timpul aceleasi discutii......
Asa este Vio! De aceea eu cel putin nu am mai postat nimik,nici de la competitii interne si nici de la competitii internationale,de foarte mult timp! Dar se pare ca intotdeauna apare cate un mucos anonim(nici macar nu au curajul sa spuna cine sint)care crede ca a inventat powerliftingul! Numai bine,si te asteptam si pe tine cat de curand la concursuri! :ok

#541952  by Streza
 02-12-2012 19:51
anonimii au condus intotdeauna circul pe forumul asta !

#541955  by Bobo
 02-12-2012 20:04
Felicitari concurentilor si organizatorilor !
O competitie foarte puternica si frumoasa !

#542004  by IrimieAndrei
 03-12-2012 09:07
Dan Buruiana-athletX wrote:Felicitari tuturor participantilor, felicitari Andrei pentru performanta si La multi ani pentru maine! :ok
Multumesc mult de urare.

ON: In ceea ce priveste concursul pot sa zic doar ca s-a organizat la un nivel foarte ridicat, iar din punct de vedere al publicului a fost pot sa zic chiar peste o competitie europeana organizata in acest sport. Au fost cativa sportivi care s-au declarat nemultumiti de calitatea arbitrajului, insa eu pot sa imi aduc aminte doar doi (bineinteles nu dau nume). Cei doi sportivi credeau ca au habar de regulile probei de impins, insa nu respectau regulile de baza ( fundul nu era pe banca cu toate ca kilogramele impinse erau impresionante ). Acest lucru nu poate fi scapat cu vederea mai ales cand doua persoane privesc insistent la acest aspect si de aceea s-au acordat doua steaguri rosii. Cred ca am descris destul de bine situatia si nu e nevoie sa explic mai multe.

In ceea ce priveste testele doping, eu cred ca daca castigatorul categoriei face testul este mai mult decat FAIR. Au fost sportivi care posibil sa fi trezit suspiciuni mai mari decat castigatorii, insa acest lucru nu conteaza in ochii publicului sau participantilor ci doar in ochii celor de la ANAD. Ei aleg sportivii pentru test si asa a fost facut si de data aceasta.

Felicitari organizatorilor, felicitari sportivilor si sa speram ca vom mai vedea astfel de competitii in Romania.

#542014  by Thunderbolt
 03-12-2012 11:03
IrimieAndrei wrote:
Dan Buruiana-athletX wrote:Felicitari tuturor participantilor, felicitari Andrei pentru performanta si La multi ani pentru maine! :ok
Multumesc mult de urare.

ON: In ceea ce priveste concursul pot sa zic doar ca s-a organizat la un nivel foarte ridicat, iar din punct de vedere al publicului a fost pot sa zic chiar peste o competitie europeana organizata in acest sport. Au fost cativa sportivi care s-au declarat nemultumiti de calitatea arbitrajului, insa eu pot sa imi aduc aminte doar doi (bineinteles nu dau nume). Cei doi sportivi credeau ca au habar de regulile probei de impins, insa nu respectau regulile de baza ( fundul nu era pe banca cu toate ca kilogramele impinse erau impresionante ). Acest lucru nu poate fi scapat cu vederea mai ales cand doua persoane privesc insistent la acest aspect si de aceea s-au acordat doua steaguri rosii. Cred ca am descris destul de bine situatia si nu e nevoie sa explic mai multe.

In ceea ce priveste testele doping, eu cred ca daca castigatorul categoriei face testul este mai mult decat FAIR. Au fost sportivi care posibil sa fi trezit suspiciuni mai mari decat castigatorii, insa acest lucru nu conteaza in ochii publicului sau participantilor ci doar in ochii celor de la ANAD. Ei aleg sportivii pentru test si asa a fost facut si de data aceasta.

Felicitari organizatorilor, felicitari sportivilor si sa speram ca vom mai vedea astfel de competitii in Romania.
Asa da ! :ok :clap astia sint profesionistii adevarati care imping kg multe si mai sint si testati .
Nu porculeti rotunjori imperiali impanati cu boabe si fiole netestati

#542025  by Streza
 03-12-2012 12:59
ovidiu e chiar fenomen...la kg pe care le are
...de juniorul Cazacu nu mai zic :im:
bravos !

#542074  by ovidiu_alba
 03-12-2012 21:25
o sa propun asta in prima sedinta de birou federal! :lol
eu cred ca se foloses si alte discuri in acest caz... kg are 800g...
mai e o problema: numai 3 teste anti-doping in fiecare an, 1 in competitie si 2 in afara :mrgreen: asa e reteta!

#542185  by cazacu sorin
 04-12-2012 18:35
Streza wrote:ovidiu e chiar fenomen...la kg pe care le are
...de juniorul Cazacu nu mai zic :im:
bravos !
Multumesc,Streza! :ok

#547553  by Streza
 09-02-2013 22:48
Ovidiu, ti-am lasat un mesaj privat !

#547565  by vasy
 10-02-2013 09:54
Streza wrote:Ovidiu, ti-am lasat un mesaj privat !
nu prea intra pe aici el
il gasesti pe siteul federatiei de powerlifting
:ok