TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#564322  by danutzpanyvino
 23-10-2013 11:18
22. 11. 2013
Forma de off 85 kg momentan . Sper sa nu mai pun slanina aiurea...
Attachments
DSCI1435.JPG
DSCI1435.JPG (62.42 KiB) Viewed 2510 times
DSCI1432.JPG
DSCI1432.JPG (66.79 KiB) Viewed 2513 times

#564324  by DanyAlexa
 23-10-2013 13:03
danutzpanyvino wrote:22. 11. 2013
Forma de off 85 kg momentan . Sper sa nu mai pun slanina aiurea...
Esti indragostit tropicalule? :lol

#564334  by efil4zaggin
 23-10-2013 16:55
are si slanina rolul ei pe timp de iarna . o dai tu jos mai la primavara :taz

#564340  by danutzpanyvino
 23-10-2013 19:30
efil4zaggin wrote:are si slanina rolul ei pe timp de iarna . o dai tu jos mai la primavara :taz
De s-ar pune si muschii tot asa de usor ca grasimea :taz

#564341  by Adam
 23-10-2013 20:11
Poate e intrebare putin cam idioata,dar poti sa detaliezi putin evil cam ce benefici ar avea putin "slaninutza" pe timpu ierni,aici nu ma refer la buhaiala maxima de ti se umfla capu ca bostanu :)

#564342  by Panteristu
 23-10-2013 20:16
Adam wrote:Poate e intrebare putin cam idioata,dar poti sa detaliezi putin evil cam ce benefici ar avea putin "slaninutza" pe timpu ierni,aici nu ma refer la buhaiala maxima de ti se umfla capu ca bostanu :)
ai energie si forta mai mare cand esti mai pufos :D

#564343  by efil4zaggin
 23-10-2013 21:29
in plus mai tine si de frig :D

#564344  by danutzpanyvino
 23-10-2013 23:03
Adam wrote:Poate e intrebare putin cam idioata,dar poti sa detaliezi putin evil cam ce benefici ar avea putin "slaninutza" pe timpu ierni,aici nu ma refer la buhaiala maxima de ti se umfla capu ca bostanu :)
Ai si randament mai bun la antrenament. De exemplu cand aveam 91 de kile in off bagam lejer 2 repetari la geno cu 180 kg. Acuma la 85kg desi sunt mai bun ( calitativ) reusesc safac maxim 1 repetare si asta doar cand prind o zi buna.
Partea proasta e la definire cand ai sanse mari sa pierzi mult din masa musculara daca ai mult ,,balast" de dat jos.
Oricum eu cam in forma asta sunt cand am un strat mediu de grasime, daca as vrea sa fiu mai definit in off trebuie sa stau fortat in starea aia si mi-as incetini din progrese, iar daca as manca dupa pofta inimii as obtine o crestere maxima in masa musculara dar in acelasi timp ma fac cat un porc de gras. Deci chiar si cu un semiregim arat calitativ dar nu super taiat.

#565285  by Adam
 23-11-2013 12:41
danutzpanyvino wrote:
Ai si randament mai bun la antrenament. De exemplu cand aveam 91 de kile in off bagam lejer 2 repetari la geno cu 180 kg. Acuma la 85kg desi sunt mai bun ( calitativ) reusesc safac maxim 1 repetare si asta doar cand prind o zi buna.
Partea proasta e la definire cand ai sanse mari sa pierzi mult din masa musculara daca ai mult ,,balast" de dat jos.
Oricum eu cam in forma asta sunt cand am un strat mediu de grasime, daca as vrea sa fiu mai definit in off trebuie sa stau fortat in starea aia si mi-as incetini din progrese, iar daca as manca dupa pofta inimii as obtine o crestere maxima in masa musculara dar in acelasi timp ma fac cat un porc de gras. Deci chiar si cu un semiregim arat calitativ dar nu super taiat.

Multumesc pentru raspunsuri !! :ok

#565287  by parintele
 23-11-2013 14:54
Cu toata simpatia iti spun, esti inconstient. Am vazut oameni care s-au bulit grav facand tampenii incomparabil mai mici decat ce faci tu in video.
Treaba asta nici la incalzire nu se face.

#565290  by Panteristu
 23-11-2013 15:22
are forta omu e tare rau, dar aruncatul barii cu 110-120 de kg pe genunchi ca si cand ai arunca o minora in poala la un majorat e inconstienta curata

plus ca la exercitiul ala intra pieptul o gramada, spatele nu e lipit de suport si tensiunea pe lombari e groaznic de mare, doare cand te uiti.!!

nu o sa inteleg niciodata de ce nu face lumea impinsul cu bara pt umeri din picioare :lol

#565293  by danutzpanyvino
 23-11-2013 22:06
Pai si cum vrei sa fac impins cu bara daca nu am nici cadru pentru bara si nici partener de antrenament :lol Sincer nici nu simt cand imi las bara pe coapse, iar treaba ca risc sa am probleme cu spatele mai tarziu e de asteptat.
Last edited by danutzpanyvino on 23-11-2013 22:11, edited 1 time in total.

#565294  by danutzpanyvino
 23-11-2013 22:10
Cum eu imi risc ligamentele ca fac cu greutati mari, altii asa isi risca rinichii si ficatu cand baga boabe si nu cred isi risca sanatatea din cauza ca sunt inconstienti.Toti stim ce ne asteapta in functie de ce facem. ;)

#565295  by mihaipop
 23-11-2013 22:26
danutzpanyvino wrote:Pai si cum vrei sa fac impins cu bara daca nu am nici cadru pentru bara si nici partener de antrenament :lol Sincer nici nu simt cand imi las bara pe coapse, iar treaba ca risc sa am probleme cu spatele mai tarziu e de asteptat.
Nici cadru de genu nu ai, cu pinioanele alea pentru diferite inaltimi? Ai putea muta bancuta din video acolo si sa iei bara de pe suportii aia.

#565296  by Delphi
 23-11-2013 22:27
danutzpanyvino wrote:Pai si cum vrei sa fac impins cu bara daca nu am nici cadru pentru bara si nici partener de antrenament :lol Sincer nici nu simt cand imi las bara pe coapse, iar treaba ca risc sa am probleme cu spatele mai tarziu e de asteptat.
pune in fata alea ptr suportu la geno. Barile alea doua in fata si cand iei bara e mai comod.

#565298  by Panteristu
 23-11-2013 23:30
nu iti trebuie cadru si nici partener.
iei bara de jos, si o arunci pe umeri in stil de clean &jerk. sau daca nu iti permite mobilitatea, in stil clean&press

macar ficatul se regenereaza foarte usor, o articulatie sau un tendon pizdit total te-a terminat de tot.
de lombari sa nu mai vorbim, nu numai ca te pune pe tusa cu sportul dar ajungi sa fii mos inainte de termen si te-ai f..tut pe viata

#565304  by parintele
 24-11-2013 09:00
Dane, organele interne se bulesc in luni sau ani de abuz...o accidentare articulara se intampla intr-o fractiune de secunda. Nu e vorba doar de cazut bara pe picioare sau de accidentat spatele ci de articulatia umarului care e extremd e complexa fata de altele si daca se buleste o sa o cari dupa tine toata viata.
Antreneaza-te pe un cadru care sa iti ofere back-up in caz ca...si incearca sa gasesti pe cineva sa te asiste, macar la seriile importante...Nu te juca penru ca e pacat sa te rupi total aiurea.
Nu conteaza cat esti de puternic sau cat de sigur te simti tu pe tine insuti...o clipa de oboseala, fizica sau mai degraba mentala si e gata distractia...

#565311  by cypy1
 24-11-2013 20:32
danutzpanyvino wrote:Cum eu imi risc ligamentele ca fac cu greutati mari, altii asa isi risca rinichii si ficatu cand baga boabe si nu cred isi risca sanatatea din cauza ca sunt inconstienti.Toti stim ce ne asteapta in functie de ce facem. ;)
nu sunt eu un intelept sau ceva, da zicea un prieten : "Toti vrem muschi mari, dar cand esti bolnav nu iti mai arde de nimic, sa fii sanatos macar si atat." Si chiar il cred, stii cat dureaza o recuperare la umar sau la coloana ?

#565312  by Ronin
 24-11-2013 20:42
cypy1 wrote:
danutzpanyvino wrote:Cum eu imi risc ligamentele ca fac cu greutati mari, altii asa isi risca rinichii si ficatu cand baga boabe si nu cred isi risca sanatatea din cauza ca sunt inconstienti.Toti stim ce ne asteapta in functie de ce facem. ;)
nu sunt eu un intelept sau ceva, da zicea un prieten : "Toti vrem muschi mari, dar cand esti bolnav nu iti mai arde de nimic, sa fii sanatos macar si atat." Si chiar il cred, stii cat dureaza o recuperare la umar sau la coloana ?
Nu durata e problemea.Problema e ca dupa o accidentare la coloana nu te vei mai recupara nici o data 100%
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 52