TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#436911  by ArildViking
 12-09-2010 15:34
Dan Buruiana-athletX wrote:Cristi, asa cum sti eram acolo cand i-ai spus sa mearga sa manance ceva si i-am dat si eu acelasi sfat. I-am explicat in doua cuvinte de ce trebuie sa manance si ce poate manca, asa cum dealtfel i-ai spus si tu. Am auzit cand ti-a spus ca nu mai are decat banii de drum, la fel mi-a spus si mie. Daca a vazut ca insistam sa manance s-a oferit sa-mi vanda un parfum pe o suma de bani, sa aiba cu ce sa-si cumpere de mancare. L-am ajutat cu o suma fara sa-i cumpar parfumul. Mi-a multumit si mi-a spus ca-mi ramane dator, asa cum i-a ramas dator si lui Vlad Pihureac la Suceva (ASN), unde nu ar fi putut concura fara ajutorul acestuia.

Mai radem, mai glumim, dar Florut face SPORT!
Multi dintre noi am uitat ce inseamna sa facem sport.
Este mult de scris aici, nu ma intind. Probabil ar trebui sa deschidem un topic la discutii libere unde fiecare sa scrie ce intelege prin a face sport.

Foarte adevarat!

Felicitari Florut si tine-o tot asa!!! :ok
 #436913  by tibimuscles
 12-09-2010 15:36
cristi neagu wrote:Sincer si eu am fost tentat sa fiu ironic knd am vazut pozele lui Florut pe hi5.L-am vazut anul trecut la Cupa Sebastiano,inalt si desirat si mi-am spus ca nu are prea multe in comun cu acest sport.Nu am interactionat deloc cu el fiind foarte ocupat, insa acum la Calarasi, avand putin timp si la cantar vazand ca a avut numai 400gr peste 75 , l-am intrebat daca nu vrea sa incerce sa traga la 75 daca scapa de cele 400 gr.A spus hotarat ca nu vrea, ca el s-a pregatit pt 80 si acolo vrea sa intre.
Apoi l-am vazut pe afara era extrem de palid la fata si mi-a fost teama pt el sa nu i se faca rau de la hipoglicemie(a fost cel mai definit din cat lui).I-am spus ca s-a cantarit si ca ar fi bine sa manace ceva sa nu i se faca rau.A spus ca e ok, apoi l-am vazut si mai palid si i-am repetat sa manance.Mi-a raspuns ca nu are ce sa manace ca daca isi cumpara ceva , nu-i mai ajung banii sa se intoarca acasa!
Si acum knd scriu aceste randuri s-a zbarlit parul pe mine...imi aduc aminte de mine la 16 ani knd umblam cu adidasii rupti in talpa si imi intra apa toamna si imi pata sosetele, knd purtam o bluza de trening visnie care fusese a sorei mele, dar aveam medalii la gat....
Florut, dupa ce si-a primit banii de premiu a mancat...o inghetata! :( Asta ca sa stiti pe cine luati la misto si cu ce mijloace a facut el forma aia!Am sa pun knd ajung aks poze aici la profilul lui sa vedeti kt a progresat!
Bravo Florut, knd ne vedem cu prima ocazie o sa ai o surpriza placuta, care sa fie un mic stimulent ca sa iti pastrezi ambitia cu care te tii de culturism!
PS-ar fi frumos ca cei care isi permit sa ia in calcul un mic ajutor pentru Florut.Eu voi fi primul care va expedia un colet pe adresa lui.
Florut te rog da-mi PM cu adresa ta!Ai tot respectul meu!
Cristi Neagu
Felicitari Cristi pt postul scris cu mult suflet si pt ca esti capabil sa ,,vezi" dincolo de niste aparante , pt ca INTELEGI omul si nu-l JUDECI , asa cum o fac majoritatea.
O intrebare de baraj : ce ar fi facut un astfel de om , daca organizatorul ar fi avut ,,pregatita" o taxa de participare surpriza pt concurenti.. :b: ?
Scriu asta pt ca pe viitor atunci cind cineva organizeaza un concurs , sa se gandeasca la toate aspectele , chiar si la aceste aspecte ,,nevazute" , sau poate neintelese de unii..
Felicitari si pt Florut! Am concurat impreuna la CLuj daca nu ma insel..esti intr-un progres vizibil.. mergi pe drumul ales de tine si chiar daca vei fi ,,impuns" din stanga si dreapte..nu renunta.. daca vei gresi la antrenamente , prin tehnica - vei invata pe propria piele , la fel si tinind cont de alimentatie. important e sa..continui.. :ok

#436921  by Dan Buruiana-athletX
 12-09-2010 15:45
....
Attachments
DSCF8554.JPG
DSCF8554.JPG (23.5 KiB) Viewed 3509 times
DSCF8553.JPG
DSCF8553.JPG (23.19 KiB) Viewed 3512 times

#436922  by Dan Buruiana-athletX
 12-09-2010 15:48
Tibi asa cum am mentionat mai sus, Florut a avut norocul la Suceava sa dea peste un om ca Vlad. In rest, NO COMMENT :ok

#436924  by Dan Buruiana-athletX
 12-09-2010 15:49
;)
Attachments
DSCF8557.JPG
DSCF8557.JPG (23.2 KiB) Viewed 3500 times
DSCF8556.JPG
DSCF8556.JPG (22.55 KiB) Viewed 3500 times

#436925  by Dan Buruiana-athletX
 12-09-2010 15:51
;)
Attachments
DSCF8559.JPG
DSCF8559.JPG (25.85 KiB) Viewed 3493 times
DSCF8558.JPG
DSCF8558.JPG (24.82 KiB) Viewed 3493 times

#436952  by andreyutz87
 12-09-2010 18:32
Dan Buruiana-athletX wrote:Cristi, asa cum sti eram acolo cand i-ai spus sa mearga sa manance ceva si i-am dat si eu acelasi sfat. I-am explicat in doua cuvinte de ce trebuie sa manance si ce poate manca, asa cum dealtfel i-ai spus si tu. Am auzit cand ti-a spus ca nu mai are decat banii de drum, la fel mi-a spus si mie. Daca a vazut ca insistam sa manance s-a oferit sa-mi vanda un parfum pe o suma de bani, sa aiba cu ce sa-si cumpere de mancare. L-am ajutat cu o suma fara sa-i cumpar parfumul. Mi-a multumit si mi-a spus ca-mi ramane dator, asa cum i-a ramas dator si lui Vlad Pihureac la Suceva (ASN), unde nu ar fi putut concura fara ajutorul acestuia.

Mai radem, mai glumim, dar Florut face SPORT!
Multi dintre noi am uitat ce inseamna sa facem sport. Este mult de scris aici, nu ma intind. Probabil ar trebui sa deschidem un topic la discutii libere unde fiecare sa scrie ce intelege prin a face sport.
:clap :clap :clap

#436954  by joker
 12-09-2010 18:43
Dan Buruiana-athletX wrote:Din cate am inteles, doreste sa participe la DEJ. Nu cred ca-i ok pentru el, nu stiu cum va face cu acel "regim" al lui. :confused
la ce regim te referi?ce regim are?

#436969  by Dan Buruiana-athletX
 12-09-2010 21:04
joker wrote:
Dan Buruiana-athletX wrote:Din cate am inteles, doreste sa participe la DEJ. Nu cred ca-i ok pentru el, nu stiu cum va face cu acel "regim" al lui. :confused
Cred ca unul dus spre zero calorii. La dieta ma refeream, sper ca tu sa nu fi inteles un alt fel de "regim". :ok
Uite, serios acum, sper sa intre Florut si sa ne spuna ce dieta are.

#436974  by joker
 12-09-2010 21:31
Dan Buruiana-athletX wrote:
joker wrote:
Cred ca unul dus spre zero calorii. La dieta ma refeream, sper ca tu sa nu fi inteles un alt fel de "regim". :ok
Uite, serios acum, sper sa intre Florut si sa ne spuna ce dieta are.
nu a scris de ceva vreme pe forum
probabil s-a saturat sa fie luat in gluma

si eu is curios ce regim tine,cum se antreneaza samd,ca pana una alta,e definit in concursuri

#436975  by nanu_ionut
 12-09-2010 21:34
dracutul1989
membru exclus

cred ca a luat ban... :confused

#436980  by Streza
 12-09-2010 22:21
nanu_ionut wrote:dracutul1989
membru exclus

cred ca a luat ban... :confused
am discutat si eu si Odin asta cu el ...i s-a explica ca a gresit din moment ce a fost exclus pentru ca altfel Bolbo e foarte ingaduitor
cu siguranta a inteles si merita sa dreptul sa intre din nou pe forum

aici il intreba mirat pe Odin :confused
**** sunteti userul Odin de pe forum!?>> :confused
..dar sa va arat eu cine sunt :D :taz :clap
Attachments
IMG_5480.jpg
IMG_5480.jpg (74.18 KiB) Viewed 3078 times
IMG_5481.jpg
IMG_5481.jpg (65.69 KiB) Viewed 3078 times
Last edited by Streza on 12-09-2010 22:28, edited 1 time in total.

#436981  by Streza
 12-09-2010 22:23
Dan Buruiana-athletX wrote:Tibi asa cum am mentionat mai sus, Florut a avut norocul la Suceava sa dea peste un om ca Vlad. In rest, NO COMMENT :ok
cum oare sa nu-l lasi sa intre!?...pt 75 de lei
el probabil e unul dintre cei ce nu veneau daca stiau de taxa
Attachments
IMG_5489.jpg
IMG_5489.jpg (48.94 KiB) Viewed 3054 times
IMG_5474.jpg
IMG_5474.jpg (66.64 KiB) Viewed 3086 times

#436986  by Mandrila Dan
 12-09-2010 23:00
L-am cunoscut si eu in martie,la Cupa Streza!Mi s-a parut un baiat linistit si de treaba,nicidecum nu poti zice ca e userul ''dracutul''! :mrgreen:

P.S.:in mai 2008,am trecut prin situatie asemanatoare cand am fost la CN de juniori de la Alba Iulia!Am platit biletul Timisoara-Alba Iulia si nu mi-au mai ramas foarte multi bani decat probabil pt nas!La Alba Iulia am avut noroc cu bunavointa lu' DAN BURUIANA ca mi-a trimis o suma de bani,ca premiu sa zic asa,prin colegu' de forum Iuli,bani pe care,cand am urcat pe scena i-am bagat IN SLIP pt ca eram singur si ce mi-am zis eu ''poa' sa-mi fure bagaju,banii de drum sa-i am ca ma duc acas' si-n slip''! :mrgreen:

Bafta Florutz,da-i inainte amice,dar nu mai exagera cu greutatile alea la sala oricum nu te ajuta cu nimic!Sanatate! :im: :s

#437130  by Dan Buruiana-athletX
 13-09-2010 18:57
Mandrila Dan wrote:L-am cunoscut si eu in martie,la Cupa Streza!Mi s-a parut un baiat linistit si de treaba,nicidecum nu poti zice ca e userul ''dracutul''! :mrgreen:

P.S.:in mai 2008,am trecut prin situatie asemanatoare cand am fost la CN de juniori de la Alba Iulia!Am platit biletul Timisoara-Alba Iulia si nu mi-au mai ramas foarte multi bani decat probabil pt nas!La Alba Iulia am avut noroc cu bunavointa lu' DAN BURUIANA ca mi-a trimis o suma de bani,ca premiu sa zic asa,prin colegu' de forum Iuli,bani pe care,cand am urcat pe scena i-am bagat IN SLIP pt ca eram singur si ce mi-am zis eu ''poa' sa-mi fure bagaju,banii de drum sa-i am ca ma duc acas' si-n slip''! :mrgreen:

Bafta Florutz,da-i inainte amice,dar nu mai exagera cu greutatile alea la sala oricum nu te ajuta cu nimic!Sanatate! :im: :s
Dane, cineva facea o gluma legata de numele Cupei Dan Buruiana. Spunea ca doar aia morti au cupe cu numele lor. I-am explicat ca altfel se numeste concursul, iar Cupa este oferita de sponsor si poarta numele dorit de el.
Cand o sa plec sa trag de fiare pe alte lumi, sa va adunati voi astia "ajutati" sa duceti cupa mai departe :lol
Ce aiurea suna :confused :clap

#437159  by Tiger Classic
 13-09-2010 21:42
Dan Buruiana-athletX wrote: .....cineva facea o gluma legata de numele Cupei Dan Buruiana. Spunea ca doar aia morti au cupe cu numele lor. I-am explicat ca altfel se numeste concursul, iar Cupa este oferita de sponsor si poarta numele dorit de el.
Cand o sa plec sa trag de fiare pe alte lumi, sa va adunati voi astia "ajutati" sa duceti cupa mai departe :lol
Ce aiurea suna :confused :clap
;) :ok

#437236  by vladrac
 14-09-2010 11:25
Dan Buruiana-athletX wrote:Tibi asa cum am mentionat mai sus, Florut a avut norocul la Suceava sa dea peste un om ca Vlad. In rest, NO COMMENT :ok
si eu la un moment dat de oameni precum Carmen leahu,"parintele" si desigur tu Dane,in fata caruia nu stiam cum sa ma revansez si mi ai zis pur si simplu: " da mai departe"

n am uitat:)

#437237  by cristi neagu
 14-09-2010 11:31
vladrac wrote:
si eu la un moment dat de oameni precum Carmen leahu,"parintele" si desigur tu Dane,in fata caruia nu stiam cum sa ma revansez si mi ai zis pur si simplu: " da mai departe"

n am uitat:)
Asta e primul lucru pe care l-am invatat in viata.Si o sa-l aplic cate zile voi avea.Si mai e una de la mama mea: o vorba buna nu costa bani.Cand eram in spital, ajunsesem sa vina la mine oameni batrani in suferinta , numai ca sa stam de vorba sa-i incurajez inainte de operatie.Si eu la randul meu am avut noroc atunci sa-mi reuseasca operatia sa nu imi pierd rinikiul...DA MAI DEPARTE! :clap
Vlad sa fii sanatos! :ok

#437240  by vladrac
 14-09-2010 11:46
multumesc mult cristi.

la fel...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14