TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#571919  by nosferhatu
 18-06-2014 12:24
PaulMihalka wrote:

De ce ? :))
Cum de ce mai omule... sunt atatea topicuri aici pe forum legate de dieta, suplimente nutritive si nu doar aici. deschizi un google si dai un search si gasesti o groaza de site-uri de specialitate care iti dau exemple legate de diete si sfaturi..etc..Nimeni nu cauta nimic vin direct cu intrebari de cacat , intrebari stupide de 2 lei. Daca te documentai si tu un pic nu faceai asocierea aia: STEROIZI/ PROTEINE.
Nu o sa stea nimeni aici sa iti explice ce e aia o proteina, ca macar atat poti sa faci si tu. Cand o sa ai macar baza asta de cunostinte hai si pune intrebari despre nutritie.
Dar atata timp cat bagi povesti de genul :" Eu nu bag proteine" inseamna ca habar nu ai si degeaba o sa iti dea cineva un raspuns ca nu o sa intelegi nimic din el.

#571928  by Kabana
 18-06-2014 13:51
PaulMihalka wrote:Aici am o poză când avem doar o lună de sală, adică acum 3 săptămâni:

http://i42.tinypic.com/2lkg283.jpg
Ai FaceBook?

#571947  by PaulMihalka
 18-06-2014 22:33
Kabana wrote:
PaulMihalka wrote:Aici am o poză când avem doar o lună de sală, adică acum 3 săptămâni:

Ai FaceBook?
Da, am.

Caută " Paul Mihalka ".

#571948  by PaulMihalka
 18-06-2014 22:33
nosferhatu wrote:
PaulMihalka wrote:

De ce ? :))
Cum de ce mai omule... sunt atatea topicuri aici pe forum legate de dieta, suplimente nutritive si nu doar aici. deschizi un google si dai un search si gasesti o groaza de site-uri de specialitate care iti dau exemple legate de diete si sfaturi..etc..Nimeni nu cauta nimic vin direct cu intrebari de cacat , intrebari stupide de 2 lei. Daca te documentai si tu un pic nu faceai asocierea aia: STEROIZI/ PROTEINE.
Nu o sa stea nimeni aici sa iti explice ce e aia o proteina, ca macar atat poti sa faci si tu. Cand o sa ai macar baza asta de cunostinte hai si pune intrebari despre nutritie.
Dar atata timp cat bagi povesti de genul :" Eu nu bag proteine" inseamna ca habar nu ai si degeaba o sa iti dea cineva un raspuns ca nu o sa intelegi nimic din el.
Deci până la urmă vrei să zici că nu am cum să cresc masa musculară fără proteine ?

#571949  by Kabana
 18-06-2014 22:49
PaulMihalka wrote:
Kabana wrote:

Ai FaceBook?
Da, am.

Caută " Paul Mihalka ".
Paulica, fugi la FaceBook,nu mai freca ridichea pe aici.Hai ca ti`am dt un like sa`ti mearga bine

#571950  by PaulMihalka
 18-06-2014 23:03
Kabana wrote:
PaulMihalka wrote:
Kabana wrote:

Ai FaceBook?
Da, am.

Caută " Paul Mihalka ".
Paulica, fugi la FaceBook,nu mai freca ridichea pe aici.Hai ca ti`am dt un like sa`ti mearga bine
Ai dat la altcineva... :)) Nu am primit notificare.

Ăsta e contul meu: https://www.facebook.com/PaulMihalka97

Şi apropo, nimeni nu s-a născut învăţat, o să învăţ şi eu pe parcurs...

#571968  by moga_mihai
 19-06-2014 15:23
PaulMihalka wrote:
Kabana wrote:
PaulMihalka wrote:
Kabana wrote:

Ai FaceBook?
Da, am.

Caută " Paul Mihalka ".

Tu chiar crezi ca te cauta kabanna pe facebook ? :lol :lol :lol :lol

Lasand gluma la o parte...inca esti mic ,ai timp sa cresti in greutate :ok
Tu doar sa te tii de antrenament sa incearca sa mananci cat mai consistent :s

#571974  by PaulMihalka
 19-06-2014 17:41
moga_mihai wrote:
PaulMihalka wrote:
Kabana wrote:
PaulMihalka wrote:
Kabana wrote:

Ai FaceBook?
Da, am.

Caută " Paul Mihalka ".

Tu chiar crezi ca te cauta kabanna pe facebook ? :lol :lol :lol :lol

Lasand gluma la o parte...inca esti mic ,ai timp sa cresti in greutate :ok
Tu doar sa te tii de antrenament sa incearca sa mananci cat mai consistent :s
Mulţumesc pentru susţinere, oricum asta am să fac.

Am zile când mănânc foarte mult şi mâncare bună, bogată în proteine, dar uneori nu... Nu din cauza bugetului, că pot să cumpăr în fiecare zi piept de pui sau altele, dar nu pot să mănânc uneori...

#574177  by PaulMihalka
 15-10-2014 19:49
Mi-am cumpărat Milk and Eggs de la BioTech USA (500g) şi MultiMinerals Complex de la BioTech USA (100 tablete).

Am şi eu o întrebare destul de stupidă. :)) Oare o să mă ajute să pun ceva ?

De câte ori să le iau pe zi ?

E bine să iau 3 tablete / zi şi de 2 ori / zi Milk and Eggs ?

:im: :im:

#574178  by odin
 15-10-2014 20:23
PaulMihalka wrote:...

...

BioTech = Dry Cooker

#574180  by PaulMihalka
 15-10-2014 21:03
odin wrote:
PaulMihalka wrote:...

...

BioTech = Dry Cooker
Deci căcat...

D-aia e şi convenabil la preţ ? :))

#574184  by Liviu95
 16-10-2014 00:05
Ba frate tu esti culmea sa mor eu, ai atatea informatii pe internet si intrebi aici sa te aflii in treaba? Eu la 16 ani rupeam internetu, stateam cu orele sa caut informatii de culturism, si tot ce am invatat despre culturism si cu ce sa mananca am invatat singur, nu mi-a dat nimeni mura-n gura. De la 14 ani (50 kg) pana la 18 ani am reusit sa ajung la 122 kg si 50 in brat si toate astea le-am facut pe cont propriu cu multa vointa si cercetare. Gandestete ca am pus pe mine in 4 ani 70 de kg, si stai linistit ca si eu aveam scoala, asta nu ii o scuza. Daca chiar ai vointa si vrei sa te faci mare atunci faci si sacrificii.

Eu spre exemplu la 16 ani imi luam la scoala 2 caserole de orez cu pui si salata, iar de cele mai multe ori imi faceam scutiri doar ca sa pot sa merge la sala si sa am timp sa mananc si sa ma odihnesc suficient, totul este sa vrei si sa ai vointa. Asa ca nu mai fi asa comod si pune osu la treaba. Intra pe Google si documenteazate si trage tare. Culturismul e un sport foarte complex si trebuie foarte multa documentare, degeaba tragi de fiare si ai o alimentatie praf.
 #574186  by tibimuscles
 16-10-2014 09:40
Liviu95 wrote:Ba frate tu esti culmea sa mor eu, ai atatea informatii pe internet si intrebi aici sa te aflii in treaba? Eu la 16 ani rupeam internetu, stateam cu orele sa caut informatii de culturism, si tot ce am invatat despre culturism si cu ce sa mananca am invatat singur, nu mi-a dat nimeni mura-n gura. De la 14 ani (50 kg) pana la 18 ani am reusit sa ajung la 122 kg si 50 in brat si toate astea le-am facut pe cont propriu cu multa vointa si cercetare. Gandestete ca am pus pe mine in 4 ani 70 de kg, si stai linistit ca si eu aveam scoala, asta nu ii o scuza. Daca chiar ai vointa si vrei sa te faci mare atunci faci si sacrificii.

Eu spre exemplu la 16 ani imi luam la scoala 2 caserole de orez cu pui si salata, iar de cele mai multe ori imi faceam scutiri doar ca sa pot sa merge la sala si sa am timp sa mananc si sa ma odihnesc suficient, totul este sa vrei si sa ai vointa. Asa ca nu mai fi asa comod si pune osu la treaba. Intra pe Google si documenteazate si trage tare. Culturismul e un sport foarte complex si trebuie foarte multa documentare, degeaba tragi de fiare si ai o alimentatie praf.
:clap :ok

#574187  by paulblack90
 16-10-2014 10:05
Culturismul este doar un sport strict pentru meltenii wanna be ! Pt cei cu adevarat pasionati este o arta :ok

#574188  by PaulMihalka
 16-10-2014 15:53
Liviu95 wrote:Ba frate tu esti culmea sa mor eu, ai atatea informatii pe internet si intrebi aici sa te aflii in treaba? Eu la 16 ani rupeam internetu, stateam cu orele sa caut informatii de culturism, si tot ce am invatat despre culturism si cu ce sa mananca am invatat singur, nu mi-a dat nimeni mura-n gura. De la 14 ani (50 kg) pana la 18 ani am reusit sa ajung la 122 kg si 50 in brat si toate astea le-am facut pe cont propriu cu multa vointa si cercetare. Gandestete ca am pus pe mine in 4 ani 70 de kg, si stai linistit ca si eu aveam scoala, asta nu ii o scuza. Daca chiar ai vointa si vrei sa te faci mare atunci faci si sacrificii.

Şi pe lângă mâncare, ce ai mai folosit de ai pus aşa mult pe tine... ? Totuşi, e mult 70 kg în 4 ani, cel puţin aşa mi se pare mie.

Mi-ai dat o idee cu caserolele, eu până acum punem sandwich-uri, am să-mi pun şi eu în caserole. :ok

#574189  by froyo
 16-10-2014 17:39
Omu' ti-a dat un sfat pertinent, iar tu ca un guster, te-ai decis sa bagi si un apropo jegos.

Uite de aia nu se mai oboseste mai nimeni dintre cei cu experienta sa mai scrie ceva. Ca astia ca tine nu merita sa fie ajutati pe moca.

#574191  by tibimuscles
 16-10-2014 18:08
froyo wrote:Omu' ti-a dat un sfat pertinent, iar tu ca un guster, te-ai decis sa bagi si un apropo jegos.

Uite de aia nu se mai oboseste mai nimeni dintre cei cu experienta sa mai scrie ceva. Ca astia ca tine nu merita sa fie ajutati pe moca.
...asta-i mentalitatea ,,culturistilor" de acum..e ,,normal" sa faci ,,antrenamente" in sala , cativa ani si sa arati aproape la fel ca si atunci cand ai inceput , pentru ca esti mereu preocupat de ce sa mai ,,bagi" , de ce face ala sau de ce ,,baga " ala sau nu ,,baga"..iar cand unul care isi dedica timp pentru a invata cat mai mult despre sportul care il practica, aplica corect si disciplinat ce a invatat , se antreneaza eficient..si are rezultate reale..atunci oamenii de genul lui Paul ...sterg tot cu buretele si se rezuma la : ,,sigur a luat ceva ..ca altfel..nu avea cum ".
Iar in ceea ce-i priveste pe cei cu experienta ...atunci cand ofera informatii cu ,,tona"..gratis..sunt priviti ca furnizori de info ieftine..si ca sigur mai ascund cate un ,,secret" pe undeva( vorbesc din experienta..)..iar daca cer bani pe informatii sunt priviti ca niste ignorati..care vor sa se imbogateasca pe spinarea celor tineri si..,,nevoiasi"..nicicum nu e bine cu oamenii de genul ..si mereu vor fi nemultumiti.. asta e realitatea .

#574193  by PaulMihalka
 16-10-2014 20:48
froyo wrote:Omu' ti-a dat un sfat pertinent, iar tu ca un guster, te-ai decis sa bagi si un apropo jegos.

Am întrebat, nu am dat cu parul.

Te deranjează aşa tare ?

#574194  by PaulMihalka
 16-10-2014 20:50
tibimuscles wrote:

...asta-i mentalitatea ,,culturistilor" de acum..e ,,normal" sa faci ,,antrenamente" in sala , cativa ani si sa arati aproape la fel ca si atunci cand ai inceput , pentru ca esti mereu preocupat de ce sa mai ,,bagi" , de ce face ala sau de ce ,,baga " ala sau nu ,,baga"..iar cand unul care isi dedica timp pentru a invata cat mai mult despre sportul care il practica, aplica corect si disciplinat ce a invatat , se antreneaza eficient..si are rezultate reale..atunci oamenii de genul lui Paul ...sterg tot cu buretele si se rezuma la : ,,sigur a luat ceva ..ca altfel..nu avea cum ".
Iar in ceea ce-i priveste pe cei cu experienta ...atunci cand ofera informatii cu ,,tona"..gratis..sunt priviti ca furnizori de info ieftine..si ca sigur mai ascund cate un ,,secret" pe undeva( vorbesc din experienta..)..iar daca cer bani pe informatii sunt priviti ca niste ignorati..care vor sa se imbogateasca pe spinarea celor tineri si..,,nevoiasi"..nicicum nu e bine cu oamenii de genul ..si mereu vor fi nemultumiti.. asta e realitatea .
N-am eu treabă cu cine ce ia, poate să bage orice, mai sus am întrebat din pură curiozitate... Ce e aşa rău că am întrebat ?

Sunt la început şi am foarte, foarte multe de învăţat, omul cât trăieşte învaţă.

Şi nu, nu l-am "privit ca pe un furnizor de informaţii ieftine".

#574195  by odin
 16-10-2014 21:43
PaulMihalka wrote:
Am întrebat, nu am dat cu parul.

Te deranjează aşa tare ?

Ecce homo !