TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive

#14484  by parintele
 18-08-2004 12:55
Stai un pic ca nu am priceput despre ce e vorba??/ adica tu vrei sa intri la NATIONALE blonda??? mi-e rau.... ma o fi sala aproape dar fratele meu nu ai nici o treaba cu sportul asta... chiar nu te poti uita la pozele alea cu ochii deschisi???
sunt de acord cu odin..... si la ce structura ai iti trebuie vreo 2 ani numai sa faci ceva cu spatele ala, din spate te vezi drept din cauza structurii si a lipsei de masa.... parereamea e ca nu ai ce cauta acolo dar oricum iti doresc bafta.. in fond poate dau astia cu bombe si cine stie....

#14515  by Streza
 18-08-2004 23:58
Originally posted by parintele
[...ma o fi sala aproape dar fratele meu nu ai nici o treaba cu sportul asta...

:ok pe asta ai zis-o de la tine ? Sau ti-a shoptit cineva!

#14545  by MirceaNetea
 20-08-2004 14:39
du-te la concurs !!! nu conteaza cat de pregatit esti !!! in urma concursului vei avea o motivatie mult mai tare...vei avea o pofta de antrenamente de 10 ori mai mare !!!
in plus vei acumula ceva experienta care te va ajuta la concursurile viitoare!

.....chiar daca cineva e pregatit f. bine pt. un concurs, nu poate sa pozeze f. bine din prima. asa ca inca o data..du-te la concurs !!!(oriunde ar fi el in tara - eu venem din craiova la cupa libertatii in tm cu trenul..sau cu dacos-ul doar ca spectator !!! si nu imi parea rau de nici un ban cheltuit !!!)
vei avea multe de castigat!!!

bafta
:ok

#14573  by Streza
 21-08-2004 00:36
Nu mai pot sa merg ! Am patit-o cu stomacul de la un concantrat proteic( si de la o raceala ) si de o saptamana nu mai asimilez nimic ! Tot ce mananc elimin. Am fost la doctor si mi-a dat tratament gresit ...si s-a agravat , acum am schimbat tratamentul si am mancat tot de regim ( supa de orez , paine prajita, afina etg.) si parca e mai bine. Am slabit cateva kg si sunt foarte slabit , deci dureaza inca o saptamana pana imi intru in forta ! ...nici vorba de pregatire pentru concurs :bb
O sa fiu acolo sa-i sustin pe cei de pe forum :ok

#14739  by cristi neagu
 24-08-2004 14:10
blonda wrote: Nu mai pot sa merg ! Am patit-o cu stomacul de la un concantrat proteic( si de la o raceala ) si de o saptamana nu mai asimilez nimic ! Tot ce mananc elimin. Am fost la doctor si mi-a dat tratament gresit ...si s-a agravat , acum am schimbat tratamentul si am mancat tot de regim ( supa de orez , paine prajita, afina etg.) si parca e mai bine. Am slabit cateva kg si sunt foarte slabit , deci dureaza inca o saptamana pana imi intru in forta ! ...nici vorba de pregatire pentru concurs :bb
O sa fiu acolo sa-i sustin pe cei de pe forum :ok
Ai destul timp sa te pregatesti pt anii care vin si la fel ca ceilalti zic si eu sa incepi cu zonalele.Cred ca ai nevoie de experienta de concurs dar ca sa intri la cel mai tare concurs din Ro pt prima oara,e cam mult si nu iti va cadea bine!
Ai perspective insa trebuie sa mai pui masa musculara,ai un genetic f.bun la trenul inferior dar si aici pt 90kg 70cm la coapse e cam putin.
Va trebui sa tragi pe trenul superior dar si de bicepsii femurali,poti lucra la un nivel mai scazut qvadricepsii si gambele(o data pe saptamina) ca sa te concentrezi pe zonele mai slab dezvoltate.
 #17909  by Streza
 07-10-2004 00:18
am terminat antrenamentul...
Attachments
blonda01.jpg
blonda01.jpg (33.58 KiB) Viewed 7302 times

#17910  by zivago
 07-10-2004 00:29
Blonda misto coapse dar daca ar fi mai ''sparte'' un pic sar vedea si mai frumos,ce vroiam sa te intreb tu cat mai ai pe brat?salut.:confused

#17911  by Streza
 07-10-2004 00:32
daca pentru restul grupelor mai am nevoie de cativa ani pt. a ajunge pe podium la nationale...macar cu picioarele sa fiu acolo , in scurt timp :im:

#17912  by zivago
 07-10-2004 00:36
A si uitasem sa mai spun din cate am vazut din pozele care le ai pus la inceputul profilului tau problema la tine nu este coapsele,tu stai bine la coapse,problema mai grava sa zic asa la tine este spatele,si daca vrei sa concurezi nu uita ca ai 3 poziti obliigatorii care trebuie sa arati spatele si daca nu al ai..............la concurs adio trofeu,numai bine.:)

#17913  by Streza
 07-10-2004 00:37
Pai "sparte " nu au cum sa fie acum in perioada asta....sunt in perioada de masa !
La bratz am 45 la cald :bb
 #18272  by Streza
 12-10-2004 23:15
:confused
Azi mi-am bushit umpic masina...l-am palit pe unu din spate ! Aveam vre-o 50 Km/ora si s-a facut rosu la semafor si...individul (putin bou ) din fata mea a franat brusc ! Am franat si eu vre-o 10 mertri cu pedala pana la fund insa m-am oprit in el :clap . Masina e putin varza...insa era si mai varza daca eram mai gre...pentru ca daca la 95 kg cate am m-am dus cu ea ca pe gheata , ca asa aveam senzatia ...dapai daca aveam 110 kg , varza faceam autoturismele :D . Si lasand gluma la oparte , am simtit ca sunt mare :im: cand m-am dat jos din masina si a iesit tipul scandalos din masina sa sara la mine , iar dupa ce a facut o masuratoare din cap pana in picioare...:bb s-a razgandit si s-a taiat !
Si uite asa am facut cu nervii uitandu-ma la masina cat e de avariata si gandindu-ma cate kg de proteina imi va manca pana o repar. :s . Noroc ca e dacie ...unu la mana , si noroc ca e si veche de prin 82 , deci floare la ureche fatza de altul care si-a busit masina la catva timp dupa mine , masina pe care scria asa DACIA LOGAN :mad ...nasol de el.

#18276  by JohnnyBravo
 13-10-2004 09:27
Originally posted by zivago
daca vrei sa concurezi nu uita ca ai 3 poziti obliigatorii care trebuie sa arati spatele
care ?
 #18289  by cstavaru
 13-10-2004 12:26
blonda wrote: :confused
Azi mi-am bushit umpic masina...l-am palit pe unu din spate ! Aveam vre-o 50 Km/ora si s-a facut rosu la semafor si...individul (putin bou ) din fata mea a franat brusc ! Am franat si eu vre-o 10 mertri cu pedala pana la fund insa m-am oprit in el :clap . Masina e putin varza...insa era si mai varza daca eram mai gre...pentru ca daca la 95 kg cate am m-am dus cu ea ca pe gheata , ca asa aveam senzatia ...dapai daca aveam 110 kg , varza faceam autoturismele :D . Si lasand gluma la oparte , am simtit ca sunt mare :im: cand m-am dat jos din masina si a iesit tipul scandalos din masina sa sara la mine , iar dupa ce a facut o masuratoare din cap pana in picioare...:bb s-a razgandit si s-a taiat !
Si uite asa am facut cu nervii uitandu-ma la masina cat e de avariata si gandindu-ma cate kg de proteina imi va manca pana o repar. :s . Noroc ca e dacie ...unu la mana , si noroc ca e si veche de prin 82 , deci floare la ureche fatza de altul care si-a busit masina la catva timp dupa mine , masina pe care scria asa DACIA LOGAN :mad ...nasol de el.
Cred ca ala cu Loganul are Casco...:D

E bine cand franezi si nu mai poti evita sa te uiti in stanga si in dreapta poate te poti strecura pe acolo ( dai drumul la frana inainte )...eu asa am facut alalteieri pe o piatra cubica :)
 #18290  by cristi neagu
 13-10-2004 12:34
Am condus de miercuri pina duminica 3.800km;Bucuresti-Bolognia si inapoi si pot sa spun ca cel mai nasol se circula in ro!
Despre italieni se spune(pe buna dreptate) ca sunt timpiti si nu respecta regulile,insa cind am dat in ambuteiaj si am inceput ca acasa prin Buc,erau mici copii!:lol
Oricum Dacia pina la Supernova are frine de kkt,asa ca uneori e o cauza pierduta din start,pe cind altul cu o masina buna oricit de prost sofer ar fi se opreste in timp util!

#18296  by parintele
 13-10-2004 14:56
blonda, pai cine n-are cap are muschi...
dc eram in locul lu ala scoteam ciomagul si te rupeam cu bataia...
pai omu se opreste la stop si tu il busesti si tot tu faci pe jmecherul???
v-as bate pe astia care aveti senzatia sa sunteti frate cu schumacher sa va sune apa in cap, v-as lua si permisul, si masina... nu sunteti batuti mai copii, si de asta mor oameni nevinovati pe drumurile tarii pai dc la un stop pe care il vezi cu sute de metri inainte nu reduci viteza, la o trecere de pietoni ascunsa dupa un pom....
ia gandeste-te ma istetule ca intrai pe verde in intersectie si venea un bou care n-avea frane sau dormea la volanul unui camion...mureai ca fraierul trecand pe verde? mureai....
asa ca in loc sa te bucuri ca ai scapat de cafteala lu ala pt ca esti mare mai bine gandeste-te ca asta e un dezavantaj..poate dc erai mai micutz te batea bine si a doua oara nu mai veneai spre stop cu ochii dupa fuste...

#18306  by parintele
 13-10-2004 15:15
precizare..postul de mai sus se vrea a fi educativ, moralizator... :drunk si hai la drum...

#18312  by zivago
 13-10-2004 15:37
Pt. Jhony ;anfora din fata,a. din spate,dublu biceps din spate in afara de astea 3 mai sunt si alte poziti artistice ca sa a-ti arati spatele,dar primele 3 enumerate mai sus vrand nevrand trebuie sa le faca,salutt.:)

#18315  by JohnnyBravo
 13-10-2004 16:31
din spate sunt doar doua, in total sunt 5, ma refer la pozitiile obligatorii unde spatele e vizibil (si luat in consideratie).

btw, de ce s-a scos crabul din pozitiile obligatorii?

#18322  by cristi neagu
 13-10-2004 18:09
JohnnyBravo wrote: din spate sunt doar doua, in total sunt 5, ma refer la pozitiile obligatorii unde spatele e vizibil (si luat in consideratie).

btw, de ce s-a scos crabul din pozitiile obligatorii?
Nu a fost pozitie obligatorie crabul,se foloseste doar la comparatii si la open.

#18355  by Streza
 13-10-2004 22:46
Parinte nu sti toate datele problemei ...individul a oprit dupa semafor ; spatele masinii era in drept cu stalpul , iar eu am franat ca am vazut ca se face rosu la semafor ...nu pentru ca a franat el ! Eu nu am avut de unde sa stiu ca daca a trecut de semafor (era galben cand a facut-o) mai franeaza...ca era in intersectie . Eu la frana pe care am pus-o m-am oprit cu botul masinii umpic dupa semafor , deci nu am trecut pe rosu insa am lovit o masina care s-a oprit brusc dupa ce a accelerat la fel ca si mine sa prinda verde ! Amenda am luat amandoi...:clap !
Deci nu avea de ce sa sara la scandal ca se simtea cu musca pe caciula , si nici eu nu am facut-o pentru ca am avut partea mea de vina . Deci nu ma dau mare , ci pru si simplu glumeam pe faza ce mi s-a intamplat ...bucuros ca nu a fost mai grav.
Apropo de bataia care zici...crezi ca asta-i o solutie? Cu totii gresim si exista lege. Am intalnit persoane care gasesc rezolvarea in astfel de cazuri prin bataie si m-am invatzat minte...de atunci am o bata in masina de 1 metru . Am observat ca mai nou toata lumea are unelte de lupta in masina si daca esti mai om decat ei ai numai de pierdut. Politia in astfel de cazuri(bataie) rar isi baga nasul.
Eu am patit-o intr-un cartier marginas al Sibiului ...au confundat unii masina cu a altuia ( nu stiu ce aveau de impartit...dar probabil tot ceva ce tine de trafic) si s-au napustit asupra mea in masina in timp ce stateam intr-o intersectie. Am fost la politie si vreausa-ti spun ca am fost respins si nici macar nu am fost lasat sa depun plangere doar pentru faptul ca nu stiam numele nici unuia dintre atacatori...iti vine sa crezi?Iar fatza mea era ca dupa o lupta in ring.
Cand am ridicat tonul , ofiterul de serviciu mi-a dat o replica pentru care cu prima ocazie cand il vad pe strada ii pun "piedica"...a zis asa "uita-te la tine cat esti ! Rezolva-ti problemele" Si i-am spus ca o sa le rezolv dar mi-e teama ca nu primesc eu vre-o amenda ...in urma plangerii facute de unul din ei.
A zis asa..."stai linistit ca nu se baga nimeni numai daca are pile prin politie ! Si intr-aderva asa a fost ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 565