TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #567547  by AndreiRobert16
 03-02-2014 19:47
Salut . Am 1 77 si 66-67 de kg dupa 3 luni si ceva de sala(2kg-2kg jumate) .. In urma cu vreo 3 saptamani am inceput sa iau si un gainer de la pro nutrition in speranta ca se va mai pune ceva pe mine dar nimic..Mentioniez ca am 4-5 mese pe zi
Dimineata 9:30 2-3 albusuri de oua fierte cu lapte cu fulgi de porumb si ovaz sau hrisca
12:00 Am gainer-ul
13:15 O masa din carbo si proteine(de obicei orez cu piept)
16:00 2 sandwich-uri cu muschi file/snitel (sunt la liceu)
20:00 cartofi(piure sau prajiti) cu friptura(de porc/vita)
23:30(inainte de culcare) Mananc un iaurt sau 2, ceva cascaval sunca si beau 300 ml lapte..
Am antrenamente cu serii putine si intensitate mare..2 grupe de muschi pe zi de maxim 4 ori pe saptamana..
Luni: piept triceps umar anterior si lateral
Piept: 4x3
Triceps :3x2
umar anterior/lateral : 2x3
miercuri:picioare abdomen
Picioare:femurali 2x3
cvadriceps 2x3
gambe 2x2-3
abdomen-fac o serie de la bar brothers :-s (mai multe exercitii de abdomene la rand-3 sau 4 seri)i
vineri spate biceps umar posterior
spate 4x3
biceps 3x2
umar posterior 1x3
Sambata si Duminica am antrenamente la street(daca se pot pune ca si cardio un pic).
Problema e ca eu fac treaba mare pe zi cam de 2 ori, deci cred ca pierd tot ce mananc si pur si simplu nu cresc in masa..Am un prieten(tot ectomorf), care s-a apucat de sala acm 1 luna si a luat 3 kg :bb

Ceva sfaturi ?! Deja imi pierd rabdarea, ma chinui rau de tot cu alimentatia sa fie la punct ( locuiesc singur) si degeaba :confused

#567549  by joker
 03-02-2014 20:21
salut.
cateodata un supliment face diferenta,cateodata nu.asta pentru ca e important totalul.deci poti sa adaugi intr-o parte si sa tai in alta,fara sa iti dai seama.sau sa fie prea mica schimbarea(in cazul tau,gainerul) incat sa faca vreo diferenta.
mananca ouale intregi.nu ai nici un motiv sa scoti galbenusurile.poate te gandesti ca e prea multa grasime,dar nu e.nu in cazul tau.
apoi ouale contin proteine de calitate,cu o biodisponibilitate mare.ouale intregi,nu albusurile.
galbenusul mai contine si niste vitamine....

#567550  by joker
 03-02-2014 20:24
apropo de gainer,nu era o necesitate.
la fel de bine puteai lua o proteina si sa mananci ceva carbohidrati simpli(paine cu gem,orez expandat).

#567557  by AndreiRobert16
 03-02-2014 23:16
joker wrote:apropo de gainer,nu era o necesitate.
la fel de bine puteai lua o proteina si sa mananci ceva carbohidrati simpli(paine cu gem,orez expandat).
Am vrut sa incerc sa vad, poate poate se pune pe mine ceva mai mult.. + ca fac 35 de minute de la sala..