TOPCULTURISM

Board de discutii 

• Home

• This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #85817  by crystygye
 06-03-2006 01:24
salut la toata lumea.sunt nou si as avea 2 intrebari la care as dori ajutor din partea voastra. deci sa incep mai intai cu cateva lucruri despre mine:
sunt baiat, am 17 ani, inaltime 1.68, 67 kg.
am 4 luni si jumatate de cand fac sala de forta. am luat la inceput proteina, iar acuma iau proteine care contin si creatina, cele de la Gigant pro mass....
problema este alta. am burta.....cam maricica pentru varsta mea. as vrea sa incep un regim care sa ma ajute sa dau burta jos, dar va intreb ca sa stiu ce regim sa tin pentru varsta mea.daca sunteti buni, as dori sa imi spuneti si ce trebuie sa mananc la fiecare masa, si cate mese trebuie sa iau pe zi.am auzit multe variante de regimuri, dar as dori ceva pentru varsta mea.......scuzati dar nu ma prea pricep. din cate am citit pe siteuri si pe forumuri am inteles ca trebuie sa incep sa alerg, la sala pe aparate sau sa fac alergare dimineata cam jumatate de ora + regim.....
acum al 2 lucru. dupa ce tin acest regim si sunt multumit de cum sunt, as putea sa continui cu proteina si creatina sau ma voi marii in burta la loc? din ce am inteles cand tin regim trebuie sa renunt la proteina,creatina etc.
multumesc frumos si astept raspunsuri din partea voastra. in cel mai scurt timp imi voi face si o poza cam sa vedeti cum arat.....daca ajuta cumva....

#85822  by odin
 06-03-2006 06:42
Pe scurt treaba sta asa:mananca mai putin decat consumi la sala si aiurea (calorii).
Dieta trebuie sa contina proteine multe si carbo mai mult complecsi,grasimi (nesaturate de origine vegetala) si complex vitamine-minerale.
Cardio dupa antrenament,sau pe burta goala dimineata (sau max niste amino).

#85919  by crystygye
 06-03-2006 15:54
odin wrote:Pe scurt treaba sta asa:mananca mai putin decat consumi la sala si aiurea (calorii).
Dieta trebuie sa contina proteine multe si carbo mai mult complecsi,grasimi (nesaturate de origine vegetala) si complex vitamine-minerale.
Cardio dupa antrenament,sau pe burta goala dimineata (sau max niste amino).
uite eu de ex mananc cam 1 data pe zi...si atuncea seara cam tarziu si nu este bine.as vrea sa imi reglez orarul de mancat.acuma as vrea de la tine daca se poate, felurile de mancare ce as putea sa mananc.sincer ce mi-ai spus ....ma bagat in ceata totala....daca se poate. mai am auzit de la un instructor, ca as trebuie sa imi calculez caloriile parca, iar la sala sa dau jos mai mult decat am luat.......multumesc frumos pentru ca m-ai ajutat

#87602  by crystygye
 12-03-2006 18:02
odin am o intrebare acuma.
eu fac sala lunea miercurea si vinerea. in zilele in care stau cum trebuie sa mananc? imi poti spune asta te rog?
posturile din linkul tau mi-au explicat la perfectie.
acuma mai am intrebarea asta

#107920  by muscleman
 24-05-2006 19:02
dupa cum bine spui tu "mananc seara" dar... totusi imediat dupa masa nu cumva ajungi direct in pat fara a sta cel putin 1 ora ?????

#108151  by odin
 25-05-2006 17:05
crystygye wrote:odin am o intrebare acuma.
eu fac sala lunea miercurea si vinerea. in zilele in care stau cum trebuie sa mananc? imi poti spune asta te rog?
posturile din linkul tau mi-au explicat la perfectie.
acuma mai am intrebarea asta
Simplu.
In conformitate cu activitatea depusa in ziua aceea si cu ce vrei tu de la sportul asta.

#108152  by cost
 25-05-2006 17:08
[quote="crystygye"]odin am o intrebare acuma.
acuma mai am intrebarea asta[/quote]

Pe cuvintul tau !
Sa te vad !

#108157  by odin
 25-05-2006 17:14
cost wrote:
Pe cuvintul tau !
Sa te vad !
Raule! ;)

#108165  by cost
 25-05-2006 17:34
La cite a intrebat saracu', la cite raspunsuri a primit si la ce virsta are, ar trebui sa creasca in continuare ca din apa.
Mare lucru si forumu' asta.
Pe bune !