TOPCULTURISM

Board de discutii 

  • Home

  • This is the forum index page
Magazin Online Suplimente Nutritive
 #575780  by bolbo
 26-02-2015 14:09
Organizatori: Asociatia Romana de Skandenberg „Brat de Fier”, Power GYM Codlea
Locatie: Brasov, Sala Reduta, Strada Apollonia Hirscher 8, cod 500025
Data: 1-3 mai 2015

Concurenti: au drept de participare NUMAI cetatenii romani, indiferent de domiciliul acestora. Toti concurentii au nevoie de o adeverinta medicala apt efort fizic (de la medicul de familie/medic sportiv/policlinica etc.). Nu este necesara legitimarea prealabila la vreun club.
Sistem de desfasurare: dubla eliminare.
Taxa de participare: 25 lei/brat

Seminar de arbitraj: poate participa orcine vorbeste limba romana si cunoaste in teorie regulamentul de skandenberg.
Participarea la seminar este gratuita, dar este necesara confirmarea prezentei pana cel tarziu 24.04.2015 pe e-mail: [email protected] Absolventii acestui seminar sunt atestati printr-un certificat recunoscut de Federatia Europeana si de Federatia Mondiala de Skandenberg, putand arbitra in cadrul competitiilor oficiale organizate de catre acestia sau de catre partenerii lor. Se va acorda si titlul de „Cel mai bun arbitru incepator”. Castigatorul va fi invitat la Vendettele televizate si la concursurile organizate de Asociatie.

Categorii de greutate:
– juniori mici (cei nascuti intre 1997 si 2001 inclusiv), bratul stang si drept: -50, -55, -60, -65, -70, -75, -80, +80 kg
– junioare mici (cele nascute intre 1997 si 2001 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– juniori mari (cei nascuti intre 1994 si 1997 inclusiv), bratul stang si drept: -55, -60, -65, -70, -75, -80, -85, 90, +90 kg
– junioare mari (cele nascute intre 1994 si 1997 inclusiv), bratul stang si drept: -55 si +55 kg
– seniori (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -55, -60, - 65, -70, -75, -80, -85, -90, -100, -110, +110 kg
– senioare (peste 21 de ani), bratul stang si drept: -65, +65 kg
– masters masculin +40 ani (cei nascuti in 1975 sau mai devreme), bratul stang si drept: - 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg
– open seniori bratul stang si drept (cu castigatorii cat. de seniori)
– disable feminin, bratul stang si drept: open
– disable masculin, bratul stang si drept: open

Juniorii mici au voie sa participe si la seniori, daca doresc. Juniorii mari au voie sa participe si la seniori, daca doresc. Masters-ul au sa participe si la seniori, daca doresc. Idem pentru fete.
Juniorii mici au nevoie de acordul parintilor pentru participare, formularul il gasiti aici.

Primii clasati de la fiecare categorie vor primi diplome si medalii. Campionul si vicecampionul national al fiecarei categorii de greutate si brat se califica automat in Lotul National de Skandenberg al Romaniei, cu drept de participare la Eur opene si Mondiale in 2015. Toti participantii la CN au dreptul de a reprezenta Romania la Europene si Mondiale in 2015, respectandu-se regula de maximum doi concurenti/categorie/brat, prioritatea fiind stabilita in functie de locul ocupat.

Programul manifestarilor:
Vineri, 1.05.2015
12.00-17.00 - seminar si test arbitraj
18.00-20.00 - cantar oficial si inregistrare
Sambata, 2.05.2015 - STÂNGA
8.00-10.00 - cantar oficial si inregistrare
11.00-17.00 - tururi preliminare bratul stang
18.30 - finale, open, premieri bratul stang
Duminica, 3.05.2015 - DREAPTA
08.00-10.00 - cantar oficial si inregistrare
11.00-17.00 - tururi preliminare bratul drept
18.30 - finale, open, premieri bratul drept

Succes tuturor!
Last edited by bolbo on 02-03-2015 10:44, edited 5 times in total.

 #575781  by Tiger Classic
 26-02-2015 15:15
Super! :ok :ok

 #575783  by vasy
 26-02-2015 23:14
Ne vedem acolo!

 #575784  by vasy
 26-02-2015 23:16
Ne vedem acolo!

 #575798  by breakeru'
 02-03-2015 09:07
Ceva sugestii de cazare?

 #576283  by bolbo
 05-05-2015 11:02
REZULTATE OFICIALE 2015

Junioare +55 kg Left
1 Miruna NOVITCHI - Breaza (PH)
2 Andreea BOTA - Ludus (MS)

Juniori 55 kg Left
1 Cristian COSTACHE - Pitesti (AG)
2 Sergiu SABOU - Ictar-Budint (TM)
3 Alin MINCA - Caracal (OT)

Juniori 60 kg Left
1 Claudiu DIACONESCU - Talmaciu (SB)
2 Daniel VALEA - Singeru (MS)
3 Darius IAKABOS - Talmaciu (SB)
4 Ovidiu GEAUCA - Baiculesti (AG)
5 Mircea SUTEU - Caianu Mic (CJ)
6 Laszlo KANCI - Gornesti (MS)
7 Cristian MEGIT - Constanta (CT)

Juniori 65 kg Left
1 Marin TABACU - Craiova (DJ)
2 Petrut SPIREA - Poiana Lacului (AG)
3 Stefan DUMITRU - Bucuresti (B)

Juniori 70 kg Left
1 Cristian PINZARIU - Tirgu Neamt (NT)
2 Cristi MIGIT - Constanta (CT)
3 Alin TUDOR - Bucuresti (B)
4 Bogdan MARDALE - Tia Mare (OT)

Juniori 75 kg Left
1 Alexandru ZAMFIR - Lehliu-Gara (CL)
2 Cosmin ANDREI - Draganesti (OT)
3 Daniel ANGHEL - Brasov (BV)
4 Florinel FLORICA - Corabia (OT)
5 Silvestru NEDELEA - Lunca Calnicului (BV)
6 Bogdan SIMION - Caracal (OT)

Juniori 80 kg Left
1 Ionut PATRU - Redea (OT)
2 Adrian SABAU - Ludus (MS)
3 Razvan MOGA - Ludus (MS)
4 Ghenadie ABABII - Chisinau ()

Juniori +80 kg Left
1 Alin IORGA - Draganesti (OT)
2 Csongor CSEGODI - Oradea (BH)
3 Gabriel MICE - Dobrosloveni (OT)
4 Catalin VACARU - Ghergani (DB)
5 Ionut NAUIU - Redea (OT)
6 Iulian ENE - Plosca (TR)
7 Daniel ERDELI - Burzuc (BH)
8 Bogdan GHISA - Sisesti (MS)
9 Liviu VARIA - Caracal (OT)

Tineri 60 kg Left
1 Cristian POP - Zalau (SJ)
2 Bogdan AMARITEI - Brasov (BV)

Tineri 65 kg Left
1 Alin BARAITARU - Caracal (OT)
2 Catalin APRODU - Tia Mare (OT)
3 Alexandru STRAUTIU - Sibiu (SB)
4 Raul MANIUTIU - Sibiu (SB)
5 Marius LICUT - Craiova (DJ)
6 Ciprian BENDEA - Sohodol (AB)

Tineri 70 kg Left
1 Gabriel POPESCU - Caianu (CJ)
2 Florin ICHIM - Constanta (CT)
3 Bogdan MOLDOVAN - Brasov (BV)
4 Mihai NEDELEA - Pitesti (AG)
5 Oleg TUDOREAN - Stefan Voda (IS)
6 Radu ILIE - Roman (NT)

Tineri 75 kg Left
1 Gabriel GROZAVU - Buzau (BZ)
2 Vladislav GATCAN - str Garii nr.54, sc A, ap 5 (BC)
3 Alexandru TOBA - Baraganu (CT)
4 Cristian NEDA - Caracal (OT)
5 Erik SAJGO - Bucuresti (B)

Tineri 80 kg Left
1 Alin HASIUC - Constanta (CT)
2 Claudiu CODREAN - Oradea (BH)
3 Daniel POP - Dumbravita (MM)
4 Andrei JURCA - Timisoara (TM)
5 Gabriel URSACHI - Siret (SV)
6 Ionut PICIU - Bailesti (DJ)
7 David KUPAS - Sisesti (MM)
8 Alexandru OARNA - Constanta (CT)
9 Luigi MOLDOVAN - Cluj-Napoca (CJ)
10 Cosmin MAIOR - Oradea (BH)

Tineri 85 kg Left
1 Andrei STAMATE - Bucuresti (B)
2 Gheorghe LUCUTA - Oradea (BH)
3 Ionut DOMNITEI - Radauti (SV)
4 Robert TOCEA - Caracal (OT)
5 Laurentiu GUSAVAN - Vanatori (NT)
6 Andreas SAFTA - Bucuresti (B)
7 Robert MACSIM - Constanta (CT)
8 Bogdan PANAETE - Sarata Monteoru (BZ)
9 Sergiu MAL - Somcuta Mare (MM)
10 Stefan NEGRUTIU - Dumbraveni (SB)
11 Alexandru COVRIG - Breaza (PH)

Tineri 90 kg Left
1 Doru STROE - Filipestii de Tirg (PH)
2 Thomas VALKI - Bistrita (BN)
3 ALIN SANDU - Lehliu Gara (CL)
4 Augustin GIUGA - Galicea (VL)
5 Marius CHIRBEA - Mizil (PH)

Tineri +90 kg Left
1 Sorin GIFEI - Bucuresti (B)
2 Marian NICOLAE - Bucuresti (B)
3 Cristian PLOPEANU - Caracal (OT)
4 Gergo FODOR - Sisesti (MM)
5 George ISPAS - Ploiesti (PH)
6 Daniel VELEA - Somcuta Mare (MM)
7 Sergiu PAVEN - Sat Iosifalau Lugoj (TM)
8 Alexandru DECA - Caracal (OT)
9 Sabin GRAMNEA - Caracal (OT)

Veterani 80 kg Left
1 Catalin NEAGU - Bucuresti (B)
2 Florin ALBU - Bucuresti (B)
3 Lucian TUDOR - Bucuresti (B)
4 Corneliu CANDREA - Bucuresti (B)

Veterani 90 kg Left
1 Dinu DOBREAN - Subcetate (HR)
2 Augustin MANTOG - Insuratei (GJ)
3 Mircea CARLOGANU - Brasov (BV)
4 Mihai SIMA - Bucuresti (B)
5 Edward KOLOZSVARI - Ludus (MS)
6 Eugen MARICA - Brasov (BV)

Veterani 100 kg Left
1 Olimpiu FAT - Sisesti (MM)
2 Liviu LITA - Ramnicu Valcea (VL)
3 Adrian IONITA - Bucuresti (B)
4 Cornel NOVITCHI - Breaza (PH)
5 Marian CHIRBEA - Mizil (PH)
6 Aurel BACIU - Caracal (OT)

Veterani +100 kg Left
1 Danut BORBIL - Ludus (MS)
2 Bogdan GUTA - Bucuresti (B)
3 Radu GEORGESCU - Bucuresti (B)
4 Ion GROSU - Constanta (CT)

Seniori Open Left
1 Olimpiu FAT - Sisesti (MM)
2 Stefan TAMAS - Sisesti (MM)
3 Adrian LAURUS - Milisauti (SV)
4 Daniel ANDRONACHE - Bucuresti (B)
5 Daniel BARBU - Optasi (OT)
6 Andrei STAMATE - Bucuresti (B)
7 Doru STROE - Filipestii de Tirg (PH)
8 Alin HASIUC - Constanta (CT)
9 Cristi Valentin GABRIAN - Bucuresti (B)
10 Gabriel BAN - Bacau (BC)
11 Gabriel POPESCU - Caianu (CJ)
12 Sabin BADULESCU - Bucuresti (B)
13 Vladislav GATCAN - str Garii nr.54, sc A, ap 5 (BC)
14 Alin BARAITARU - Caracal (OT)

Dizabilitati Open Left
1 Adrian SULAREA - Codlea (BV)
2 Vasile SCURTU - Vladeni-Frumusica (BT)

Senioare -65 kg Left
1 Alina COCANEANU - Bucuresti (B)
2 Miruna NOVITCHI - Breaza (PH)
3 Raluca CROITORU - Iasi (IS)
4 Ionela BERBECE - Brasov (BV)
5 Gabriela GHERGHE - Bucuresti (B)

Seniori -60 kg Left
1 Claudiu DIACONESCU - Talmaciu (SB)
2 Ruslan BALAIUS - Bucuresti (B)
3 Paul BOLOGA - Ludus (MS)
4 Darius IAKABOS - Talmaciu (SB)
5 Teodor GEORGESCU - R.M.Valcea (VL)
6 Ionel SPIREA - Pitesti (AG)

Seniori -65 kg Left
1 Filip TIRSU - Ludus (MS)
2 Alin BARAITARU - Caracal (OT)
3 Florin RIZEA - Pitesti (AG)
4 Valentin BADESCU - Prundeni (VL)
5 Marian ZDRAILA - Codlea (BV)
6 Ciprian GIOSU - Huedin (CJ)
7 Catalin APRODU - Tia Mare (OT)
8 Cristi BRATU - Carbunesti (PH)
9 Andrei BOBOC - Bucuresti (B)
10 Adrian SARBU - Bucuresti (B)

Seniori -70 kg Left
1 Madalin SABAU - Ludus (MS)
2 Alexandru DRAGAN - Campina (PH)
3 Silviu HAN - Arad (AR)
4 Daniel CHIVU - Pitesti (AG)
5 Oleg TUDOREAN - Stefan Voda (IS)
6 Ionut GHIDIA - Mizil (PH)
7 Flaviu GOIA - Crucisor (SM)
8 Alin IOVANESCU - Ictar Budinti (TM)
9 Daniel SANDU - Voluntari (IF)
10 Lorand HERCZEG - Ludus (MS)
11 Bogdan MOLDOVAN - Brasov (BV)
Seniori -75 kg Left
1 Viorel DOBRIN - Poiana Lacului (AG)
2 Gabriel BAN - Bacau (BC)
3 Alexandru RUS - Brasov (BV)
4 Adrian GIOSU - Huedin (CJ)
5 Alin TUDOR - Bucuresti (B)
6 Calin TURCU - Bistrita (BN)
7 Florin LUCUTA - Oradea (BH)
8 David BOTAR - Ictar Budinti (TM)
9 Ovidiu STINGA - Tecuci (GL)
10 Daniel STAN - Valea Doftanei (PH)

Seniori -80 kg Left
1 Alin HASIUC - Constanta (CT)
2 Cristi Valentin GABRIAN - Bucuresti (B)
3 Radu BOJICA - Brastavatu (OT)
4 Catalin NEAGU - Bucuresti (B)
5 Andrei JURCA - Timisoara (TM)
6 Ervin SZEKELY - Ludus (MS)
7 Alex CUCLI - Constanta (CT)
8 Marian PRELUCA - Gura Humorului (SV)
9 Bogdan HAGAU - Ludus (MS)
10 Cezar BAJENARU - Pitesti (AG)
11 Ionut PICIU - Bailesti (DJ)
12 Gabriel CUPRINSU - Bascov (AG)
13 Stefan STOICA - Dorohoi (BT)

Seniori -85 kg Left
1 Daniel ANDRONACHE - Bucuresti (B)
2 Daniel BARBU - Optasi (OT)
3 Vasile MANOLE - Bucuresti (B)
4 Gabriel NICOARA - Ludus (MS)
5 Andrei STAMATE - Bucuresti (B)
6 Darius PUIAC - Ludus (MS)
7 Gheorghe LUCUTA - Oradea (BH)
8 Robert TOCEA - Caracal (OT)
9 Ionut DOMNITEI - Radauti (SV)
10 Alexandru SALAJANU - Bucuresti (B)
11 Robert MACSIM - Constanta (CT)
12 Radu ILUT - Baia-Mare (MM)

Seniori -90 kg Left
1 Stefan TAMAS - Sisesti (MM)
2 Florin ROTARU - Bucuresti (B)
3 Marian DUFAR - Dobrogostea (AG)
4 Dinu DOBREAN - Subcetate (HR)
5 Dorin TOADER - Sibiu (SB)
6 Sergiu GADALEAN - Caianu-Vama (CJ)
7 Adrian IONITA - Bolintin-Vale (GR)
8 Thomas VALKI - Bistrita (BN)

Seniori -100 kg Left
1 Olimpiu FAT - Sisesti (MM)
2 Sabin BADULESCU - Bucuresti (B)
3 Florentin PASAROIU - Bucuresti (B)
4 Vladut PUPAZAN - Bucuresti (B)
5 Stefan TANASE - Costesti (AG)
6 Tiberiu POPA - Iasi (IS)
7 Alexandru GRUMEZA - Chisinau (B)
8 Mihai SABAU - Ictar-Budint (TM)
9 Ferencz FEKETE - Ludus (MS)
10 Andrei LUPSA - Techirghiol (CT)
11 Bogdan STOICA - Campina (PH)

Seniori -110 kg Left
1 Adrian LAURUS - Milisauti (SV)
2 Dumitru PODAC - Negresti Oas (SM)
3 Mircea BICA - Bucuresti (B)
4 Constantin MIHAI - Bucuresti (B)
5 Constantin GIGEA - 1 Decembrie (IF)
6 Madalin CHIRBEA - Mizil (PH)
7 Cornel NOVITCHI - Breaza (PH)

Seniori +110 kg Left
1 Ioan PUSCASU - Fagaras (BV)
2 Florin RADA - Pitesti (AG)
3 Danut BORBIL - Ludus (MS)
4 Bogdan GUTA - Bucuresti (B)
5 Cosmin BURDUCEA - Buzau (BZ)

Junioare +55 kg Right
1 Miruna NOVITCHI - Breaza (PH)
2 Madalina COTFAS - Subcetate (HR)
3 Andreea BOTA - Ludus (MS)
4 Ada BACIU - Caracal (OT)

Juniori 55 kg Right
1 Cristian COSTACHE - Pitesti (AG)
2 Sergiu SABOU - Ictar-Budint (TM)
3 Alin MINCA - Caracal (OT)

Juniori 60 kg Right
1 Darius IAKABOS - Talmaciu (SB)
2 Claudiu DIACONESCU - Talmaciu (SB)
3 Daniel VALEA - Singeru (MS)
4 Ovidiu GEAUCA - Baiculesti (AG)
5 Mircea SUTEU - Caianu Mic (CJ)
6 Laszlo KANCI - Gornesti (MS)
7 Marian LAZAR - Bucuresti (B)
8 Cristian MEGIT - Constanta (CT)

Juniori 65 kg Right
1 Marin TABACU - Craiova (DJ)
2 Stefan DUMITRU - Bucuresti (B)
3 Ventel KIRALY - Subcetate (HR)
4 Adrian ANGHEL - Mosoaia (AG)
5 Florin BALAN - Ungureni (DB)
6 Petrut SPIREA - Poiana Lacului (AG)

Juniori 70 kg Right
1 Cristi MIGIT - Constanta (CT)
2 Cristian PINZARIU - Tirgu Neamt (NT)
3 Alin TUDOR - Bucuresti (B)
4 Bogdan MARDALE - Tia Mare (OT)
5 Razvan SECAREA - Brasov (BV)

Juniori 75 kg Right
1 Alexandru ZAMFIR - Lehliu-Gara (CL)
2 Cosmin ANDREI - Draganesti (OT)
3 Florinel FLORICA - Corabia (OT)
4 Bogdan SIMION - Caracal (OT)
5 Daniel ANGHEL - Brasov (BV)
6 Sorin DUMITRESCU - Vilcanesti (PH)
7 Cristian MIRON - Bacau (BC)
8 Silvestru NEDELEA - Lunca Calnicului (BV)

Juniori 80 kg Right
1 Adrian SABAU - Ludus (MS)
2 Sergiu BALTEANU - Talmaciu (SB)
3 Ionut PATRU - Redea (OT)
4 Ghenadie ABABII - Chisinau ()
5 Razvan MOGA - Ludus (MS)

Juniori +80 kg Right
1 Alin IORGA - Draganesti (OT)
2 Csongor CSEGODI - Oradea (BH)
3 Gabriel MICE - Dobrosloveni (OT)
4 Catalin VACARU - Ghergani (DB)
5 Ionut NAUIU - Redea (OT)
6 Liviu VARIA - Caracal (OT)
7 Bogdan GHISA - Sisesti (MS)
8 Iulian ENE - Plosca (TR)
9 Eduard LAURUS - Milisauti (SV)
10 Daniel ERDELI - Burzuc (BH)

Tineri 60 kg Right
1 Cristian POP - Zalau (SJ)
2 Cristinel PADURARU - Sibiu (SB)
3 Laurentiu PREDESCU - Bucuresti (B)
4 Bogdan AMARITEI - Brasov (BV)

Tineri 65 kg Right
1 Marian FRUNZA - Nicolae Balcescu (CT)
2 Catalin APRODU - Tia Mare (OT)
3 Marius LICUT - Craiova (DJ)
4 Ciprian BENDEA - Sohodol (AB)
5 Alexandru STRAUTIU - Sibiu (SB)
6 Raul MANIUTIU - Sibiu (SB)
7 Iulian CODREANU - Podu Turcului (BC)

Tineri 70 kg Right
1 Gabriel POPESCU - Caianu (CJ)
2 Florin ICHIM - Constanta (CT)
3 Oleg TUDOREAN - Stefan Voda (IS)
4 Mihai NEDELEA - Pitesti (AG)
5 Bogdan MOLDOVAN - Brasov (BV)
6 Tibor KOZMA - Baraolt (CV)
7 Radu ILIE - Roman (NT)

Tineri 75 kg Right
1 Cristian NEDA - Caracal (OT)
2 Gabriel GROZAVU - Buzau (BZ)
3 Alexandru TOBA - Baraganu (CT)
4 Erik SAJGO - Bucuresti (B)
5 Vladislav GATCAN - str Garii nr.54, sc A, ap 5 (BC)

Tineri 80 kg Right
1 Alin HASIUC - Constanta (CT)
2 Daniel POP - Dumbravita (MM)
3 Claudiu CODREAN - Oradea (BH)
4 Luigi MOLDOVAN - Cluj-Napoca (CJ)
5 Dan-Andreas DEDIU - Bacau (BC)
6 Andrei JURCA - Timisoara (TM)
7 Ionut PICIU - Bailesti (DJ)
8 Gabriel URSACHI - Siret (SV)
9 David KUPAS - Sisesti (MM)
10 Alexandru OARNA - Constanta (CT)
11 Cosmin MAIOR - Oradea (BH)

Tineri 85 kg Right
1 Andreas SAFTA - Bucuresti (B)
2 Gheorghe LUCUTA - Oradea (BH)
3 Andrei STAMATE - Bucuresti (B)
4 Ionut DOMNITEI - Radauti (SV)
5 Laurentiu GUSAVAN - Vanatori (NT)
6 Stefan NEGRUTIU - Dumbraveni (SB)
7 Robert TOCEA - Caracal (OT)
8 Alexandru COVRIG - Breaza (PH)
9 Robert MACSIM - Constanta (CT)
10 Bogdan PANAETE - Sarata Monteoru (BZ)
11 Sergiu MAL - Somcuta Mare (MM)

Tineri 90 kg Right
1 ALIN SANDU - Lehliu Gara (CL)
2 Augustin GIUGA - Galicea (VL)
3 Marius CHIRBEA - Mizil (PH)
4 Doru STROE - Filipestii de Tirg (PH)

Tineri +90 kg Right
1 Sorin GIFEI - Bucuresti (B)
2 Alexandru DECA - Caracal (OT)
3 Gergo FODOR - Sisesti (MM)
4 Marian NICOLAE - Bucuresti (B)
5 Cristian PLOPEANU - Caracal (OT)
6 George ISPAS - Ploiesti (PH)
7 Sergiu PAVEN - Sat Iosifalau Lugoj (TM)
8 Daniel VELEA - Somcuta Mare (MM)
9 Andrei CODRIANU - Podul Turcului (BC)

Veterani 80 kg Right
1 Daniel PATRASCU - Mizil (PH)
2 Catalin NEAGU - Bucuresti (B)
3 Florin ALBU - Bucuresti (B)
4 Lucian TUDOR - Bucuresti (B)
5 Corneliu CANDREA - Bucuresti (B)
6 Liviu DOBRIN - Poiana Lacului (AG)

Veterani 90 kg Right
1 Dinu DOBREAN - Subcetate (HR)
2 Edward KOLOZSVARI - Ludus (MS)
3 Augustin MANTOG - Insuratei (GJ)
4 Mihai SIMA - Bucuresti (B)
5 Ionut DOSPINESCU - Ardeoani (BC)
6 Mircea CARLOGANU - Brasov (BV)
7 Eugen MARICA - Brasov (BV)
8 Dragos MECU - Bucuresti (B)

Veterani 100 kg Right
1 Olimpiu FAT - Sisesti (MM)
2 Cornel NOVITCHI - Breaza (PH)
3 Liviu LITA - Ramnicu Valcea (VL)
4 Marian CHIRBEA - Mizil (PH)
5 Adrian IONITA - Bucuresti (B)

Veterani +100 kg Right
1 Bogdan GUTA - Bucuresti (B)
2 Ion GROSU - Constanta (CT)
3 Radu GEORGESCU - Bucuresti (B)

Femei Open Right
1 Gabriela GHERGHE - Bucuresti (B)
2 Miruna NOVITCHI - Breaza (PH)
3 Carmen RUSTEI - Sinpetru (BV)
4 Ionela BERBECE - Brasov (BV)
5 Madalina COTFAS - Subcetate (HR)

Seniori Open Right
1 Stefan TAMAS - Sisesti (MM)
2 Adrian LAURUS - Milisauti (SV)
3 Sabin BADULESCU - Bucuresti (B)
4 ALIN SANDU - Lehliu Gara (CL)
5 Bogdan GUTA - Bucuresti (B)
6 Bogdan STOICA - Campina (PH)
7 Mihai BREZOI - Strehaia (MH)
8 Florin ROTARU - Bucuresti (B)
9 Daniel BARBU - Optasi (OT)
10 Denis IONESCU - Constanta (CT)
11 Gabriel BAN - Bacau (BC)
12 Alex CUCLI - Constanta (CT)
13 Radu BOJICA - Brastavatu (OT)
14 Florentin PASAROIU - Bucuresti (B)
15 Daniel ANDRONACHE - Bucuresti (B)
16 Oleg TUDOREAN - Stefan Voda (IS)

Dizabilitati Open Right
1 Adrian SULAREA - Codlea (BV)
2 Vasile SCURTU - Vladeni-Frumusica (BT)

Senioare -65 kg Right
1 Gabriela GHERGHE - Bucuresti (B)
2 Ionela BERBECE - Brasov (BV)
3 Alina COCANEANU - Bucuresti (B)
4 Raluca CROITORU - Iasi (IS)
5 Miruna NOVITCHI - Breaza (PH)

Senioare +65 kg Right
1 Ana-Maria MIHAI - Brasov (BV)
2 Carmen RUSTEI - Sinpetru (BV)

Seniori -60 kg Right
1 Paul BOLOGA - Ludus (MS)
2 Ruslan BALAIUS - Bucuresti (B)
3 Cristinel PADURARU - Sibiu (SB)
4 Darius IAKABOS - Talmaciu (SB)
5 Laszlo KANCI - Gornesti (MS)
6 Razvan TOTAN - Comarnic (PH)
7 Cristian POP - Zalau (SJ)
8 Daniel VALEA - Singeru (MS)
9 Teodor GEORGESCU - R.M.Valcea (VL)
10 Ionel SPIREA - Pitesti (AG)
11 Claudiu DIACONESCU - Talmaciu (SB)

Seniori -65 kg Right
1 Marian FRUNZA - Nicolae Balcescu (CT)
2 Filip TIRSU - Ludus (MS)
3 Catalin APRODU - Tia Mare (OT)
4 Florin RIZEA - Pitesti (AG)
5 Ciprian BENDEA - Sohodol (AB)
6 Ionel POP - Ivaneasa (BN)
7 Ciprian GIOSU - Huedin (CJ)
8 Valentin BADESCU - Prundeni (VL)
9 George JINGA - Rasnov (BV)
10 Cristi BRATU - Carbunesti (PH)
11 Marian NENCIU - Brasov (BV)
12 Florin DANILESCU - Mioveni (AG)
13 Andrei BOBOC - Bucuresti (B)
14 Adrian SARBU - Bucuresti (B)

Seniori -70 kg Right
1 Madalin SABAU - Ludus (MS)
2 Silviu HAN - Arad (AR)
3 Cristi MIGIT - Constanta (CT)
4 Alexandru DRAGAN - Campina (PH)
5 Eduard BANU - Mizil (PH)
6 Alin IOVANESCU - Ictar Budinti (TM)
7 Ionut GHIDIA - Mizil (PH)
8 Flaviu GOIA - Crucisor (SM)
9 Lorand HERCZEG - Ludus (MS)
10 Oleg TUDOREAN - Stefan Voda (IS)
11 Daniel CHIVU - Pitesti (AG)
12 Bogdan MOLDOVAN - Brasov (BV)
13 Liviu GERMAN - Galautas (HR)
14 Vasile SCURTU - Vladeni-Frumusica (BT)
15 Daniel SANDU - Voluntari (IF)
16 Razvan MARICA - Pitesti (AG)

Seniori -75 kg Right
1 Viorel DOBRIN - Poiana Lacului (AG)
2 Gabriel BAN - Bacau (BC)
3 Paul AVRAM - Lipova (AR)
4 Alexandru ZAMFIR - Lehliu-Gara (CL)
5 Daniel LEAH - Cimpeni (AB)
6 Adrian GIOSU - Huedin (CJ)
7 Daniel STAN - Valea Doftanei (PH)
8 Alexandru RUS - Brasov (BV)
9 David BOTAR - Ictar Budinti (TM)
10 Ovidiu STINGA - Tecuci (GL)
11 Nicolae CIOBANU - Motru (GJ)
12 Sorin DUMITRESCU - Vilcanesti (PH)
13 Alin TUDOR - Bucuresti (B)
14 Florin LUCUTA - Oradea (BH)
15 Calin TURCU - Bistrita (BN)

Seniori -80 kg Right
1 Alex CUCLI - Constanta (CT)
2 Radu BOJICA - Brastavatu (OT)
3 Razvan IONUTAS - Sisesti (MM)
4 Alin HASIUC - Constanta (CT)
5 Gabriel CUPRINSU - Bascov (AG)
6 Cristi Valentin GABRIAN - Bucuresti (B)
7 Gabriel URSACHI - Siret (SV)
8 Ervin SZEKELY - Ludus (MS)
9 Stefan STOICA - Dorohoi (BT)
10 Alin SALARU - Simionesti (NT)
11 Florin CARAGEA - Scoarta (GJ)
12 Cezar BAJENARU - Pitesti (AG)
13 Andrei JURCA - Timisoara (TM)
14 Marian PRELUCA - Gura Humorului (SV)
15 Nicu TRINCA - Comanesti (BC)
16 Catalin NEAGU - Bucuresti (B)
17 Bogdan HAGAU - Ludus (MS)
18 Ionut PICIU - Bailesti (DJ)
19 Bogdan IONUTAS - Sisesti (MM)

Seniori -85 kg Right
1 Daniel BARBU - Optasi (OT)
2 Andreas SAFTA - Bucuresti (B)
3 Vasile MANOLE - Bucuresti (B)
4 Daniel ANDRONACHE - Bucuresti (B)
5 Darius PUIAC - Ludus (MS)
6 Cosmin ROMANESCU - Targu Jiu (GJ)
7 Gabriel NICOARA - Ludus (MS)
8 Gheorghe LUCUTA - Oradea (BH)
9 Alexandru SALAJANU - Bucuresti (B)
10 Edmond CRISTESCU - Bucuresti (B)
11 Robert MACSIM - Constanta (CT)
12 Robert TOCEA - Caracal (OT)
13 Radu ILUT - Baia-Mare (MM)
14 Ionut DOMNITEI - Radauti (SV)

Seniori -90 kg Right
1 Stefan TAMAS - Sisesti (MM)
2 Florin ROTARU - Bucuresti (B)
3 Marian DUFAR - Dobrogostea (AG)
4 Florian LAZAR - Arad (AR)
5 Andrei MANTA - Rm Valcea (VL)
6 Adrian IONITA - Bolintin-Vale (GR)
7 Dorin TOADER - Sibiu (SB)
8 Barna SOOS - Batani Mici (CV)
9 Sergiu GADALEAN - Caianu-Vama (CJ)
10 Costel RUGET - Rachitoasa (BC)
11 Mircea CARLOGANU - Brasov (BV)

Seniori -100 kg Right
1 Sabin BADULESCU - Bucuresti (B)
2 Olimpiu FAT - Sisesti (MM)
3 Florentin PASAROIU - Bucuresti (B)
4 Stefan TANASE - Costesti (AG)
5 Bogdan STOICA - Campina (PH)
6 Artur GYARMATI - Ludus (MS)
7 Mihai SABAU - Ictar-Budint (TM)
8 Tiberiu POPA - Iasi (IS)
9 Andrei LUPSA - Techirghiol (CT)
10 Alexandru GRUMEZA - Chisinau (B)
11 Gergo FODOR - Sisesti (MM)
12 Ferencz FEKETE - Ludus (MS)
13 Vladut PUPAZAN - Bucuresti (B)

Seniori -110 kg Right
1 Adrian LAURUS - Milisauti (SV)
2 Mihai BREZOI - Strehaia (MH)
3 Constantin MIHAI - Bucuresti (B)
4 Andras EGYED - Baraolt (CV)
5 Madalin CHIRBEA - Mizil (PH)
6 Constantin GIGEA - 1 Decembrie (IF)
7 Cornel NOVITCHI - Breaza (PH)

Seniori +110 kg Right
1 Ioan PUSCASU - Fagaras (BV)
2 Bogdan GUTA - Bucuresti (B)
3 Florin RADA - Pitesti (AG)
4 Denis IONESCU - Constanta (CT)
5 Mihai-Songoku DUMITRASCU - Bucuresti (B)
6 Cosmin BURDUCEA - Buzau (BZ)
7 Ciprian TAPASZTO - Ludus (MS)

Director Scoring: Florin LAZAR
Secretar General: Mircea SIMIONESCU-SIMICEL